Novoletno pecivo 2016

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. dec 2016 9:31

Ninaj24, Darjuška...ma kapo dol..biškotne carice ste...bravo.....

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. dec 2016 12:53

Probna peka za vodilno sladico pri božičnem kosilu.Niso ravno biškoti, toda je sladica primerna času...mogoče pride kakšni prav pri božičnem ali novoletnem kosilu..Hruške olupimo, s spodnje strani očistimo peške in skuhamo v rdečem, sladkem in zelo odišavljenem vinu.Panettone ali pandoro ali kakšen drug biskvit narežemo na kocke in na maslu na hitro zapečene, da dobimo kot neke krutone..kocke ohladimo.Skuhamo angleško kremo, jaz sem ji dodala še zamašek ruma ter tudi to ohladimo.Seveda na kremo damo prozorno folijo, da nam ne nastane kožica.Na krožnik damo kuhano hruško, okoli biskvitne krutone, okrog kremo in po želji še kakšnen gozdni sadež..sama sem dodala semena granatnega jabolka.Vse si lahko prej pripravimo, po kosilu samo še sestavimo jed.

 

Vrtejbenka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

21. dec 2016 13:04

Ninja 24 super peka! Ostale pa tudi

branka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

21. dec 2016 13:06

A ja, Vrtejbenka, dobra ideja!

 

branka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. dec 2016 13:27

Vrtejbenka je napisal/a:

Probna peka za vodilno sladico pri božičnem kosilu.Niso ravno biškoti, toda je sladica primerna času...mogoče pride kakšni prav pri božičnem ali novoletnem kosilu..Hruške olupimo, s spodnje strani očistimo peške in skuhamo v rdečem, sladkem in zelo odišavljenem vinu.Panettone ali pandoro ali kakšen drug biskvit narežemo na kocke in na maslu na hitro zapečene, da dobimo kot neke krutone..kocke ohladimo.Skuhamo angleško kremo, jaz sem ji dodala še zamašek ruma ter tudi to ohladimo.Seveda na kremo damo prozorno folijo, da nam ne nastane kožica.Na krožnik damo kuhano hruško, okoli biskvitne krutone, okrog kremo in po želji še kakšnen gozdni sadež..sama sem dodala semena granatnega jabolka.Vse si lahko prej pripravimo, po kosilu samo še sestavimo jed.

 

Vrtejbenka

 In še ideja za vino, ki ostane po kuhanju hrušk. Jaz sem ga še malo dosladkala, skuhala sladkorni sirup, dodala tisto aromatizirano vino od huršk, premešala, vlila še malo žganja (sadjevec) in sem dobila krasen liker. Super reciklaža vina. Razdelila po majhnih stekleničkah, zraven dodam vrečico piškotov in darila so nared. 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. dec 2016 13:29

Ninja24 je napisal/a:

O hvala za pohvale vsem....ja letos sem si spet privoščila par dni prazničnega ustvarjanja in packanja (se mi je lepo poklapalo z okrevanjem po enem posegu in sem imela 24 ur na dan samo za piškotke....na lahko in počasi hihi), pa vsako leto rečem, da bom zmanjšala, a kaj ko sem moje odjemalce razvadila, pa lepo mi je dat tako darilce, da so ga veseli in da pride prav :)-

 

Ninja24

 Lepo si naredila, res lepi piškoti, O količini ne bi ... Mene je takšna vnema minila, letos nekaj malega, zdaj sem pa še obležala in je peka zaključena. KAže, da bomo z mojo ekipo še nekaj malega pekle prihodnji teden, torej še pred Novim letom, da porabimo, kar smo nabavile ...

Tebi pa še enrat globok poklon. 

mamamia

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

21. dec 2016 13:31

Sem vceraj rekla,da ne prizgem vec pecice do naslednjega leta....no saj jo nisem....pa vseeno so se tele rumove ploscice nastale 

 

Ninja24

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. dec 2016 13:57

mamamia je napisal/a:
Vrtejbenka je napisal/a:

Probna peka za vodilno sladico pri božičnem kosilu.Niso ravno biškoti, toda je sladica primerna času...mogoče pride kakšni prav pri božičnem ali novoletnem kosilu..Hruške olupimo, s spodnje strani očistimo peške in skuhamo v rdečem, sladkem in zelo odišavljenem vinu.Panettone ali pandoro ali kakšen drug biskvit narežemo na kocke in na maslu na hitro zapečene, da dobimo kot neke krutone..kocke ohladimo.Skuhamo angleško kremo, jaz sem ji dodala še zamašek ruma ter tudi to ohladimo.Seveda na kremo damo prozorno folijo, da nam ne nastane kožica.Na krožnik damo kuhano hruško, okoli biskvitne krutone, okrog kremo in po želji še kakšnen gozdni sadež..sama sem dodala semena granatnega jabolka.Vse si lahko prej pripravimo, po kosilu samo še sestavimo jed.

 

Vrtejbenka

 In še ideja za vino, ki ostane po kuhanju hrušk. Jaz sem ga še malo dosladkala, skuhala sladkorni sirup, dodala tisto aromatizirano vino od huršk, premešala, vlila še malo žganja (sadjevec) in sem dobila krasen liker. Super reciklaža vina. Razdelila po majhnih stekleničkah, zraven dodam vrečico piškotov in darila so nared. 

mamamia

 

Meni mi pa vino, ki ostane pri  kuhanju hrušk z vsemi dišavami ni všeč, sploh ker mrzlo pusti en vonj po lesu.. še manj pa bi to dala za darilo.

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. dec 2016 17:18

Po lesu? Jaz jih kuham v refošku in kvečjemu diši po pomaranči in cimetu, kakor pač odmerim količine.

No, eni smo bolj nezahtevne sorte pa nam je vse povprek dobro, kaj č'mo. 

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. dec 2016 18:18

No ja, malo sem se res nerodno izrazila, se oproščam....ko kuham hruške ne dam nikoli sadežev, kot je limona, pomaranča...pač pa vedno "lesne" začimbe..cimet, janeževe žbice, janežovo zvezdo, vaniljev  strok..posledično ima potem mrzlo vino tudi okus po lesu...in ga dejasnko zavržem...oziroma zalijem rože...in verjemi, sem/smo hudo nezahtevne sorte .

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti