Vloženi paradižnik

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

4. jun 2004 10:20

Grška feta je žal zelo draga, zato pride v poštev samo občasno. Glede na to, da imamo tak sir v oljčnem olju res radi, pride vmes kakšen drug sir. Dober je kar Vipavski sir v slanici. Kakšen slani mladi srbski sir bi bil gotovo tudi v redu. V trgovini kupim tistega, ki ga imajo v delikatesi narezanega na kose v slanici. No, enkrat se je naredilo, da sem kupila tak sir, da je bil po nekem času v oljčnem olju tako mehek, da se ga ni dalo niti dobro prijeti. Pa smo ga kar namazali z zelišči vred in je bilo božansko dobro. Zelišča? Kar mi pride na pamet, bolj mediteranska. Rožmarin je obvezen, suhega nadrobim ali nasekljam. Origano, majaron, bazilika, peteršilj... Mogoče poper, če želiš bolj pikantno, ali nasekljan suhi feferon. Nismo ravno taki gurmani, da bi po okusu ločili prisotnost ali odsotnost pikice neke začimbe... Raje vzamem suha zelišča kot sveža, se mi zdi, da v olje bolj pašejo. Nasujem na plitek krožnik, kar zmešam med sabo, pomakam kocke, zlagam v navaden steklen kozarec za vlaganje. Za darilo bi bilo bolje vzeti kakšen lepši kozarec. Zalijem z oljčnim oljem, ki ga pač imam doma, iz naših trgovin, včasih na morju kupim kakšnega dalmatinskega. Fino je, če je olje dobro, saj je poleg sira tudi samo začinjeno olje božansko na kruhu ali za pomazat. Pri nas stalno godrnjajo, da sem naložila samo sir, nič olja. No, jaz imam s tem res dobre izkušnje, ravno včeraj sem nastavila novo rundo. Pozdrav, Fani

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

27. avg 2006 22:54

kako pa posušite paradižnik?

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

23. avg 2008 12:12

Mene pa zanima, če katera ve kako se obnesejo vloženi paradižniki (češnjevec) v slanici. Da bi jih pozimi lahko uporabljala za različne omake. teya_84

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

23. avg 2008 13:09

hm za vlaganje ne vem, ampak zakaj jih pa ne bi dala v skrinjo?

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. avg 2008 13:19

TEya_84, sama vlagam malo manjše navadne paradižnike (pač take velikosti, da gredo v kozarec) tako, da jih izdolbem, notri pa nadevam z narezano papriko raznih barv. In se obnese. Vlagam jih v kis, razredčen z vodo, dodam začimbe, na vrhu pa nalijem olivno olje. Ne vem, zakaj se ne bi dal vložiti tudi češnjevec .... Ampak češnjev paradižnik imam preveč rada in ga kar sproti pozobam im mi ga je škoda za omake katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. avg 2008 18:02

V jablani kupim po nekaj vrečic sušenega paradižnika in ga s posušenimi zelišči in koščki svežega česna vložim v kozarce in zalijem z oljčnim oljem. Hranim ga v hladilniku in do sedaj se mi ni še nikoli pokvaril. Je pa res, da vso količino stresem v večjo posodo, dodam suha zelišča in nekaj olja. Vse mešam toliko časa, da je ves paradižnik naoljen in potem ga natlačim v kozarce. Po potrebi zaliva m z oljem in gledam, da kje ne ostane kak zračni mehurček. Tudi česen iz tega olja je zelo okusen in nikoli ga ni preveč. lp Vesna

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

23. avg 2008 20:46

danes sem slučajno zasledila in to***vloženi mini paradižniki**nisem delala ampak se mi ne zdi narobe da napišem recept(bom naredila) 600g mini paradižnikov,2 česna,1 žlica sladkorja,1 žlica celega popra,50g morske soli,1 dl olivno olje! Paradižnik potopimo v vrelo vodo za 10 sek.,ocedimo in damo v hladno vodo! 1 l vode,česen,sol,poper,kuhaš 5 minut dodaj češnjevec,kuhaj še 2 min..Polnimo steklenice,dodamo tekočino,samo do 2 cm roba .Na vrh naliješ olivno olje!!Zapreš in hraniš kot ostalo ozimnico! senka

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

23. avg 2008 20:48

op!pozabila napisati da paradižnik olupiš! senka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. avg 2008 12:13

Jaz pa paradižnik češnjevec dobro operem, osušim, zaprem v polivinilaste vrečke in zamrznem. Pozimi ga kar zamznjenega dodam v mineštre med kuhanjem (olupki nas ne motijo) in se super obnese. Kar zamrznjenega potresem tudi v pekač s krompirjem, ki ga potem zabeljenega z olivnim oljem in mediteranskimi začimbami spečem v pečici. mamaF - Mojca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. avg 2008 13:11

Sicer se pa zamrznjenega elegantno olupi. Samo vsakega prelijemo z vročo vodo in olupek takoj skoči dol.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti