Goveja juha z amc secuquick pokrovko

kaleidoskop  

član od: 6.12.2009

sporočila: 10

tema odprta - 10. feb 2017 8:06 | ogledi: 3.018 | odgovori: 5

Živjo, imam secuquick pokrovko in ne znam skuhat dobre bistre goveje juhe. Posodo sem podedovala in je stara pomoje skoraj okoli 30 let, tako, da bi prosila, če kdo zna kako se gleda na urico pri teh pokrovkah. Te nove majo neke timerje, ki piska...verjetno je tam lažje... Kaj vse se da noter od zelenjave? Kupila sem 400g bočnika 1 kost...koliko čebule, peteršilja, zelene, dam kos gomolja ali liste, koliko korenja...?
najlepša hvala

kaleidoskop

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

10. feb 2017 9:16

Zdej je tako iz 400 g mesa ne bo glih veliko dobre juhe razen če boš kuhala samo kak liter ali dva. Zelenjavo daš po občutku ni pa dobro pretiravati z njo, ker potem prevlada njen okus in po mesu tako da jo mora biti ravno prav :) pa še to: če hočeš imeti bistro juho je v prvi vrsti potrebno imeti kvaitetno in sveže meso, drugi pogoj pa je, da vre zelo počasi oz da sploh ne vre ampak se samo malo premika in uspeh je zagotovljen .

hedonist

kaleidoskop  

član od: 6.12.2009

sporočila: 10

10. feb 2017 10:25

hvala

kaleidoskop

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

10. feb 2017 10:30

Pozdravljena, 

kot ti je že napisal hedonist z 400 g bočnika ne boš dobila veliko juhice. K tej količini  daš le eno korenje, za žlico čebule, za žlico zelene - gomoljne ali listnate, za žlico peteršilja.Jaz dam še malo luštreka, zrnca popra, košček paradižnika, košček pora. Čebulo pa popečem na ponvi brez maščobe.  Juha mora počasi zavreti in se kuhati na najmanjši temperaturi. 

Te pokrovke ne poznam, ampak načeloma ti lonci delujejo tako, da ko zavre ( začne piskat ali kaže maksimum) zmanjšaj na najmanjšo možno temperaturo.

Drugače jaz kuham juho iz vsaj kg mesa. Izberem pa, če le dobim kos govejega repa, bočnik s kostjo, kos plečeta ali hrbta, včasih tudi goveje prsi, še kakšno kost, košček jeter. Jo pa vedno kuham v navadnemu loncu.

Drugače moja mami tudi kuha zase juhico iz ene pol kg mesa, enih dveh - treh kosti,  pa do dva litra vode. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 10. 2017 10:39

kaleidoskop  

član od: 6.12.2009

sporočila: 10

10. feb 2017 10:52

hvala

kaleidoskop

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

10. feb 2017 13:38

Ja govejo juho vedno kuham v ekonom loncu, pa je vedno čista. Ko mi zavre, jo kuham še 20 minut, potem pa lonec odmaknem z ognja. Vedno pa dam v vodo tudi najmanj eno surovo  jajčno lupino. (ne od kuhanega jajca)

kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti