Čiščenje tal

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

tema odprta - 20. jan 2017 15:51 | ogledi: 2.601 | odgovori: 9

Možno, da se je o tem že pisalo, a ne najdem.Zanima me kak pripomoček uporabljate za brisanje tal. Mislim ploščice, laminat.Gledam eno reklamo za en pripomoček, samo ne vem,če je res uporabno, tako kot je predstavljeno.Jaz uporabljam stare bom bombažne majice. Bi pa kaj drugega, pa me zanimajo vaše izkušnje. Hvala.

dari

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

20. jan 2017 17:07

Jaz uporabljam swifer (oziroma en ponaredek, ne vem več točno, katere znamke - ampak sistem je isti). Nanj lahko namontiraš katero koli krpo, mokro ali suho, tudi bombažno majico, če hočeš.

Sonja

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

20. jan 2017 19:03

Hvala limnol.

dari

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. jan 2017 20:49

Za ploščice Močo od Vilede (tisti s karirastimi trakovi, a je po mnenju znanke ta novejši v obliki okroglega omela še boljši).  Za parket in pluto, za suho in vlažno (ne mokro) čiščenje  pa   posebne krpe iz mikrovlaken, podoben sistem kot swiffer.  Hitro, učinkovito in enostavno.     

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

20. jan 2017 20:53

Jaz uporabljam Viledo in jo imam več kot 15 let.  Najprej sem imela tisti nastavek, kjer se natakne krpa na obeh straneh, gredo vse krpe od drugih proizvajalcev- hofer...lidl..Res je treba krpo snet in jo ožet, ampak gre. Uporabljam ta nastavek, ko čistim skupno stopnišče in se krpe res umažejo in uničijo, pa jih potem zavržem.

Zdaj pa imam že dve leti Ultramax od Vilede za stanovanje, ko se nastavek porine v režo in stisne vodo, nimam nič dela več z ožemanjem, sem pa izkoristila 50 % popust v dm. Edino nadomestne krpe so pa drage. Ampak sem vesela, super je, krpe pa perem v stroju na 40 stopinj in kljub temu, da je plastični gumb za pritisnit zdržijo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

21. jan 2017 12:14

Bo treba nekaj takega nabavit, kot imate ve.Hvala.

dari

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

21. jan 2017 15:41

Uporabljam od Vilede , kot Trixi, nastavek kjer se natakne krpa na obeh straneh. Uporabljam pa za ploščice in tudi enkrat tedensko za parket in laminat po sobah, le krpo bolj močno ožamem. V vodo pa ne glede na to kateri detergent uporabljam, dam tudi malo alkoholnega kisa, se lepše sveti in hitreje suši.

tedyka

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

23. jan 2017 8:46

Tudi pri nas se za prah uporablja podobna zadeva kot swifer, Sparove znamke in njihove krpe za prah. Lepo pobere ves prah, lase in umazanijo.
Za mokro brisanje pa pol stare brisače, na vse štiri in po vseh kotih. 

luccka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. jan 2017 13:16

Ker imamo veliko gladkih površin, najprej vse posesam, s tisto krtačo za sesanje ravnih tal, ne s tisto za tepih. Potem pa z vlažno krpo, po kotih pa še posebej in kar na kolena. Najraje kar z gobico, lepše pobere vso umazanijo s tal kot vse krpe, kar sem jih preizkusila. Za sproti pa imam neke vlažne krpe, jih nataknem na "štil", namenjem takemu hitremu brisanju, in samo potegnem. Imamo kar precej pasjih dlak (kratke črne ...) in prahu, tako da na brzino vsak drug dan potegnem po kotih. Ali pa kar z gobico, kot sem že omenila.

mamamia

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

23. jan 2017 13:30

Hvala vsem.Jaz tudi najprej posesam, potem pa vedro, krpo in na "štil".Samo uporabljam stare bele bombažne majice.Ja, pasje dlake verjamem,da jih je ....K nama pride sin na obisk s svojo psičko in vedno ostanejo dlake.

dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti