Zamrznjeno sadje

_mala_  

član od: 12.8.2011

sporočila: 8

tema odprta - 14. nov 2016 18:40 | ogledi: 7.224 | odgovori: 12

Med pospravljanjem skrinje sem opazila, da sem letos naredila res obsežne zaloge zamrznjenega sadja (borovnice, maline, jagode, slive, češnje). Receptov za sladice imam dovolj, iščem pa še kakšne druge variante - mogoče kakšne dobre kaše za zajtrk, zdravi prigrizki in tako dalje...

Za kaj vse vi uporabite zamrznjeno sadje?

_mala_

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. nov 2016 18:56

Jaz zamrznjeno sadje uporabljam za cmoke, smutije, sadno polivko. Odmrznjenega dodajam skuti,mešanici žit, v jogurt, na palačinke, na omleto. Najbolj enostavno pa je v posodico, da se malo odtaja in malo sladkorja ali javorjev sirup.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. nov 2016 18:58

V glavnem za peko (pite, zavitke...) in cmoke, nekaj pa tudi za marmelado. Marelice recimo pač ne dozorijo vse naenkrat, pa jih zamrznemo in kuhamo potem pozimi, ko ni več vroče. Sicer se pa zmrznjeno sadje čisto dobro obnese tudi v sladoledih in sorbetih, prelivih, omakah, sadnih jogurtih in kremah.... v vsem, le samo odtaljeno za jesti ni ravno kaj posebej dobrega, ker vse teče od njega in tudi na pogled ni kdo ve kaj.

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. nov 2016 21:24

Maline so čisto lepe, če se odtajajo ravno prav, tudi borovnice. Bolj manj kot več. Drugače pa so zamrznjene zadeve kot omaka zelo dobre priloge štrukljom, cmokom.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

_mala_  

član od: 12.8.2011

sporočila: 8

14. nov 2016 21:51

Pite, cmoki in marmelada to je vse narejeno... Za sladolede bo itak potem sveže, smoothiev sem se malce prenajedla :).... Kako pa pripravite polivke oziroma omake kot priloge? Iščem bolj ideje, kako bi sadje uporabila za kakšne tople variante zajtrkov (ali kakšna kaša z žiti ali omaka za k šmornu)... 

_mala_

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. nov 2016 22:42

Bom objavila recept.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

15. nov 2016 7:34

Jaz polivko naredim tako, da na odmrznjeno (ali pa še zamrznjeno...odvisno, koliko se mudi) sadje stresem en vanilin sladkor in dam segrevat s sokom, ki se nateče pri odmrzovanju (oz. toliko vode, da se dno posodice pokrije, če stresem direkt iz skrinje), notri zamešam gustin (v cca 2 dcl vode zamešam čajno žličko gustina) in segrevam, da se zgosti, vmes seveda mešam. Takšno polivko imamo potem za na palačinke, sladoled...

Ognjič

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

15. nov 2016 7:41

Najraje, naredim sladoled (zamrznjeno sadje, 200 g, stolčem v multipraktiku, dodam banano in po želji agavin sirup) ali omako (sadje na hitro podušim, dodam sladkor  in s paličnim mešalnikom zmiksam). Omako običajno uporabim za kakšno vanilijevo kremo ali tortico...

malaga

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

15. nov 2016 9:34

Mi največ zmrznjenega sadja porabimo za zajtrke - vmešamo v proseno kašo, polento, jogurt... pa za presne tortice, sladolede, pecivo. Včasih tudi za smutije, ampak ti nam pozimi nekako ne teknejo.  

neny111

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

15. nov 2016 10:24

Jaz si pozimi rada privoščim tudi kakšen sveže skuhan kompot iz mešanega sadja, ki se vedno najde v skrinji. Sicer kompotov za ozimnico ne kuham, ker ne gredo toliko v promet, da bi se mi splačalo, kupim tu pa tam kakšnega, večinoma za peko peciva. Dam nekaj sadja raje v zamrzovalnik, v zip vrečke in potem poljubno jemljem ven. Sicer pa najraje porabim sadje v jogurtih, včasih skuham kakšen kozarček marmelade pozimi, tako lepo diši in pričara super vzdušje, je poseben užitek mazati palačinke s takšno marmelado . Tudi domač puding je občasno na sporedu, odkar sem na kulinariki našla recept, kupim instant puding samo še za kakšno pecivo. Nekaj sadja pa porabimo za cmoke, peko in kakšne omakice. 

Sandra_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti