Jušna zakuha

Andreja2  

član od: 5.7.2010

sporočila: 47

tema odprta - 4. dec 2016 7:28 | ogledi: 2.744 | odgovori: 3

Zdravo!

Prvič se jedla jeterno rolado v juhi. Bila mi je zeli všeč, ker mi recepta ni uspelo dobiti vas prosim za recept , če ga imate. Mislim, da so palačinke polnjene z jetri.

Lp Andreja2

 

 

 

 

Andreja2

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. dec 2016 8:37

S palačinkami nadevane rolade z jetri še nisem jedla, sem pa jedla tako iz vlečenega testa. Nadev narediš iz nastrganih jeter in začimb (sol, poper, majaron, sesekljan peteršilj, malo drobtin, ampak čisto na fono zmletih), testo po običajnem receptu, razvaljaš na primerno debelino, tesno zaviješ in skuhaš, narežeš na rezine in daš v vročo juho. NAdev za jetra delaš kot za jetrne cmoke. Seveda pa ima vsaka gospodinja še kaj svoj dodatek nadevu, tako da se ravnaš po lastnem okusu, 

mamamia

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

4. dec 2016 19:49

Jaz sem jedla  palačinke,polnjene z jetrnim namazom.Palačinke spečeš,kot običajno,jih potem pečene premažeš z jetrnim namazom,oziroma z maso,kot za jetrne cmoke,zaviješ v folijo in skuhaš.Kuhane natežeš na manjše kose,kot roladice in daš v juho,kot zakuho.Za oboje imaš v bazi recepte(cmoke in palačinke)

ultranova

Andreja2  

član od: 5.7.2010

sporočila: 47

5. dec 2016 7:00

Bom probala z palačinkami in vlečenim testom.

Hvala punci !

 

Andreja2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti