Paniranje zrezkov

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

7. feb 2017 17:37

Kara, bravo, da je uspelo, zdaj pa že enkrat izpreži in v bodoče del namesto tebe opravi mladina!

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

7. feb 2017 20:33

Trixi mislim, da iz te moke ne bo kruha. Nekako nisem naučila otroke, da bi se znali obrniti v kuhinji. Mi pomagajo, če jim izrecno naročim kaj in nato popihajo, ko le lahko. Ta vlak je žal odpeljal in bi se nanj morali vkrcati daleč nazaj. Preprosto sem jih scarkljala in zdaj je, kakor je. Bi pa marsikaj spremenila, če bi bilo mogoče za nazaj. Slaba vzgojiteljica, vem. Sicer pa so moji otroci pravi srčki in res niso krivi, da jim mama ni pravi čas pokazala čar kuharstva, ki ni samo delo, ampak tudi velik užitek. Tako, pa sem povedala kaj me žuli.

kara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. feb 2017 21:45

Kara, ne obupaj nad svojimi mladimi.  Jaz sem bila v enaki situaciji. Noben od otrok še nekaj let po polnoletnosti   ni pokazal niti najmanjšega navdušenja nad kuhanjem. Potem se je pa kar naenkrat, ne da bi jaz kaj sitnarila, obrnilo.  Danes hči skuha prenekatero okusno kosilo, sin se je pa tudi naučil skuhati vse, kar sam  rad je  (razen krofov ),

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 07. 2017 21:54

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. feb 2017 22:13

Cila je napisal/a:

.... sin se je pa tudi naučil skuhati vse, kar sam  rad je  (razen krofov )Cila

 Te se pa itak peče .

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. feb 2017 23:50

Ne bo držalo, cvre  .

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. feb 2017 9:40

kara je napisal/a:

Trixi mislim, da iz te moke ne bo kruha. Nekako nisem naučila otroke, da bi se znali obrniti v kuhinji. Mi pomagajo, če jim izrecno naročim kaj in nato popihajo, ko le lahko. Ta vlak je žal odpeljal in bi se nanj morali vkrcati daleč nazaj. Preprosto sem jih scarkljala in zdaj je, kakor je. Bi pa marsikaj spremenila, če bi bilo mogoče za nazaj. Slaba vzgojiteljica, vem. Sicer pa so moji otroci pravi srčki in res niso krivi, da jim mama ni pravi čas pokazala čar kuharstva, ki ni samo delo, ampak tudi velik užitek. Tako, pa sem povedala kaj me žuli.

kara

 kara, nikoli ni prepozno, verjemi. Pri nas je bilo podobno, Sin itak ni nikdar kazal neke volje za delo v kuhinji, razen nekaj poskusov, ko je bil še v osnovni šoli in so kuhali pri gospodinjstvu. Mu ni bilo treba, a zdaj, ko so razmere doma malo drugačne, zna tudi sam kaj naredit. Hči vse do študija ni kazala niti najmanjšega interesa za delo v kuhinji in jaz sem bila presrečna, da končno ena ženska v družini več razmišlja o drugih rečeh kot o tem, kaj bo za kosilo na mizi. No, potem pa jo je začelo zanimati tudi kuhanje in danes je odlična kuharica, v začetnih časih njenega veselja do kuhanja je sin za določene reči prosil, če jih jalhko ona naredi, ker jih pripravi bolje od mene. 

Pa še to, sila poučno:  ko sem nekega dne likala, sin in mož pa ležala in gledala tv, je sin rekel, če mu lahko prinesem cedevito. Sem rekla, kdaj bo pa meni kdo kaj prinesel? In je sin odvrnil: Takoj, ko boš rekla. Sem ostala brez besed. Seveda, strežemo jim spredaj in zadaj, nase ne pomislimo. In res, ko sem testirala njegovo pripravljenost, je takoj vstal ali pustil delo in mi prinesel, kar sem prosila. 

Tako da, premiki so potrebi v naših glavah!

Ampak, saj tudu jaz, kljub temu, da je že nekaj časa marsikaj drugače, zdaj spet rada pripravim kosilo za širšo družino.

mamamia

Mygrace

sporočila: 6506

8. feb 2017 11:18

Naivno je misliti, da ti bo nekdo bral zelje iz oci. Treba je reci. Preden skuhas uzaljenost do limita. Kajti potem ne reces,  potem najprej ocitas.

Tko da timing je bistven.

Mygrace

Mygrace

sporočila: 6506

8. feb 2017 11:20

Cila, menda se krofi lahko tudi pecejo 

Mygrace

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. feb 2017 11:27

Za učiti se kuhanja je tajming vedno pravi: ko se ti zazdi, da bi bilo zate dobro, če bi znal, in ko 24/7 postrežba spredaj in zadaj odpove, se pač naučiš. 

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

8. feb 2017 11:44

Moji hčerki sta sedaj na svojem, kuhata če se jima da, če ne pa sendvič ali pa gresta ven kaj pojest.Nič ne komplicirata kot prej, ko sta bili doma. 

V začetku sta se radi abonirali na kosilo, sedaj pa se redko zgodi. Mlajša zna bistveno manj skuhat, ampak me je zadnjič presenetila s slikico pečenega krompirja in piščanca, pa solato. V bistvu se potrudi, če hoče. Je pa zanimivo, da oba njuna fanta tudi obvladata kuhanje, kar je zelo pohvalno. 

Seveda bomo imeli še skupna druženja, vendar bo potrebna tudi kakšna pomoč, da se bomo vsi imeli fajn.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti