Pomoč - torta čebelica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 31. maj 2004 12:37 | ogledi: 10.811 | odgovori: 30

Pozdravljeni!

Toliko ste že predebatirali na temo tort različnih oblik, ampak vseeno se mi je nekaj zataknilo - namreč pri uzdelavi torte v obliki čebelice.

Naredila jo bom dediju za rojstni dan (ima ga jutri, torto bom delala pa v soboto), ker je navdušen čebelar, jaz pa seveda zraven :)

Lepo prosim, ali je že kdo kdaj delal takšno torto in ima kdo kakšno idejo?

V osnovi bi lahko bila enaka kot npr. pikapolonica, ampak telo mora biti bolj podolgovato, glava drugačna, potem so tu še krila in tipalnice.....ALi pa bi bila mogoče bolj primerna drugačna oblika??

Ker sem zelooo zasedena (od jutra do pozne noči za knjigami), bi vas res lepo prosila za pomoč, da lahko v soboto začnem s peko torte in da bom točno vedela, kaj bo nastalo.

Mogoče pozna katera na internetu kakšno stran kejr je narisana torta v obliki čebele? Sama sem že malo iskala na strani slaščičarne Mali princ, pa ni bilo ničesar.

AJa, še to: Kako bi smetano obarvala rumeno?? Za črno oz. temno rjavo kremo bom uporabila kar čokolado in smetano. Ali pa ima mogoče katera kakšno boljšo idejo?

Za kakšen koli nasvet vam bom neizmerno hvaležna.

LP

Zala

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

31. maj 2004 12:55

Mogoče pa bi bila bolj enostavna oblika satovja?! Ne vem...asociacija...čebele...med...satovje...? Če naprimer spečeš biskvit, ga razrežeš v obliko kvadrata, nato pa tem kvadratom odrežeš kote (dobiš osmerokotnik) in več osmerokotnikov tako zložiš v satovje? Namažeš s kako fino kremo svetlejše rumene barve, nato pa še stranice "odebeliš" s kakimi bolj izrazito rumenimi mrvicami ali celo kremo. Morda pa lahko med vključiš tudi v biskvit. In za bit zihr, narediš še par čebelic iz marcipana (ali kupiš) in jih napopaš na satovje...To bi lahko bil raj za čebelarje ....Fantaziram preveč? TanjaG.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

31. maj 2004 13:24

juhu! Tudi moj oče je čebelar in smo mu za abrahama kupili torto - številko 50, gor pa je bil čebelnjak, čebelice in satovje. sicer tiste marcipanove čebelice niso bile oh in sploh narejene, ampak namen je bil dosežen, torta sama pa tudi dobra. če te zanima, povej, sporočim kje sem jo naročila lp

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

31. maj 2004 18:26

Vsec mi je satje s cebelicami iz marcipana, za satje pa raje uporabi sestkotnike. Ce pa bi se vedno rada oblikovala celo cebelo pa ti predlagam da si ogledas tile dve slicici: http://www.kiddie-party.com/images/bee.jpg http://www.jayscreativeconnection.com/images/p.sc.bee.jpg Krila lahko naredis iz listov zelatine ali iz vafljev ali karamelnega sladkorja ali beljakovega ledu, tipalke so lahko tisti dolgi crni bonboni (anglesko se jim rece "licorice" slovensko pa??? morda sladic). LP, R.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

31. maj 2004 20:21

Uh, krasno! Rebecca, katere črne bonbone si mislila? Kje jih lahko kupim? Definitivno sem odločena, da bom oblikovala torto kot celo čebelo, ne panja s čebelicami. In še problem, ki me najbolj muči: kako smetano obarvati rumeno (ne bledo rumeno, ampak prav lepo rumeno)? Vem, da obstajajo neke barve v prahu od Etola, samo so menda v ogromnih embalažah in še drage.....a se da v trgovini dobit kaj podobnega in v manjši količini?? Naslednji teden bom poročala o torti, recept bom poslala v bazo in pripela še sličico. Zato želim, da bo torta čim lepša, z vašo pomočjo seveda :) LP Zala

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

1. jun 2004 8:08

Za barvanje kreme lahko uprabiš jedilne barve, ki jih imajo v vsaki bolje založeni trgovini. Jaz sem jih že preiskusila. Mislim, da boš imela z rumeno probleme, ker lahko hitro postane zelena. Sem pa nekje zasledila, da ima močno rumeno barvo začimba kurkuma, samo nisem še nikoli tega poiskusila. LP, Klavdija

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. jun 2004 8:56

Bonboni so crni, bolj mehki kot ne, lahko so v spirali ali kot spageti/vrvice. nekaj primerov imas na sledecem linku: http://www.aquarterof.co.uk/acatalog/Liquorice.html Kje se jih dobi pri nas? Morda v bolje zalozenih marketih ali pa v trgovinah, kjer bonbone prodajajo na kg? Vem da obstaja rumena barva v prahu (rumenilo), ki ga dodas k testu da je bolj rumeno, ne vem pa ce bi se dalo z njim obarvati smetano (ne me vprasat za sestavo). Morda lahko uporabis pravi zafran?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. jun 2004 9:47

Za rumeno barvo v smetani lahko uporabiš sadne ekstrakte, mislim, da hruškovega. Vsaj naša mami je tako barvala naše torte - metin za zeleno, malinov za rdečkasto... Loni

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. jun 2004 10:51

Loni, a pa je dal tisti hruškov ekstrat dovolj rumeno barvo? Ne vem...meni se zdi tak bolj bled... LP Zala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. jun 2004 11:11

Lahko pa kombiniraš več različnih arom... Saj poznaš tisto, vaja dela mojstra. Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti