Pekač za meso - dase ne prijemlje

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

15. feb 2017 12:52

Jaz imam dva pekača kot Cila, pa enega s steklením pokrovom kot Tedyka, kupila sem ga v Hoferju.

Ne uporabljam peki papirja, ker se nič ne prime pa tudi vsi se dobro očistijo in perejo v pomivalnem stroju.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. feb 2017 17:47

V pečici se mi meso e nikdar ni prijelo na nobenem pekaču,uporabljam pa tiste, ki so bili priloženi pečici, globok in plitek.

Drugo so pa ponve. Amak tudi nimam problema sprijemanjem. Če se prime, počakam, da meso samo odstopi, ampak to je redko. Vedno najprej segrejem prazno ponev, dodam maščobo in potem, ko je ta prave temperature, meso, in se ne prime ne v inox posodi, na teflonu itak ne, ne v litoželezni, ne v alu gus. Keramičnih pa ne maram in jih ne uporabljam.

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

15. feb 2017 18:19

No meni pa se vedno prime , če pečem v navadnem emajl pekaču sploh tistemu, ki je priložen pečici. Prime se vsak ptič , ki ga pečem s kožo od purana, gosi, race, piščanca, goloba , jerebice, škorcev,.......in to se prime tako, da mi vedno ostane pol kože na dnu. Zato uporabljam teflonske pekače to pa je ok.

hedonist

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

16. feb 2017 10:33

mamamia je napisal/a:

Keramičnih pa ne maram in jih ne uporabljam.

 Zakaj?

rdkapica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. feb 2017 15:49

Ne vem za mamamio, lahko ti pa razložim zase.

Ne uporabljam jih zato, ker keramična obloga prej ali kasneje (vsekakor pa veliko prehitro) razpoka in začne odpadati. Do tega pride neizogibno, ker pač ni možno narediti keramike, ki bi se pri segrevanju raztezala (oziroma še bolj pomembno: pri hitrem ohlajanju krčila) tako kot kovina. Ne gre. Ne obstaja. Pa če napišejo na ponev karkoli. Manj problemov je s posodami, ki so v celoti keramične, ampak le, če so brez glazure, s temi so pač drugi problemi. 

Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 16. 2017 15:50

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. feb 2017 17:49

limnol je napisal/a:

Ne vem za mamamio, lahko ti pa razložim zase.

Ne uporabljam jih zato, ker keramična obloga prej ali kasneje (vsekakor pa veliko prehitro) razpoka in začne odpadati. Do tega pride neizogibno, ker pač ni možno narediti keramike, ki bi se pri segrevanju raztezala (oziroma še bolj pomembno: pri hitrem ohlajanju krčila) tako kot kovina. Ne gre. Ne obstaja. Pa če napišejo na ponev karkoli. Manj problemov je s posodami, ki so v celoti keramične, ampak le, če so brez glazure, s temi so pač drugi problemi. 

Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 16. 2017 15:50

Moja najljubša posoda za peko pit je Le Creusetova. Nič ne poka. Ker si ravno šefica za materiale in svojega običajnega za te zadeve nimam pri roki...kaj je pa potem tole

 

Mimogrede...avtorja teme očitno nič ne zanima, še pisknil ni, odkar je temo odprl. 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 16. 2017 17:55

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

16. feb 2017 18:53

Tudi jaz pečem meso v pekaču od Le Crusoja in sicer je iz neke kamnine, zgleda kot keramični, štirioglat, zunaj rdeče, znotraj bele barve, kupila sem jih v 1001 dar.  Odkar imam novo kuhinjo z odličnim pomivalnim strojem, nisem še niti ene stvari na roke drgnila, preden dam v pomivalca, vse se pomije, brez predhodnega namakanja, dam pa vedno na intenzivni program

ann

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

17. feb 2017 10:54

limnol je napisal/a:

Ne uporabljam jih zato, ker keramična obloga prej ali kasneje (vsekakor pa veliko prehitro) razpoka in začne odpadati.

Enako je s teflonom - ima omejen rok trajanja, pa če še tako nanj paziš.

(no, ja, če ga ne uporabljaš, potem kar dolgo ostane nespremenjen in nepoškodovan)

rdkapica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. feb 2017 11:14

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
l

 

Moja najljubša posoda za peko pit je Le Creusetova. Nič ne poka. Ker si ravno šefica za materiale in svojega običajnega za te zadeve nimam pri roki...kaj je pa potem tole

 

Mimogrede...avtorja teme očitno nič ne zanima, še pisknil ni, odkar je temo odprl. 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 16. 2017 17:55

 Tale je cela keramična, tu je pokanja veliko manj ali nič.

Kar se teflona tiče, pa imam eno kozico v uporabi že 18 let skoraj vsak dan in je še vedno taka, kot mora biti. Je pa res, da je bilaza tiste čase in za mojo takratno plačo zelo draga in pazim nanjo kot ris. Poceni teflonskih ponev je pa v tem času nekaj že romalo na deponijo.

Sonja

Blorber777  

član od: 21.2.2017

sporočila: 1

21. feb 2017 18:52

Pri nas že dolgo uporabljamo pekače Gastrolux. Kupili smo jih v neki mrežni prodaji in smo z njimi zelo zadovoljni. Meso se peče brez dodane maščobe in se ne prime na dno. No ja mi dodamo malo masti za boljši okus, ni pa potrebno.Tudi ribe se odlično spečejo do hrustljave skorje. Priporočam.

http://www.priskrbi.si/zdravo-kuhajmo/pekaci.html

Blorber777

Sporočilo je spremenil(a) Blorber777 dne 21. 2017 19:06

Sporočilo je spremenil(a) Blorber777 dne 22. 2017 00:10

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti