Testenine najvišje kakovosti

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

tema odprta - 16. nov 2016 18:34 | ogledi: 8.171 | odgovori: 16

Kam v Slo na najvisjo mozno kvaliteto testenin in prilog? Tam kjer je postrezba skorajda prijateljska in kjer se clovek pocuti,kot da je poseben
Kjer delajo lastne testenine po nona receptu in na kg moke uporabijo vsaj 15,ce ne 20 jajc....
Tega si zelim!

Hvala za pomoč!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. nov 2016 18:45

Rezance že nekaj časa delam sama (Jamie ima 5 minutni recept na youtubu), na 180g moke 2 veliki jajci in jasno, nič vode. Ne predstavljam si, da bi bila pasta, razen vlivanci, lahko narejena iz 20 jajc in kile moke.

 

Vanja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

16. nov 2016 19:37

MBrando, a se ti mal hecaš??? 

Drugač pa lepo pozdravljen in dobrodošel na naši novi Kulinariki .

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

16. nov 2016 20:47

marjja je napisal/a:
Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Rezance že nekaj časa delam sama (Jamie ima 5 minutni recept na youtubu), na 180g moke 2 veliki jajci in jasno, nič vode. Ne predstavljam si, da bi bila pasta, razen vlivanci, lahko narejena iz 20 jajc in kile moke.

 

Vanja

 Mislim, da Brandič misli na testenine v lokalu. Pred kratkim smo jih jedli v Rožmarinu (MB), oz so jih jedle kolegice in so bile menda božanske, ne vem pa, koliko domače so bile. Velja povprašati, zelo so prijazni.

 

Velkom bek, kje pa hodiš drugače???

Aja, še to:

Imele smo ženski večer in smo posvojile kelnarja in on nas, skoraj smo zamudile v kino, tako smo se zabavale.

marjja

 

marjja

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

16. nov 2016 21:53

Ooooo MBrando..dobrodošel naza j ....kje dobiš naj pašto ne vem..jaz jo kar sama skuham..če pa boš delal sam testenine, ti priporočam ta recept..in sicer 10 dag ostre moke in 3 rumenjake..in ničdrugega...se pravi na pol kg ostre moke gre 15 rumenjakov...za nas tanartaboljše testenine...sploh se to testo najbolj obnese pri nadevanih...je mehko, skoraj svilnato gladko in lepo se z njim dela..

Vrtejbenka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. nov 2016 9:40

Frendica mi je delala prakso v mišelinki pri Novi Gorici in vem kako se pravim testeninam streže :D.
Pa še preden je šla tja, se je v šoli o tem učila ;).

Nak, sam jih ne bom delal, ker jih itak ne jem. Za tisto enkrat/dvakrat ko si pa želim grešiti, naj bo le to na najvišji možni ravni, hihi. In seveda nekam ven, kjer sem postrežen z najboljšejšim

Hvala lepa za fiiiiiiiiine per excellence pozdrave,dragi moji :*

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

17. nov 2016 10:00

MBrando lepo lepo pozdravljen! Jaz jih delam tudi sama iz domačih jajčk. Smo se pa zadnjič ustavili v gostilni pri Križmanu - Tublje pri Hrpeljah na poti proti Kozini ( čisto ob cesti) in jedli domače testenine s tartufi - res res dobri in pili pivo iz belih tartufov. Verjamem pa, da je še kakšna takšna restavracija v Sloveniji.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. nov 2016 10:02

Trixi je napisal/a:

MBrando lepo lepo pozdravljen! Jaz jih delam tudi sama iz domačih jajčk. Smo se pa zadnjič ustavili v gostilni pri Križmanu - Tublje pri Hrpeljah na poti proti Kozini ( čisto ob cesti) in jedli domače testenine s tartufi - res res dobri in pili pivo iz belih tartufov. Verjamem pa, da je še kakšna takšna restavracija v Sloveniji.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 Tnx my dear :*

Ko najdem. Objavim tukile!

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. nov 2016 16:40

O Brando! Lepo te je spet videti (ali kako se že reče). Sicer kar se tiče testenin prisegam na mamin grenadirmarš z lepo rumenimi širokimi rezanci (živela Ampia!), ampak če iščeš po Mariboru, bo La Cantina dobra. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. nov 2016 22:39

Se pridružujem Vrtejbenki, da se najboljše tedtenine delajo le z rumenjaki. Kot je napisala, na pol kg moke 15 rumenjakov, kvečjemu eno celo jajce. Sem delala po receptu nekaj raviolom podobnega in sem na 250 g moke dala 1 celo jajce in 8 rumenjakov, malo soli in 50 g masla, Testo je bilo tanko, lepo se je razvaljalo, nič trgalo, čisti užitek je bilo delati z njim. Testo le z rumenjaki je veliko boljše, mehkejše, bolj voljno kot če daš na malo moke cela jajca. Scer pa, ko vse, stavr okusa, 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti