Pomoc domaca pasteta

Klavdija bobi  

član od: 24.11.2016

sporočila: 7

tema odprta - 30. dec 2016 19:34 | ogledi: 1.390 | odgovori: 2

Pozdravljeni. Za silvestrsko predjed sem si zamislila domaco pasteto in sem jo danes pripravila po receptu od Veri. Delala iz svinjskih jetrc. Zdaj pa problem...pasteta ima zelo mocan okus po jetrih...ja jasno da po rozcah ne more met samo ali je mozno da s cim oblazim okus,kaj dodam notri??? Ter glih ne maze se...s cim naj to odpravim??? Prosim za nasvete ker po mnenjih od tega recepta ta pasteta ni slaba...hvala in lepo praznujte...

Klavdija bobi

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

30. dec 2016 23:21

 Probaj z vilico pregnesti ene 3 ali 4 sirčke trikotne in en del paštete-nisem jo še delala na tak način ampak precvrta jetrca s slanino...in nimam predstave kakšna je tekstura. No te sirčke in pašteto zmešaj skupaj in bo mogoče bolj mazava. Lahko se doda tudi malo masla. V terilniku lahko zdrobiš malo majerona, koriandrovih semen (3), timijana, popra, 1 slani file, česen, olivno olje..Stvar okusa. Mogoče bo kaj pomagalo.

branka

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

31. dec 2016 7:58

Jaz bi dodala praženo čebulo, česen, majaron,kapre in šilce konjaka, za mazavost pa stopljeno svinjsko mast ali stopljeno maslo.

rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti