Sočno pecivo s kokosom

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 29. maj 2004 18:14 | ogledi: 9.655 | odgovori: 7

Iščem recept za pecivo, ki bi vsebovalo kokos, bilo sočno; vendar brez čokolade, orehov, lešnikov, mandeljnov.

Doma pravijo, da vedno pečem čokoladna ali skutina ali "težka" peciva. In zdaj bi za spremembo kaj lahkega, kokosovega. Mi lahko pomagate

LP, Stanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. maj 2004 10:26

Sem ti poslala en recept na elektronski naslov. Če ti bo povšeči. LP Loni

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

31. maj 2004 13:54

Loni! Tudi jaz obožujem kokos in be te prosila, če tudi meni in ostalim posreduješ recept. Hvala ter lp Špela Spela

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. maj 2004 15:13

Voila - enostavno kot vsi hitri kruhi, ki izhajajo iz dežele preko luže... BANANIN IN KOKOSOV KRUH 10 jedilnih žlic mehkega masla ½ skodelice kristalnega sladkorja ½ skodelice rjavega sladkorja 2 jajci 2 zreli banani 1 čajna žlička jedilne sode ½ čajne žličke soli 3 jedilne žlice kislega mleka 1 skodelica kokosove moke 1.Pečico segrej na 180°C. Namasti podolgovat pekač. 2.V posodo skupaj presej moko, jedilno sodo in sol. 3.Penasto zmešaj maslo z obema vrstama sladkorja. 4.Drugo za drugim dodaj tej mešanici jajci, dobro premešaj. 5.Dodaj zmečkani banani, nato suhe sestavine in kislo mleko. 6.Vmešaj še kokosovo moko, pusti dve jedilni žlici. 7.Kruh peci od 60 do 70 minut, dokler ni štruca na otip trdna. 8.Nekje na polovici peke štruco potresi s preostalima dvema žlicama kokosove moke. Loni

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

2. jun 2004 7:05

Loni, dj in Hali, hvala vam za recepte, vse bom poizkusila! Se že veselim novih okusov! Če pa ima kdo še kakšen preizkušen recept, pa kar na plan z njim! LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti