Zamrzovanje zvite pljučne

tinkabinka71  

član od: 26.3.2015

sporočila: 13

tema odprta - 1. jan 2017 16:00 | ogledi: 2.055 | odgovori: 4

Pozdravljeni, ali bi lahko zamrznila nepečeno samo pripravljeno zvito pljučno pečenko?

Se pravi meso pljučne nafilam z maso kot je za mleto pečenko( jajce, pražena čebula, v mleku namočen kruh mleto meso) vse skupaj zavijem in dam zmrznit, kpo potrebujem samo odtajam in dam pečt.

Bi bilo to užitno?

hvala lp

tinkabinka

 

 

tinkabinka71

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. jan 2017 17:10

Ne vem, kako je z zamrzovanjem že razmočenega kruha in potem celotnega nadeva z jajcem vred. Jaz ne bi eksperimentirala. 

Mi je pa škoda odlično meso pljučne prekrit s praženo čebulo, mletim mesom, začimbami in tem nadevom sploh. Za tak nadev oziroa zvit pečenko bi jaz izbrala kak drug kos mesa, pljučno bi pa raje naredila wellington ali kaj podobnega, če želim svečan obrok. Že rezanje pljučne na kos, da se da nafilat in zavit, mi ni pri srcu. 

Kaj pa imaš to za en recept? 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

1. jan 2017 19:39

Če ne boš porabila nimaš izbire, se pa strinjam z mamamio, jaz bi s tem nafilala svinjsko ribico.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tinkabinka71  

član od: 26.3.2015

sporočila: 13

2. jan 2017 8:12

Hvala.

v bistvu je to recept iz  stare kuharice  ( slovenska kuharica felicite kalinšek 1952 - zvita pljučna pečenka) in jaz ne dam sicer mletega mesa ampak konec pljučne na tanko narežem dodam še vse ostalo in začimbe.

 je rs, da je drago mes ampak je vseeno dobro, sedaj bi pa vzela to s seboj nekam pa študiram ali bi bilo užitno  odmrznjeno.

lp

tinkabinka71

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jan 2017 8:52

tinka, tole si poglej v zvezi s pljučno:

http://bratinov.si/2012/12/26/bratinov-cuisine-b

 

A imaš možnost, da že pripravljen, a ne zamrznjen nadev vzameš s seboj, pa na kraju zviješ in spečeš? To bi bilo še najbolje. Mesa ni treba zamrzovatim pokrito z oljem, povsem pokrito seveda, da zrak ne pride zraven, in v dobro zaprti posodi vzdrži več tudi, teden in več v hladilniku. Pa še dobro bo uležano. 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 02. 2017 08:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti