Hrustljava skorja na sladici- kako narediti

tinka20  

član od: 8.3.2009

sporočila: 6

tema odprta - 23. nov 2016 21:11 | ogledi: 3.851 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Zadnjič sem si privoščila tortico v znani Ljubljanski slaščičarni, in sicer pistacijino. Po vrhu je bila hrustljava skorjica, noter pa mehka krema. Prebrskala sem že mnogo slovenskih in tujih spletnih strani, ampak nikjer nisem našla nobene uporabne informacije kako narediti takšno skorjico. Predvidevam, da se na koncu zapeče z brenerjem. Ima mogoče kdo že kakšne izkušnje s tem in bi mi lahko pomagal?

Upam, da ni to skrivnost samo za slaščičarske mojstre 

tinka20

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. nov 2016 22:30

Z brenerjem - mimogrede, dobiš ga v vsakem malce bolje založenem supermarketu - karameliziraš sladkor. Tole mi je bolj videti kot kakšna trša sladkorna glazura,malce obarvana?

Bi lahko bilo to?

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. nov 2016 2:42

Pred šestimi leti sem imela pobožno idejo, da bi takole oblekla čokoladni mousse. Včasih so se te prevleke delale z električno pištolo za barvanje, zdaj pa očitno prodajajo "barve"  v spraju.

https://m.youtube.com/watch?v=qIi1FrCsQYk

 

Vanja
Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 24.nov 2016 04:50

tinka20  

član od: 8.3.2009

sporočila: 6

24. nov 2016 20:05

Super, hvala za odgovore. Po pravici povedano nisem pričakovala tako hitrega odziva. Sem se pozanimala in v Ljubljani v Žitovi trgovini v Črnučah imajo ta sprej oz. kakovovo maslo v spreju in stane dobrih 17€. Potrebovala sem ključno besedo - "velvet". Hvala, sedaj bom lažje brskala naprej :)

Sedaj je pa na meni, da poizkusim to narediti in prilepim fotografijo, če mi uspe :)

Lep pozdrav, Klementina

tinka20

tinka20  

član od: 8.3.2009

sporočila: 6

24. nov 2016 20:12

Je mogoče že kdo kupoval ta sprej, kje in koliko je bila približno cena? Zdi se mi kar drago, ampak je poplačano, ko ti uspe narediti tako tortico.

Hvala.

tinka20

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

24. nov 2016 20:18

Probaj pogledati na peki.si ali pa na amazonu, ebayu  itd.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~
Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 24.nov 2016 21:04

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. jan 2017 10:48

No, nekdo je na FB-ju spraševal nekaj podobnega za tole torto in dobil naslednje odgovore:

"Tako lepo gladko žametno oblogo dobiš z airbrushem (čokolada+kakavovo maslo+primerna temperatura in zmrzjena podlaga!) in je veliko boljša in lepša od žametnega spreja (v Italiji stane 24.52€+23%ddv 400ml) . Špricat moraš na pravilni razdalji. Podlaga torte mora biti lepo gladka, ker se vidi vsaka napaka. Barve morajo biti primerne za čokolado. Delam z obema. Sprejam pa v škatli ali z oblogo zaščito iz vrečke, da lahko vse skupaj zavržem in mi ni potrebno čistiti."

"To je velvet spray. Romica jih ima. Lahko pa z air brushem. Fora je. Da mora bit torta/sladica full mrzla. Najbolje da se postavi v skrinjo za deset minut se bolje v šoker. Potem pa se posprica. To je vbistvu kakav oz cokolada pobarvana in ko prilet na ledeno povrsino torte tvori snezinko. Teh miljardo snezink pa nam da efekt zameta."

(kopirala sem najobsežnejši razlagi)

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. jan 2017 11:00

Za pogledat je pa res perfektno.

 

naor

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. jan 2017 11:36

Čekiraj še ostale torte te iste  slaščičarke (Olga Noskova), ki ja naredila zgornjo torto: https://www.instagram.com/olganoskovaa/?hl=en

Hudo :O

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

 

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 05. 2017 11:41

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti