Pomoč - torta čebelica

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. jun 2004 11:48

ZALA, HRUŠKOV EKSTRAT obarva dovolj rumeno ,pa tudi jagodni rdeče -sem že barvala na ta način -pa naj ti lepo uspe čebelica. LP

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. jun 2004 13:09

Loni in Prekmurka, kako se pa doda ta ekstrakt k smetani? Tega nisem še nikoli delala zato me je malo strah.....A kar po kapljicah se ali kako? In smetana ostane enako kompaktna? Ali je mogoče kakšna razlika, če bi ta ekstrakt dodala rastlinski smetani ali alpski? Ali pa je mogoče najbolje stepesti pol rastlinske pol alpske? A ima katera s tem že izkušnje? LP Zala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. jun 2004 15:09

Preden začneš stepati, pa dodajaj po kapljicah, premešaj z žlico, da boš videla, kakšne barve je in po potrebi dodala še par kapljic. Na kompaktnost smetane to ne vpliva nič. Po moje je vseeno, katero smetano uporabiš, tudi mešanico lahko. Za moje otroške rojstne dneve je bila itak za dobiti samo navadna smetana, zdaj pa zaradi holesterola segamo tudi po rastlinski. Jaz osebno ne uporabljam alpske, nikoli ne rata tako kompaktna kot ostale. Kar pogumno v akcijo, Zala! Loni

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

1. jun 2004 15:16

Rastlinska smetana ostane veliko bolj kompaktna in se ne že po par urah utekočini. Jaz dodam rastlinski 1/4 do 1/3 alpske, da je okus boljši. Pa veliko sreče. Pri uporabi ekstraktov pa naj ti nekaj povem: kolegica je otroku delala žabico in je rabila zeleno. Nekdo ji je rekel naj uporabi Fla- vor-aid. Vsula je par vrečk, da je dobila močno zeleno barvo, a je bilo potem to tako kislo, da smo to torto "lupili". Torej prej provaj. Suzana

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

1. jun 2004 15:39

Dobijo se barve v tubi v kompletu rumena,zelena,modra in rdeča. Vesna Leben

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. jun 2004 15:48

Hej Ligojna, te barve sem pa že videla - so od firme Schwartau, ampak z njimi še nisem nikoli delala. Vem le to, da so 4 tubice različnih barv po 10g, in da so bolj majhne. Misliš da bi 1 tubica rumene barve zadostovala za pol litra smetane? ALi imaš sama kaj izkušenj z njimi? Loni, verjeno bom res poleg še kakšne barve dodala hruškov ekstrat, pa še aromo bo dal :) Hvaa vsem za pomoč! Zala

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. jun 2004 18:51

ZALA , jaz mešam rastlinsko in alpsko smetano -3/4dam rastlinske in 1/3 alpske - na 1/2l smetane dam 2-3kapljice ektrata predno smetano stepam ,dodaš jo pa lahko tudi ,ko je smetana že stepena ,če hočeš močnejšo barvo .Res je Zala ,torte tako lepo dišijo ....uh kako bi pasal zdaj en kos . No sporoči kako ti bo uspelo . LP

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

2. jun 2004 10:45

Tiste barve od Schwartau so prave, vendar pazi, da bo pisalo res jedilna barva in ne "barvna krema za pisanje po torti". Smetane še nisem barvala z njimi, sem pa barvala marcipan. Nekaj kapljic je že dovolj. No, jaz sem imela bolj malo marcipana, za celo torto bi bilo mogoče potrebno 1/2 tube, ne vem. Vendar je čisto enostavno preizkušati, dodaš nekaj kapljic, pregneteš in sproti vidiš, kakšna barva je. Če je premalo, dodaš še malo, pa je. Na marcipanu pride zelo intenzivna barva.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. jun 2004 12:37

Hojla vsem! Torto sem naredila in je uspela - "v nulo" :) Dedi je bil zelooooo zadovoljen, najprej je pogledal ali ima čebelica tudi želo.... In ga je imela! V bazo bom poslala celoten recept in sliko. Recept je še kar dolg, ker je priprava zelo podrobno opisana, zato upam da Jernej ne bo imel kaj proti oz. da ne bodo nastele kakšen težave. ;) LP Zala

juti  

član od: 19.9.2002

sporočila: 73

6. jun 2004 15:38

Zala, dogajanje v zvezi s torto - čebelico spremljam zadnjih nekaj dni (tudi na Prehrani) in moram priznati, da me res matra firbec. Vem, da imaš veliko dela z maturo, vendar te vseeno prosim, da čimprej objaviš slikco, ker me zelooo zanima, kako je vse skupaj izpadlo. Tudi sama razmišljam o taki torti za očetov roj. dan in že malo "zbiram" ideje. Lp, t.t. juti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti