Dobrodošlica bodoči snahi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. nov 2016 20:48

babka1951 je napisal/a:

Anemiilat, ne obremenjuj se:

Deklica pride verjetno za stalno v vašo hišo, takrat jo objemi in stisni, povej ji, da si srečna, ker je z njo srečen tudi tvoj sin, ter, da upaš in si močno želiš, da bi med vami bila srečna tudi ona.

Gradite dober in zdrav odnos, tako tudi temelji ostajajo trdni. Nič se ne boj, če ti nisi zmaj, tudi snaha ne bo nikoli. Srečno vsem skupaj.

Jeeeeeeeee, jaz imam najboljšo snaho na tem svetu, že tako veliko let smo   v dobrem in slabem, pa v vmesnem času tudi 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

 Nimaš, jaz sem najboljša snaha na svetu ... 

 

mamamia

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

25. nov 2016 21:23

mamamia je napisal/a:
babka1951 je napisal/a:

Anemiilat, ne obremenjuj se:

Deklica pride verjetno za stalno v vašo hišo, takrat jo objemi in stisni, povej ji, da si srečna, ker je z njo srečen tudi tvoj sin, ter, da upaš in si močno želiš, da bi med vami bila srečna tudi ona.

Gradite dober in zdrav odnos, tako tudi temelji ostajajo trdni. Nič se ne boj, če ti nisi zmaj, tudi snaha ne bo nikoli. Srečno vsem skupaj.

Jeeeeeeeee, jaz imam najboljšo snaho na tem svetu, že tako veliko let smo   v dobrem in slabem, pa v vmesnem času tudi 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

 Nimaš, jaz sem najboljša snaha na svetu ... 

 

mamamia

 Hahaha.....mamamia, to si pa že enkrat rekla, ampak, če se prav spomnim, sem ti rekla, da bi o tem rada tudi tvojo taščo slišala  srečna bodi ti in tašča 

 

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

26. nov 2016 7:47

Ko sem ob zadnjem rojstnem dnevu voščila svoji snahi, sem ji med drugim tudi rekla, da naj bo še naprej tako zlata snaha, kot je. Odgovor mi je ogrel srce, saj je rekla, da ob takšni tašči ji ni težko biti dobra snaha. Jej, kako sem bila vesela

Pusti jim, da živijo svoje življenje, se učijo iz lastnih napak, kot smo se mi in pomagaj samo takrat ko te za to prosijo. 

Ne vstopaj v stanovanje, če te ne povabijo, pohvali dobro kosilo, pohvali njeno frizuro, novo obleko, itd...Samo nekaj preprostih pravil je potrebno upoštevati, pa bo vaše življenje lepo. 

Ko sta si sin in snaha našla prvo skupno stanovanje, sem prinesla nekaj vrečk živil, da sta si napolnila hladilnik in shrambo, kupila sem jima tudi vse gospodinjske pripomočke, da jima je življenje lažje steklo.

Vso srečo vam želim.

ursula-ce

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

26. nov 2016 8:45

Se strinjam z vsem napisanim. Predvsem ju pusti, da živita svoje življenje, bosta že poprosila za pomoč, če bosta potrebovala. Verjetno bosta sedaj najbolj vesela, da bosta na svojem, da bosta uživata sama drug z drugim, si gradila skupno življenje. 

Kot je mamamia predlagala morda res na selitveni dan skuhaš kosilo ali pripraviš zakusko se pa o tem posvetuj s sinom, morda imata drugačne plane.  Jaz na tvojemu mestu bi jima kupila vselitveno darilo-če si na tekočem že veš kaj potrebujeta. Jaz bi svoji snahi vsekakor kupila eno orhidejo za novi dom.

Predvsem pa ne obremenjuj se, bodi preprosta takšna kot si, čas bo prinesel svoje. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

26. nov 2016 16:04

Trixi, vem da bi bila ti rože vesela, a za dekle bi bila to obveznost in stalen strah, da ji roža ne bi umrla. So bila leta, ko je meni vsako cvetje h kraju prišlo, ker smo ga vsi zalivali, da se ja ne bi posušilo, ker je darilo.  Tudi praholovilcev in slik mladim jaz ne bi darovala, naj uživata v svojem slogu in opremljanju svojega okolja. 

Katrin11

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

26. nov 2016 16:42

Katrin za rože sem tudi jaz tako mislila. Nekatere rečejo pa kdo bo to zalival!

Dobita vsak svoje copate, da bosta vedela da sta dobrodošla pa iskrene lepe želje da bi se imela lepo.

Mogoče kaj za v shrambo za porabiti moko olje,sladkor.

Ostalo sledi ko jo bolje spoznam kakšen stil ji je všeč.

 

Anemiilat

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. nov 2016 17:09

Ohjej, tako se začne, ja.  Bosta že vprašala, če ju bo kaj zanimalo, in če bosta ostala brez olja in sladkorja, se bosta z lončkom pojavila pred tvojimi vrati. Do takrat pa se raje drži dobrih namer, da ju boš pustila pri miru. Vam vsem v dobro.

Sonja
Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 26.nov 2016 18:03

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

26. nov 2016 18:20

Sladkor olje je mišljeno simbolno ker si trenutno urejata kuhinjo in ne zato,da bii jima to zmanjkalo.

Anemiilat

Cinija  

član od: 25.8.2010

sporočila: 41

27. nov 2016 5:23

Dobrodošlica? V kakšnem smislu? Kot razumem, si s fantom, bodočim možem, urejata SVOJE(?) stanovanje ali bo podnajemnica v vaši hiši?

Cinija

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. nov 2016 8:57

Svoje stanovanje v taščini hiši. Je razlika, pa če si priznamo ali ne. V zadnjih dveh letih sta se v naši večstanovanjski hiši zamenjala dva lastnika in smo ju prijazno sprejeli z besedami, da bi se med nami dobro počutili. Namreč, če se bo začelo že na začetku kot, kaj me briga tašča, ona tukaj nima nič, potem bo to slaba popotnica za vnaprej.Lepa beseda vedno lepo mesto najde.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti