Božična većerja

tema je zaklenjena

ana47  

član od: 16.2.2012

sporočila: 1

tema odprta - 11. dec 2016 10:34 | ogledi: 4.147 | odgovori: 4

Pozdravljeni.

Zanima me,ali imate že ideje za božično večerjo ali kosilo in prosim,če jo lahko delite,kajti sama sem brez ideje. Rada bi nekaj drugačnega, ne klasičnega,ampak mi nič ne pade na pamet :).

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

11. dec 2016 11:13

Jaz ti napišem moj lanski jedilnik...za letos pa še nimam plana, razen vodilne sladice...nas je bilo za mizo 15 ljudi.. 

Za predjed sem naredila ribice iz listanega testa z lososovim nadevom in kaviarjem in male popečene kruhke z nadevom iz začinjenih popečenih paradižnokov.Potem klasično govejo juho z domačimi rezanci in bučno juho z kroglicami iz dimljene skute, začinjene in na hitro popečenimi na maslu ter s pekočimi bučnimi semeni...mož je spekel nadevano kuro, mesno rolado nadevano z domačimi klobasami in telečjo pečenko..za prilogo finocchio, popečen, potem gratiniran s panceto in sirom,dušena bleda,cel pečen korenček v foliji,klasična solata..pečen krompir in porov riž.Za sladico pa hruške v kuhanem vinu in oblite s čokolado, pistacijami..nadevala sem jih z nadevom od potice, ker je pač božični čas..zraven še kepico sladoleda in croquembush.

Letošnja glavna sladica bodo hruške in fige kuhane v rdečm vinu z dišavnicami..potem postrežene na mandeljnovem drobljencu okoli pa krema..mislim da angleška..to še ne vem..na kremi pa nekaj malih gozdnih sadežev.Ta teden pa v iskanje idej kaj letos kuhat...

 Seveda je to božično kosilo..za božično večerjo pa hladne jedi...narezek, namazi..nekaj malega.

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 11.dec 2016 11:17

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

11. dec 2016 12:18

Predvidevam, da je dušena bleda- blitva, ali pa sem ustrelila mimo? Drugače pa same fine in dobre jedi. Če sta dva, ki se dopolnjujeta gre, če si pa za vse sam je pa kriza.

LP, Saša

Mir in dobro!

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

11. dec 2016 13:14

 Prosim, nadaljujte v eni od odprtih tem, kjer je veliko idej že napisanih.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti