Krplji

Leschnik  

član od: 25.11.2016

sporočila: 6

tema odprta - 25. nov 2016 15:27 | ogledi: 3.916 | odgovori: 14

Hojla, z druzinco razmisljamo o krpljih, pa ne vemo, katere kupit... v trgovinah jih je kar velik razlicnih (vecji, manjsi, plasticni, leseni, aluminjasti...). Nismo se popolnoma odloceni, ker niso poceni.. vasa mnenja, izkusnje?

Lep pozdravcek, M

Leschnik

Anouk  

član od: 24.2.2006

sporočila: 98

25. nov 2016 15:39

Živjo Lešnik :)

jaz uporabljam kovinske, precej dolge, s precej zapletenim načinom zapenjanja. Uporabljam jih kar veliko (na snegu so vsaj 25 dni na zimo), ponavadi v globokem snegu, zato je potrebna večja površina. Drugače so najbolj praktične plastične in take, da se jih enostavno montira.

Glede na to, da ste napisali, da jih kupujete za celo družino, lahko računate na strošek kar okoli 450 EUR +. Če planirate iti na sneg občasno, bi bila morda boljša izposoja. Toplo vam priporočam izposojo tukaj (še posebej, če ste iz Ljubljane): https://www.outdoorstation.si/zimski-sporti/

Imajo tudi drugo športno opremo, ampak kar mene najbolj veseli so otroške prikolice za kolo :)

Belo zimo vam želim!

Leschnik  

član od: 25.11.2016

sporočila: 6

25. nov 2016 15:49

Waw, tole je bil pa express odgovor. Ideja je zelo na mestu! Mislim, da nam bo to res bolje.. Na hitro sem preverila link, ampak sem se odlocila, da po sluzbi bolje pogledam, ker mi bo vzelo malo vec casa, ker je ponudbe kar nekaj. 

Tudi jaz upam, da bo veliko snega letos.. moji ze komaj cakajo prve snezinke!

Leschnik

Anouk  

član od: 24.2.2006

sporočila: 98

26. nov 2016 9:54

Haha, zdaj zgleda, kot da cele dneve preživim na kulinariki (no, saj ne manjka veliko :)

Drugače je pa zanimiv sprehod s krplji po Rakitni ali Sv Ana; pa po Pokljuki, Velika planina (ali nižje po okolici Kamniške Bistrice).

Anouk  

član od: 24.2.2006

sporočila: 98

26. nov 2016 10:11

Haha, zdaj zgleda, kot da cele dneve preživim na kulinariki (no, saj ne manjka veliko :)

Drugače je pa zanimiv sprehod s krplji po Rakitni ali Sv Ana; pa po Pokljuki, Velika planina (ali nižje po okolici Kamniške Bistrice).

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12642

26. nov 2016 12:03

  Nočem biti pikra, ampak ali se ne reče krplje.

"Umetnost življenja je v tem, da se naučimo trpeti in da se učimo smejati."

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. nov 2016 15:35

Ja, po slovensko so krplje (krplja, če je ena sama).

Sonja
Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 26.nov 2016 15:36

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

26. nov 2016 15:50

Prov , pa dejmo bit še bolj natančni: ena krplja, dve krplji, tri/več krplje......ampak človek ima zgolj dve nogi in potrebuje torej dve krplji :) in ko gremo v trgovino kupimo natanko dve krplji seevda če kupujemo zgolj zase , če pa kupujemo za celo družino pol pa ja, kupimo veliko krpelj :) ja kje so se mi pa zdaj zgubile krplje ?????

hedonist

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

26. nov 2016 16:09

hedonist, če pogledaš otvoritev teme, lešnik razmišlja o krpljih

lp

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. nov 2016 17:03

Pa če smo zares natančni, hedonist, nimajo vsi ljudje dveh nog. Poprečen zemljan ima malo manj kot dve nogi (ker je tistih s tremi veliko manj kot tistih z eno ali nobeno).

Sonja

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

26. nov 2016 17:18

Iz SSKJ: krplja kŕplja  -e ž (ŕ) nav. mn. 1. priprava z ovalnim obodom, ki je znotraj mrežasto prepleten, za hojo zlasti po snegu: nataknil si je krplje; dereze in krplje 2. nar. vzhodno priprava iz ovalnega obroča in vrvi, ki se uporablja za prenašanje zlasti krme: oprtati si krplje; naložil je polne krplje trave

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?name=ssb

Slovenski pravopis: kŕplja -e ž (ŕ) hoditi po snegu s ~ami

http://bos.zrc-sazu.si/c/SP/neva.exe?name=sp

Čevlji, krplje, rokavi, nogavice, rokavice ... besede, ki označujejo kose oblačil ali obutev za okončine, se tako kot okončine in večina drugih  parnih delov telesa (oči, ušesa, obrvi) največkrat uporabljajo v množinski obliki (nosimo majico s kratkimi rokavi, čeprav sta samo dva rokava, obujemo si čevlje, čeprav sta čevlja le dva, na rokah nosimo rokavice, ne rokavici, bolijo nas ušesa, imamo solzne oči, umazane roke, mrzle noge ...

Dvojino uporabljamo le takrat, kadar želimo to prav poudariti: zavihaj si oba rokava, ne le enega, boleli sta ga obe ušesi, ne le eno uho, poškodoval si je obe nogi/koleni, ne le eno .. 

Če se vrnemo h krpljam - najprej si  obujemo oziroma nataknemo eno krpljo, nato na drugo nogo drugo krpljo - zdaj imam nataknjeni obe krplji, toda po snegu hodim obuta v krplje, ne v krplji, po snegu hodim s krpljami oziroma v krpljah, ne pa s krplji ali v krpljih ...

V trgovini kupujemo čevlje, drsalke, smučke, kotalke, rokavice, nogavice ... enako gremo kupit krplje - je pa res, da sta v škatli oziroma v paru običajno dva čevlja in dve krplji

 

Katarinči

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 26.nov 2016 17:19

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 26.nov 2016 17:19

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 26.nov 2016 17:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti