Kandirane češnje ali višnje

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 21. dec 2016 13:56 | ogledi: 4.234 | odgovori: 7

Nujno potrebujem kandirane češnje, lahko tudi višnje. Kje jih najti, ker jih v večini trgovin ni? Lepo prosim za pomoč. Prijetno božično peko vsem na Kulinariki.

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. dec 2016 20:53

V leclercu jih skoraj gotovo imajo. Sicer pa, iz zamrznjenih višenj jih mimogrede narediš doma.

rimljanka

bibaleze  

član od: 15.12.2006

sporočila: 43

22. dec 2016 6:19

Kandirane češnje so imeli v Lidlu, poleg kandiranih lupin limon in pomaranč, skratka poglej med potrebščine za peko...

bibaleze

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

22. dec 2016 19:59

Najboljše so Amarena Fabbri, kupiš jih preko spleta Gourmet shop, če se mudi jih prevzameš sama v BTC Lj, drugače je nad 60 eur brezplačna dostava. Take dajo v tortico Rustika črni gozdiček v Cityparku Lj.-tudi tam so včasih imeli na prodaj tamale kozarčke.

ann

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

23. dec 2016 22:24

Ojej, žal mi tudi lesto ni uspelo. V Lidlu jih definitivno nimajo. Vse drugo, le češnje ne. Druge trgovine pa so predaleč, sem namreč iz konca, kjer še vedno čakamo na "tretjo razvojno os.." zabačeni in od države pozabljeni...hi, hi. No, sem nekaj nacoprala. Hvala vsem.

kara

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

24. dec 2016 16:11

Lidl jih ima parkrat letno v posebni ponudbi, si takrat naredim zalogo. Mi jih je pa tudi letos zmanjkalo in sem se znašla tako, da sem kupila suhe češnje in višnje in jih namočila v sok od višnjevega kompota in višnjevega likerja, da so se malo napile in je bilo tudi super.

 

Ninja24

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

7. jan 2017 23:02

Rimljanka, lepo prosim za recept iz zamrznjenih višenj (češenj). Imam zamrznjene češnje, pa bi poskusila. Hvala že vnaprej.

Poloni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. jan 2017 8:40

Poloni, imam izkušnje z višnjami, češnje bodo manj aromatične, pa vseeno: kar na zamrznjene češne nasuj sladkor, na kilogram češenj daj kar cel kilogram sladkorja. češnje nimajo kisline, zato dodaj sok 1 ali 2 limon. Premešaj in počakaj, da se češnje stopijo. Potem počsi kuhaj., občasno pomešaj, da izhlapi čim več tekočine. Če se ti bo zdelo, da je tekočina premalo sirupasta, še dodaj sladkor, kar po občutku. Če češnje niso izkoščičene,boš imela pač kandirane češnje s koščicami.

Končni izdelek bodo češnje s češnjevem sirupu. Lahko jih pa pobereš iz sirupa in jih na peki papirju osušiš. Sama kandirano sadje (še najraje pa lulinice pomaranč, mandarin, limon) puščam v sirupu.

Upam, da ti uspe.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti