Želodčne tegote

Tkraj  

član od: 29.11.2016

sporočila: 5

tema odprta - 29. nov 2016 12:13 | ogledi: 9.213 | odgovori: 34

Zdravo,

že nekaj mesecev imam težave z bolečinami v želodcu, najbolj po jedi. Preizkusila sem že vse vrste tablete (Nolpaza, Ranital, itd,...) in nič mi ne pomaga. Bila sem na gastroskopiji že drugič in mi odkrili vnetje želodčne sluznice. Zanima me ima kdo morda kakšne podobne izkušnje? S čim si še lahko pomagam? Sedaj sem si kupila Iberogast kapljice in bomo videli kako bo....slišala sem pa tudi, da bi naj bilo totrovo olje zelo v redu za želodec....

Lep dan :)

Tkraj

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

29. nov 2016 12:50

Tkraj poizkusi s surovim krompirjem-krompir naribaj in izzstisni sik ter spij na tešče-sem prebrala v eni knjigi o želodčnih težavah,ali pa poizkusi 1 čajno žličko pravega domačega olivnega olja na tešče vem da je težko to piti,ker se je tudi moj oče vsako jutro matral s tem ampak mu je pomagalo!

upam,da ti bo bolje!

 

čebulka

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

29. nov 2016 14:12

Uf...mislm, da je nekaj tudi na prehrani.. k sem jaz imela težave z želodcem v gimnaziji in potem na fakulteti so mi svetovali sledeče: nobenih sladkarij, nobenih suhih mesnin, nobenega alkohola, nobenih sladkih pijač nasploh, nobene fast food variante hrane, zelenjava in sadje prekuhana (in ne surova) in iz tega naj bo večina mojih obrokov, nič začinjeno, nič praženo na čebuli, zgolj pusto meso in ribe, pa še to s čim manj začimbami (skratka bedno in brez okusa, meso in ribe sem si pripravljala na česnovi "vodi", da je vsaj imelo okus po nečem) in pet obrokov na dan čisto po malo.. čim manj kruha in testenin, če pa že iz temne moke, da te hitro nasiti..od mlečnih izdelkov pa zgolj pusta skuta.. nič nisem smela.. ampak mi je pomagalo že po nekaj mesecih. S prehrano se da marsikaj uredit..pa sem takrat tudi dolgo imela Ultop tablete, pa mi niso pomagali.. pa seveda zadosti gibanja, ki hrano spravi v tek :)

 

Vitavitameae

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. nov 2016 14:14

Prav gotovo so ti ob predložitvi diagnoze dali tudi kakšen list s priporočljivo dieto, kar pomeni juhice, nič sveže zelenjave in sadja in ocvrtega itd.... Če v google vtipkaš "vnetje želodčne sluznice", boš našla tudi podatek o čajnih mešanicah, primernih za te težave.

 

Ognjič
Sem videla, da ti je skoraj enako, pa bolj podrobno, opisala Vitavitameae.
Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 29.nov 2016 14:17

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. nov 2016 14:47

Če imaš gastritis, naj ti preverijo, ali si okužena z bakterijo Helicobacter pylori. Če jo imaš, potem potrebuješ antibiotike, šele potem bo imelo smisel zdraviti vnetje, ker čaji in ostali domači pripravki bakterije ne bodo ugnali.

Sicer pa obstaja veliko zelišč, ki pomagajo (enemu bolj, drugemo manj) - pri teh stvareh ni druge, kot da poskusiš in ugotoviš, kaj je zate najbolje. Poskusi s čajnimi mešanicami, ki jih prodajajo v naših lekarnah in pri zeliščarjih, kar se tiče zdravil, pa le raje upoštevaj mnenje zdravnika. Pa ne obupaj prehitro, običajno traja kar nekaj časa, da se stvari pomirijo.

Sonja
Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 29.nov 2016 14:49

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

29. nov 2016 15:10

Oprostite, samo zanima me, kaj pomeni "tegote"? Besede namreč nisem še nikdar srečala, tudi v pravopisu in SSKJ je ne najdem, je to morda narečna beseda za "tegobe"?

Tkraj, veliko uspeha pri zdravljenju želodčnih bolečin

Katarinči

Tkraj  

član od: 29.11.2016

sporočila: 5

29. nov 2016 16:32

Katarinči je napisal/a:

Oprostite, samo zanima me, kaj pomeni "tegote"? Besede namreč nisem še nikdar srečala, tudi v pravopisu in SSKJ je ne najdem, je to morda narečna beseda za "tegobe"?

Tkraj, veliko uspeha pri zdravljenju želodčnih bolečin

Katarinči

 Vsakemu se lahko zgodi, da se malo zatipka :)....tegobe sem mislila ja, hvala za opozorilo :).

Tkraj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. nov 2016 19:28

Sem v fazi diete zaradi vnete želodčne sluznice plus težave z jetri, slinavka je pa na zčetku sprememb.

Pri hrani pazim v toliko, da se izogima jedem, ki povzročajo kislino, na prvem mestu je bila kava (namesto štirih spijem zdaj dnevno dve ...). Izogibam se cvrtju (ok, včeraj sem pojedla pohano bedro in perutnico ...), kvašenim jedem in še čemu.

Ni nujno, da je rigorozna dita tako pusta, kot omenja vitavitameae.  Sama sem bila na zelo strogi dieti, a se da z zelišči in tistim, kar je dovoljeno pripraviti zelo dobre in okusne jedi. Pač ne smeš pikantnega ( to je bilo meni zelo hudo ...), a če gre za zdravje se pač moraš odreči. In ugotoviš, koliko različnih jedi lahko pripraviš iz tistega, kar smeš. 

Z olivnim oljem prirpavljena hrana ni brez okusa, nasprotno, Meso dušiš v lastnem soku, dodajaš zelišča in začimbe, ki jih pač lahko in hrana ne bo ne enolična ne neokusna. Meso lahko ješ skoraj vso, izogibaj se mastni svinjini, a ribica na primer je dovoljena. Pa ribe jej, če jih le imaš rada, a č ji pečeš v olju, odstrani kožo (enako pri perutnini).  Meni sveža zelenjava nikdar ni škodila.

Izogibati se je treba suhomesnatim izdelkom in predelanim mesninam ter paštetam, mesnim konzervam (z izjemo ribjih seveda). Dovoljna so piščančja prsa na primer, puranja in prava šunka.

Poskusiš najprej z lažjo varinato diete in vidiš učinek, pa potem način prehranjevanja sproti prilagajaš. 

mamamia

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

29. nov 2016 20:13

Tkraj je napisal/a:
Katarinči je napisal/a:

Oprostite, samo zanima me, kaj pomeni "tegote"? Besede namreč nisem še nikdar srečala, tudi v pravopisu in SSKJ je ne najdem, je to morda narečna beseda za "tegobe"?

Tkraj, veliko uspeha pri zdravljenju želodčnih bolečin

Katarinči

 Vsakemu se lahko zgodi, da se malo zatipka :)....tegobe sem mislila ja, hvala za opozorilo :).

Tkraj

Hvala za pojasnilo, Tkraj, zelo dobro poznam zatipkanje, včasih nastanejo prav komične situacije, ehhh, rajši ne povem, kakšne "kozle" sem že "ustrelila"

Sicer pa je slovenski jezik tako zelo bogat, kar se narečnih izrazov tiče, da sem prav vesela, kadar izvem za kakšno novo narečno besedo 

 

Katarinči

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. nov 2016 20:24

Pri nas v Posavju kakšen starejši še reče, da je "tegoten", kar pomeni jezen. Nekateri rečejo, da so "togotni", pomen je pa enak..

Ognjič

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. nov 2016 21:55

Jaz uporabljam glagol togoten. Trenutno sem precej togotna, ko gledam oddajo Preverjeno. Uf!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti