Novoletno pecivo 2016

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

18. nov 2016 19:01

sabinčica je napisal/a:

Živjo punce

Sama dosti kuham in pečem pecivo a keksov dosti manj.. Letos bo rada to spremenila in te praznike še malo bolj popestrila.

Zanima me kako dolgo kaj pocakajo keksi na sploh. Da vem kdaj jih lahko že začnem ustvarjati? hvala za odgovor.

 

sabinčica

 V dobro zaprti posodi (ni važno ali je plastična ali kovinska) na hladnem zdržijo tudi mesec ali več. Za piškote je najbolje, da jih spečeš prej, krasiš pa jih lahko kasneje). Jaz začnem peči novoletno peko vikend po Miklavžu.

 

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

18. nov 2016 20:56

Jaz piškote pečem kakšne 3 dni pred božičem... prej ne...običajno jih potem tudi podarim in mi nekako ni, da bi podarjala "stare" piškote.. no vsaj ne več kot nekaj dni.. potico pa pečem okrog 15. ga decembra (torej kakšen teden dni pred božičem)..za Miklavža pečem posebej.. najbrž bo to tisto ned. pred Miklavžem..

Vitavitameae

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

19. nov 2016 12:16

Pozdravljeni!

Mi katera zna pomagat kako se naredijo JEŽKI ki jih prodajajo v slaščičarnah,ki so bolj veliki in so mehki kot bi bilo v njih kakšen biskvit.Vsi recepti imajo samo albertove piškote,in so potem trdi ko jih vzamem iz hladilnika.

Prosim za recept ,če ga katera ima

hvala in lp

-pika

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

19. nov 2016 13:00

V ježke se ponavadi da vse kar ostane od peke. Biskvit,maslena krema,marmelada,sladka prekuhana voda,čokolada. Sama jih delam tako,da spečem biskvit v katerega dam vse ostanke(kokos,mleti lešniki....) .Spečen in ohlajen biskvit nadrobim,dodam masleno kremo, stopljeno čokolado ali čokoladni obliv, rum, marmelada, sladka voda.Ko mešaš je treba gledati da ne stiskaš ker potem rata trda masa. Vse delam po okusu in občutku tako ,da nekega recepta nimam.

Lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. nov 2016 15:11

darjuška je napisal/a:
sabinčica je napisal/a:

Živjo punce

Sama dosti kuham in pečem pecivo a keksov dosti manj.. Letos bo rada to spremenila in te praznike še malo bolj popestrila.

Zanima me kako dolgo kaj pocakajo keksi na sploh. Da vem kdaj jih lahko že začnem ustvarjati? hvala za odgovor.

 

sabinčica

 V dobro zaprti posodi (ni važno ali je plastična ali kovinska) na hladnem zdržijo tudi mesec ali več. Za piškote je najbolje, da jih spečeš prej, krasiš pa jih lahko kasneje). Jaz začnem peči novoletno peko vikend po Miklavžu.

 

 Iskreni povedano, eni piškoti so bili užitni še leto po peki. Sem jih pozabila v škatli in jih našla naslednje leto, ko sem znova pekla. Pojedli smo jih in smo še živi ... No, to je ozjema. Kak mesec se piškoti ihrnaijo, seveda tisti brez krem s svežimi, temperaturno neobdelanimi jajci. Nekatre reimo janeževe kapice, je priporočljivo narediti kaka dva tedna, preden jih začnemo jesti.

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

2. dec 2016 13:05

Matcha biškoti...to so res biškoti z okusom čaja..sigurno bodo zvezda prauničnih biškotov... 

Vrtejbenka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

2. dec 2016 19:58

Tile matcha biškoti pa izgledajo mamljivo. Prosim za recept.

LP, Saša

Mir in dobro!

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

4. dec 2016 17:55

Vrtejbenka je napisal/a:

Matcha biškoti...to so res biškoti z okusom čaja..sigurno bodo zvezda prauničnih biškotov... 

Vrtejbenka

 Wow kok su hudi zeleni ...v obliki smrečic bi bili superca za božič....kateri matcha čaj pa uporabljaš oz kje ga kupiš?

No jaz sem danes naredila prvo probno decembrsko peko piškotkov, da vidim, če mam še filing ...polnjeni pirino-ajdovi medenjaki, lešnikovi medvedki, pecan-brusnične košarice, čokoladni huzarji in krhki orehovi rogljički (z dodatkom božičnih začimb)

Ninja24

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

4. dec 2016 18:19

Jaz sem včeraj in danes tudi nekaj malega čarala, tak, za Milkavža in za sproti. Medenjaki, cornflakes kupčki, presne marelične krogljice, neki zdravi piškoti z ovsenimi kosmiči, keksi na stroj in čokoladni srčki. Naslednji vikend pa delam linške, kapučino piškote in rogljičke. Se kar hitro bližajo prazniki 

yulchi

Silvija_02  

član od: 11.11.2013

sporočila: 116

4. dec 2016 20:37

Pozdravljene kulinaričarke,

prosim, če mi lahko poveste, na kaj ste bile pozorne pri peki rožic, ki jih je na prvi strani te teme predstavila Smary1. Upoštevala sem vsa navodila recepta, vendar se mi piškoti niso lepo spekli v obliki cveta. Ali se je testo pretrgalo med peko, ali pa se ni lepo oblikovala luknjica/skodelica namenjena nadevu. Uporabljala sem pekač za mini mafine, pa imam vseeno občutek, da je bil preglobok.

Hvala za vaša mnenja.

Silvija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti