Novoletno pecivo 2016

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. nov 2016 11:08

Za storžke se najbolje obnesejo tisti kao fitness kosmiči, ki so ravno prave barve.

Sicer letos ne nameravam peči nič novega, običajnih pet - šest vrst keksov (navadni, čokoladni s pistacijami, orehovi, brizganci, linški, mogoče medenjaki ali cimetovi, če bo v decembru dovolj dolgočasnih mokro-sivih sobot in nedelj, ko ne bo za iti ven); no, ena novost bo pa le - kupila sem par zabavnih modelčkov, tako da letos ne bo klasičnih smrekic in zvezdic, ampak bodo malo bolj alternativne oblike. Da ne bo kdo rekel, da je vsako leto eno in isto. 

Sonja

 

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 13.nov 2016 11:12

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

13. nov 2016 12:02

Pri nas pa gredo najbolj v promet skalce s kokosom in koščki čokolade, teh vsako leto napečem največ. Potem pa  ponavadi naredim eno konkretno kepo čisto navadnega testa, jo razdelim na manjše dele in dodam v en del kakav in pomarančno lupinico, v enega cimet, v enega limonino lupinico in v enega vanilijo in na koncu dobim 4 različne okuse. Pa letos bom delala še razpokane piškotke, smo bili lani kar navdušeni . Mikajo me tudi rumove kroglice in sladki zobotrebci... Bomo videli kako bo s časom in voljo 

Sandra_a

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. nov 2016 12:26

Pa res, Sandra, na rumove kroglice sem pa pozabila. Mogoče zato, ker pri nas izginjajo hitreje, kot jih lahko delaš (naredimo tiste najbolj enostavne po receptu z Oetkerjevega pecilnega). 

Sonja

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

13. nov 2016 12:56

Moj seznam je tudi že pripravljen :) in sicer :

- kokosova potica s čokolado (to bom pekla tam okrog 15.ga decembra)

- piškoti brez moke (recept s portala okusno)

- kokosovi piškoti s suhim sadjem (recept s portala okusno)

- pomarančno-cimetovi piškoti s tega portala

- krhki žepki z marmelado s tega portala -žepke delam polovico z domačo jabolčno marmelado, polovico pa z nugatom)

- marmeladne tortice oz. linške oči (recept moje prababice z orehovim testom)

- korzikanci (tudi recept moje prababice :))

- čokoladno-lešnikovi kolački

- terasasti piškoti

- piškoti iz ene knjige k se imenujejo "mamini piškoti" z orehi

- pekla pa bom tudi portugalski kolač

- kot slani dodatek pa bom naredila sezamove obrocke

:) evo to je moj seznam

Odločila sem se, da marmeladne tortice naredim tudi za Miklavža, s tem da bom naredila z velikimi modeli zvezde in smrekice :) za nečakinji bo odlično :)

Potico vedno pečem kakšen teden pred božičem in jo potem shranim v skrinjo (če seveda ne bom imela lačnih škratov doma :) tudi portugalski kolač bom pekla ene tri dni prej, da citronat in oranžat ter začimbe predelajo kolač in pridejo do izraza, piškote pa zadnje dva dni :) Upam, da mi uspe vse :) 

Vitavitameae
Sporočilo je spremenil(a) Vitavitameae dne 13.nov 2016 12:58

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

13. nov 2016 13:03

O, madonca, nameravam speči kakšne tri, štiri vrste piškotov, seznama pa še niti slučajno nimam ...

Katarinči

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

13. nov 2016 16:00

Tudi jaz spečem nekaj vrst piškotov, tistih, ki jih imajo najraje. Začnem pa pečt dosti prej, saj do praznikov lepo zdržijo in tako imam čas za vse ostalo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

14. nov 2016 7:22

darjuška je napisal/a:

bodo pa sigurno tudi tili jelenčki, ker lani sem slišala, da sem jih dala premalo v škatlo. Sem pa že prejšnji tedenv Avstriji nabavila precej sestavin za peko piškotov.

 

http://www.mojalbum.com/tajda

 Ali katera ve,če se da te jelenčke tudi kje naročit?

ultranova

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. nov 2016 8:31

Vsi so čudoviti, ampak prvi dve slikci sta pa za dol past.

 

naor

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

14. nov 2016 13:05

Yep, vsi so prav umetniški :) res so lepi... jaz ponavadi kar modelčke, al pa kupčke z žličko.. ampak takšnih kot na sliki pa žal ne... pa vedno vse zmanjka :) jaz tudi pečem naše najljubše..škatle, kamor bodo romali, pa so tudi že kupljene (komplet treh - ena v drugi v kiku za 5,50 eur - se mi zdi, da so še najcenejše), obdarovanci pa se tudi že veselijo :)

Vitavitameae

alenka86d  

član od: 24.12.2011

sporočila: 113

14. nov 2016 13:58

Moj repetura bo pribljižno takšen, kot lanski.

 

alenka86d

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti