Vloženi paradižnik

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. avg 2008 18:30

rimljanka je napisal/a:

Sicer se pa zamrznjenega elegantno olupi. Samo vsakega prelijemo z vročo vodo in olupek takoj skoči dol.

Točno! Zato se splača (če je prostor v skrinji) zamrzniti tudi kaj večjih, lepo zrelih mesnatih paradižnikov - in jih pred uporabo olupiti na ta način. Potem jih pa dušin za omake in podobno. Meni je tak zamrznjen domač dosti ljubši kot pozimi kupljen v trgovini. Ima dosti več okusa. mamaF - Mojca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. avg 2008 21:11

Še moj sistem za shranjevanje paradižnika za omake (take za testenine, kjer je paradižnik glavna sestavina): paradižnik (najboljši so pelati) narežen na kockice (ne olupim, ne odstranim semen). Dam v 2 dl stekleničke od sokov, ki imajo širok vrat (se da v katerem od lokalov zmenit, da jih shranijo). Morda malo soli zraven, običajno pa ne. Stkleničke zaprem in pasteriziram (ko zavre, pustim 20 minut vreti).

Preprosto in učinkovito, pa še prostora v hladilniku ne zavzema, ko potrebujem pa samo odprem stekleničko in je že v ponvi. Tako bi šlo tudi s češnjevcem, samo precej semen bi bilo. Ta mene sicer ne motijo, kako je z vami, pa ne vem.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. avg 2008 21:56

O, Rimljanka, tole bom pa poizkusila.Ravno dovolj preprosto in brez packanja zame! Sem namreč bolj kamot sorte, kar se kuhanja paradižnikove omake tiče, he he. Sem že pomislila, da bi jo poskusila narediti kar v pečici, kot se dela marmelada - par ur lepo počasi na kakih 100 stopinj. Ko bi se zadosti zgostila, bi jo dala pa v vroče kozarčke. Kaj mislite, bi šlo? mamaF - Mojca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. avg 2008 22:02

mamaF, na moj način je nič dela skoraj, pa potem lahko po navdihu uporabim začimbe,....

V pečici pa poskusi, pravijo, da poskusiti ni greh....

rimljanka - zasebno mnenje

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

10. okt 2008 8:21

Jaz pa iz paradižnika delam kar omako.Prepražim čebulo,česen pariko,različnih barv...ko se prepraži dodam narezane paradižnike.Vse to kuham da se vse razpusti,solim dodam žlico sladkorja,poper mleto rdečo pariko(za boljšo barvo),baziliko in vroče v kozarce.Polovico pustim bolj velike koščke za testenine,polovico pa zmeljem kot ketchup za pico.Letos sem naredila 35 manjših kozarcev,lansko leto 40 pa mi je zmanjkalo... Zelo uporabna zadeva za golaže,omake,samostojno omako za testenine... petardica

šunkarica  

član od: 13.2.2010

sporočila: 1

4. avg 2010 21:45

a paradižnika ni potrebno nič pokuhati marija šunkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti