Nedovoljeno kopiranje receptov in fotografij

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

4. jan 2017 17:20

Zanimivo je da se na tej strani nič ne more komentirat. Vsaj jaz ne morem ali ne znam. Ali je katera še probala?

SMARTY1

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

4. jan 2017 17:23

Dragička je napisal/a:

Ampak, če nekdo drug vzame / kopira tuje slike, to pa NE. 

 

Pozdravček!

 Dragička, mene tudi to najbolj moti 

SMARTY1

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

4. jan 2017 17:30

Ja, se mi je zdelo, da jih mora biti še kaj 'sposojenih' receptov, ker so mi tudi slike drugih receptov delovale precej znano

Blog je očitno v celoti anonimen in po moji presoji gre za hitri način, kako zaslužiti z reklamami ...

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. jan 2017 17:38

No, tudi jaz sem pred časom postala saj bil moj recept do potankosti prepisan v reklamo Mercatorja. Da ne omenjam raznih revij, portalov, ki si tudi sposojajo najbolj pribljubljenih receptov na kulinariki..

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. jan 2017 18:18

Kolikor sem pogledala se je najdel eden pametnjakovič in ustvaril svojo stran s kopirani recepti in slikami. Saj ne morem verjet!

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

4. jan 2017 18:33

Enkrat je že bila debata o kraji receptov in slik. Zdi se mi, da je "šla v akcijo" reca, ker se je nekje pojavil njen recept za krofe. Sem pa pozabila, če je tudi kaj dosegla.

Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2017 19:10

O, se da doseči, še kako, samo vztrajati je treba. Zagroziti s tožbo, pismo kakšnega odvetnika administratorju strani, seveda z dokazili, od kod je recept vzet. VSe se da. Ne glede, da s tem, ko damo nekaj na splet, to ni več nikdar ni zgolj naše, to ne pomeni, da ne veljajo avtorske pravice in da je dovoljeno kar povprek kopirati brez navajanja vira.

Sicer imamo trenutno na naši sorodni strani coolinarika težave z eno članico, ki kopira recepte in fotografije z vseh mogočih blogov in web strani in ji samo brišejo fotke in brišejo ... ona pa še kar naprej "krade". 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2017 19:35

 Na dnu strani, na katerih so recepti, so linki do Kulinarika.net (hrana bez mana)

mamamia

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

4. jan 2017 19:51

Ja, se mi je zdelo, da jih mora biti še kaj 'sposojenih' receptov, ker so mi tudi slike drugih receptov delovale precej znano

Blog je očitno v celoti anonimen in po moji presoji gre za hitri način, kako zaslužiti z reklamami ...

@mamamia, samo manjka še kratka razlaga, da je recept dejansko od tam in pa kdo je avtor.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 04. 2017 19:54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti