Vložene čebulice

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 31. maj 2004 16:00 | ogledi: 5.509 | odgovori: 2

Vem, da je še malo zgodaj, pa vseeno. Letos imam prvič na vrtu srebrne drobne čebulice. Rada bi jih namreč vložila. Ima kdo izkušnje s tem in kakšen preizkušen recept?

MImika

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

1. jun 2004 8:15

Jaz bi jih vložila na isti način kot vlagam vso zelenjavo. Očišene vložiš v kozarec, zaliješ z mešanico kisa za vlaganje ( recept ti napišem jutri ) in kozarce kuhaš v večji pokriti posodi, na dno daš krpo, naložiš kozarce, doliješ vodo cca do 1/2 kozarcev, zavreš. Ko začne vreti, štedilnik ugasneš, počakaš 2 min, kozarce zložiš na prt, kjer se zaviti v prt počasi ohladijo. Jaz na tak način vložim vse: papriko, kumarice, feferone , paradižnikovo mezgo in rdečo peso. Lp, Klavdija

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. jun 2004 10:33

Klavdija, jaz uporabljam različne načine za različno zelenjavo. Peso in stročji fižol na primer kuham v kisu in nato vroče dam v kozarce, zaprem, pokrijem z dekco in čakam, da se ohladi. Kumarice delam na enak način kot ti. Zato me zanima, kako se lotit čebulic. Verjetno bom preizkusila oba svoja načina in potem videla, kaj se bo bolj obneslo. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti