Na pomoč - kako očistiti kruhomat

pravljicna  

član od: 27.10.2015

sporočila: 43

tema odprta - 10. feb 2017 19:55 | ogledi: 1.671 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Ker vas je tu veliko z izkušnjami, upam, da bom dobila kak pameten nasvet še za mojo neumnost.

 

Namreč, želela sem speči krofe in si delo olajšati s kruhomatom. Pa je testo preveč naraslo in ušlo iz posode ven in spolzelo po stenah (notranjih) kruhomata in prišlo vse do dna (torej teklo tudi čez grelce. 

Saj vem da ste tu sami prfofiji in se vam to ne dogaja, pa vendar ... upam da še obstaja kdo tak, ki se mu je to zgodilo in mi bo znal svetovati kako naj očistim kruhomat.

Moja ideja je bila da pač v aparat nalijem vodo (odklopljen seveda) ampak v navodilih piše, da tega ne smem storiti. 

A je še upanje za aparat?

 

Hvala za odgovore in nasvete. 

Damuš

pravljicna  

član od: 27.10.2015

sporočila: 43

10. feb 2017 21:44

Ooo ... tole je bilo pa hitro. Hvala.

 

Očitno nisem edina s to težavo. ;-) Bom poskusila tako (itak bi to naredila, ker sem ob vsej zmešnjavi, ki je nastala, kar obupala nad čiščenjem in sem pustila stat ... za nedoločen čas ;-)

Hvala še enkrat. 

Damuš

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. feb 2017 7:38

Tako, kot piše na linku, počakati, da se ostanki testa temeljito posušijo.

A se je vseeno treba kar precej potruditi, ker se testo trmasto drži sten. Na koncu sem stene in grelec zdrgnila z najfinejšo abrazivno blazinico, kar jih prodajajo (npr. Spontex 12 Hallo)  in obrisala z vlažno papirnato brisačo. Kljub temu je ob naslednji peki še malo smrdelo po zažganem testu.  In ja, testo najraje skipi ravno pri krofih  .  

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 11. 2017 07:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti