Pekač za meso - dase ne prijemlje

mtreven  

član od: 14.9.2006

sporočila: 18

tema odprta - 9. feb 2017 18:34 | ogledi: 4.791 | odgovori: 35

Pozdravljeni!

Zanima me, kateri pekač za pečenje mesa se je pri vas najbolj obnesel.

Meni se do sedaj ni nobeden - Delimano me je zelo razočaral, druge znamke prav tako.

Prosim za vaše izkušnje s pekači. Lahko stane tudi 100 EUR, ker če se obnese, je vreden te vsote.

Hvala!

mtreven

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

9. feb 2017 18:52

Jaz imam litoželezne Ernesto, potem Woll ponev-ki je tudi za v pečico, steklene, keramične, čisto običajne ... vsak služi svojemu namenu oz. načinu peke mesa. 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2017 18:57

mtreven, kako pečeš meso? Ne razumem, kaj te muči.

 

Vanja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. feb 2017 20:08

Od vseh doslej se mi najbolje obnese pekač, podoben temu na spodnji povezavi:

http://trgovina.krek.si/pekac-inox-18-10-60x45x8cm.ht

Dno ni gladko, izgleda, kot bi bilo čisto na drobno natolčeno. Prijema se minimalno in presentljivo lahko ga je očistiti.   Kupila sem ga pred leti pri enem od naših večjih trgovcev. Po ceni se ni dosti razlikoval od ostalih pekačev. Takrat so imeli več dimenzij, vzela sem srednjo (30 x 20 cm). Če boš kje naletela nanje, priporočam.  

Cila

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. feb 2017 20:14

Pravzaprav s pekači nimam težav,  imam take čisto navadne emajlirane, enega steklenega, enega prevlečenega s teflonom, pa litoželeznega. Vsi so OK, no, najlažje se pomije teflonski, ampak tudi z ostalimi ni sile, pač namočiš za par ur, pa gre. Odvisno, za kaj potrebuješ. 

Sonja

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

9. feb 2017 22:31

Limnol ,tudi jaz imam 2 čisto navadna pekača-edem je še od moje stare mame,star več kot jaz (40 sigurno),enega pa sem dobila pred 5 leti-oba čisto navadna in karkoli pečem se nikoli nič ne prime,je pa treba recimo meso pustit,da se spodaj zapeče in samo odstopi,če ga pa hočeš na silo obračati,se pa prime.

Lahko pa ga obložiš s peki papirjem in je problem rešen.

Tudi pri mojem očetu so kupili pekač delimano,pa ponev za peko jajc ali kaj podobnega,čisti poden,se vse prime edino ponev za palačinke od delimana je dobra.

čebulka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. feb 2017 6:41

 

,je pa treba recimo meso pustit,da se spodaj zapeče in samo odstopi,če ga pa hočeš na silo obračati,se pa prime.

 

čebulka

 Velja za večino mesa, bolj problematične so pa recimo krvavice. Vsaj pri mojem načinu peke, ker hočem dobro prepečene s hrustljavo skorjico.  Tu pride do izraza pravo dno. Imam tudi teflonskega pa emajliranega,  imela sem še  navadnega "plehnatega" in lahko primerjam. Peki papir je rešitev a mi  gre na živce, ker se pri obračanju mesa guba in leze sem in tja. 

mtreven: imaš ZS.

Cila

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

10. feb 2017 6:58

Imam točno tak pekač, kot ga ima Cila in lahko samo potrdim njeno pisanje. Kupila sem ga v Mercator Tehniki. S tega pekača tudi brez namakanja čisto enostavno odstraniš zažgano maščobo (tisto, ki šprica in se zapeče po robovih) ali kakšno pripečeno, že na črno karamelizirano šnito čebule...v bistvu se enostavno očisti tudi, če vsebino konkretno zasmodiš. Očitno svoje prispeva tako material kot tudi način obdelave površine.

V.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

10. feb 2017 10:54

Ali je problem pekač ali ponev?

Ali je problem v pečenju v pečici?

Npr. dno pekača lahko prekriješ s peki papirjem in se ne bo prijelo.

 

rdkapica

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

12. feb 2017 15:31

imam teflonski pekač z narebranim dnom (mislim da od Tefala) in s steklenim pokrovom (tudi ta del se da uporabiti kot konkreten pekač, ker je precej visok. Se pa v njem nič kaj posebno ne prijemlje. v tem pekaču pečen tudi krompir (ki se še raje prime kot meso). Namažem pa le toliko, da se vidi, da je namazano (malo olja in potem z roko ali čopičem razmažem po dnu. Če pa se že kaj konkretneje prime , se da tudi dokaj hitro pomit, ker se hitro odmoči.  Sicer pa je rešitev tudi pečenje na peki papirju ali pa v vrečki za pečenje.

Meni so všeč tudi taki alu-glus pekači - malo debelejši, pa z mogoče nekoliko narebranim dnom. Pa ga takrat, ko sem kupovala nisem dobila primerno velikega, potem pa sem vzela tega, ki je bil pri sosedu takrat v akciji.

tedyka

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

15. feb 2017 8:34

Tako kot rdkapica tudi jaz uporabljam peki papir, odrežem ga toliko, da je do vrha vseh robov pekača, pa nimam nobenih težav s čiščenjem. Imam raznovrstne pekače, pa pri vseh uporabljam peki papir.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti