Zamrznjeno sadje

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

15. nov 2016 17:08

 V posodico-globok krožnik-šalico daš zamrznjeno sadje zmešano z vanilijevim sladkorjem, na vrh pa vroč puding, ali mlečno proseno kašo, ali mlečen riž...Pa se ti vse lepo pohladi, da se da jest.

Lp, Saša

Mir in dobro!

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

16. nov 2016 10:31

Naša mama vsako leto zamrzne ogromne količine sadja, jaz pa jo potem "rešujem" zalog, predvsem jagodičevja. Večina gre v jutranji jogurt s kosmiči. Kar zamrznjeno, do službe se ravno odtali. Zdaj je že počasi bolj čas za žitne kaše za zajtrk. Zmrznjeno sadje dodam skoraj na koncu kuhanja, toliko da se odtali in pregreje. Če sem dala prej, se je preveč razkuhalo, da še mleko se je kdaj sesirilo. Če pa slučajno kakšna vrečka dočaka kako prosto popoldne, spečem pito. Sadje kar zmrznjeno zmešam s sladkorjem in malo moke in dam direkt na testo. Slednje se obnese tudi pri višnjah in narezanih marelicah.

jkd

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti