Paniranje zrezkov

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

31. jan 2017 13:11

Mamamia saj sem jaz tudi na tem. Navadno se tako iztrošim, da potem včasih tudi zbolim, oz. si dovolim zboleti, pa ne prehudo. Imam še par dni, morda bom kaj poenostavila, lahko pa celo koga prosim za pomoč. Okrog tega v moji glavi vse ne štima. Strašno slab organizator sem. Morala bi se učiti pri svoji mami, ona je znala fantastično vse razporediti na druge, pa še pohvalila je samo sebe zato. Jo občudujem, samo jaz pa vse sama.

Morda je le čas, da si poštimam podstrešje, ja. 

kara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2017 13:31

malaga je napisal/a:

Mamamia, kakšen recept pa imaš za nočno govejo pečenko? Kateri del si uporabila? Že dalj časa si želim dobiti preizkušen recept za dobro govejo pečenko, ker mi nikoli ne uspe 100%.

malaga

 https://www.kulinarika.net/recepti/12778/mesne-jedi/poca

Tole je link do recepta. 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2017 13:32

kara je napisal/a:

Mamamia saj sem jaz tudi na tem. Navadno se tako iztrošim, da potem včasih tudi zbolim, oz. si dovolim zboleti, pa ne prehudo. Imam še par dni, morda bom kaj poenostavila, lahko pa celo koga prosim za pomoč. Okrog tega v moji glavi vse ne štima. Strašno slab organizator sem. Morala bi se učiti pri svoji mami, ona je znala fantastično vse razporediti na druge, pa še pohvalila je samo sebe zato. Jo občudujem, samo jaz pa vse sama.

Morda je le čas, da si poštimam podstrešje, ja. 

kara

 Brez skrbi, na dobri poti si, da bo vse ok. Enkrat rečeš, da je konec, in naslednjič narediš drugače in vse bo ok.

mamamia

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

31. jan 2017 14:25

Za take prilike je pa fajn, da imaš dve pečici. Jaz v eni spečem na dveh pekačih točno 24 kosov zgornjih delov piščančjih beder (dunajsko paniranih, prej posolim, popram, malo muškatnega oreška, tenke rezine čebule - to da piščancu še posebno dober okus), pri tem porabim manj kot pol litra olja, meso se lepo prepeče do kosti- na pol peke kose obrnem.

V drugi pečici se pa peče pečenka. Medtem na dveh ponvah pečem palačinke, ki jih sproti mažem z nutelo, nadevam kose banan, polagam v pekač v grelnem predalu, pri serviranju so vroče. Seveda to ni za kako slavnostno kosilo, bolj malico pri delu.

ann

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. jan 2017 14:41

Ko smo ravno pri tem, če pečem ocvrtke v pečici, dodam v drobtine zadnje čase pošteno žlico kurkume in zravnano žlico kajenskega popra (da lepo barvo in ravno prav pikanten okus).

lp, proxima

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

31. jan 2017 16:22

Kara, saj po svoje te razumem - ker govoriš o sineku, domnevam, da gre za manjšega otroka, ki ima gotovo najrajši na svetu "dunajca". V takem primeru bi se morda tudi jaz odločila za pohanje. Ampak res samo v tem - ali pa bi se zmenila z njim, da dobi pohanje kot slavljenec, drugi pa naj bi jedli pečenko in kakšno meso v omaki, če že morata biti dve vrsti mesa (pri mojih je ena vrsta dovolj, poleg mesa pa mora biti še nekaj za vegetarijance).

 

Dobro opravi!

teta torta

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. feb 2017 9:32

Teta torta od srca sem se nasmejala ob tvoji oceni, da gre za manjšega sineka, gospod je star 20 let, pa ja, še vedno ga včasih zanese, da imam občutek, da gre za majhnega otroka Če bi šlo le za enega pohanje-jedca bi se sploh ne zmenila. Jih je pa cela horda. Pa saj me ne skrbi. Sem si že naredila plan, poleg tega pa sem pridobila še pomočnico ali dve. Bo šlo. Saj gre samo za družino, bodo že spregledali kakšno malenkost. Glavno, da se bomo imeli fajn. Saj zato so praznovanja in jaz sem srečna, da imam koga s katerim lahko praznujem. V bodoče pa bom tudi malo spremenila, kar se bo dalo in se razbremenila, kot mi svetujete. Punce hvala za vse nasvete, bodo prav vsi prišli prav.

kara

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

7. feb 2017 15:18

Drage moje pomočnice in svetovalke, evo vam končno poročilo. Zabava in kosilo uspelo, absolutno. Bila sem pohvaljena z vseh strani ( saj sem lahko, opečene in porezane roke itd., kri tekla, kot na fronti)

No, skratka Noemi, vse zrezke sem še enkrat povaljala v drobtinah tik pred polaganjem v olje in ni bilo razlike v hrustljavosti med dan prej paniranimi ali malo prej. Vse se je izšlo, samo v bodoče bom upoštevala zlasti vse tiste, ki priporočate razbremenitev. Ne vem kaj vraga me sili v takšne podvige.

Bila pa sem res na smrt!!! in to resno mislim,  na SMRT utrujena. Bolela me je vsaka koščica, ne samo kost. Mišic pa sploh nisem čutila, jih pa še danes zato toliko bolj. Imeli pa smo se lepo.

Ja, drugič bo pa catering, definitivno.

Hvala vam za pomoč. 

kara

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12635

7. feb 2017 17:02

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. feb 2017 17:18

Ja, draga kara, vsaka šola nekaj stane, najdražja je lastna. Glavno, da ste se leo imeli, naslednjič pa se boš, kaže, tudi ti zabavala. Vsaj neka korist od nas ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti