Katero številko bulerjev kupiti?

bulerji  

član od: 21.10.2016

sporočila: 3

tema odprta - 21. okt 2016 23:38 | ogledi: 3.056 | odgovori: 11

Pozdravljeni!

Rada bi si kupila Dr Martens bulerje, vendar nočem narediti napake in kupiti prevelikih ali premajhnih. Pomerila sem tako št. 38 kot 39, vendar mi nobeni ne ustrezajo popolnoma. 39 so mi udobni, vendar se mi ob hoji peta premika kljub tesno zavezanim vezalkam. 38 so mi pa malce tesni po celi nogi in me že takoj ko jih obujem žulijo v nart, na mestu kjer je všit jezik. Oboje sem pomerjala z navadnimi nogavicami (niso debele, pa tudi tanke ne). Kaj mi priporočate? 

bulerji

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

21. okt 2016 23:53

  Ali se ti mogoče z nami hecaš, samo vprašam.

mopsika Ko se zavedaš, da imaš veliko prijateljev, pa čeprav na daljavo, ti je toplo pri srcu.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. okt 2016 7:42

V št. 39 si daj vložek in poskusi, kako je hoditi s tem. Običajno se da na ta način pomagat, če ke čevelj malo prevelik.

mamamia

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. okt 2016 8:27

Morda ti kopito ne odgovarja in boš morala izbrati kakšno drugo znamko. Dr. Martens in njegove cene še ne pomeni, da ustreza vsem ljudem. Zdaj pa res ni problem najti kvalitetnih bulerjev, ki bi tvoji nogi ustrezali. Razen če po vsej sili hočeš martense, potem pač ni druge rešitve, kot da trpiš. Upam, da bo mamamiin nasvet pomagal.

Veliko uspeha ob nakupu

marjja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. okt 2016 11:52

Preprosto jih ne kupi, ker je očitno, da kopito zate ni pavo. Če ti je dolžina prav, so ti prenizki v nartu, če so dovolj visoki, so ti predolgi. Ti niso zate, išči drugi model in drugega proizvajalca. 

Sonja

bulerji  

član od: 21.10.2016

sporočila: 3

23. okt 2016 12:36

Hvala za odgovore. Firma mi ni tako pomembna, rada bi kvalitetne bulerje, ki jih bom lahko nosila več let. Ne spoznam se na firme in niti ne vem kje jih iskati. Pred leti sem imela neke neudobne, težke bulerje, ki niso bili niti približno vodotesni (kljub vzdrževanju) in nočem ponoviti te napake.

Mi lahko priporočate kakšne proizvajalce?

bulerji

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

23. okt 2016 13:22

Carrera bulerji, jaz sem zelo zadovoljna z njimi. Kupljena v Hervis-u

mamazeljka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. okt 2016 14:15

Če hočeš suhe noge, potem ni treba, da so ravno bullerji - preveri raje, da imajo goretex (ali podobno membrano) in čimmanj šivov pa dovolj debel in nedrseč podplat. Za plundro ni boljšega kot dobri pohodni (hribovski) čevlji. 

Sonja

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

23. okt 2016 15:23

http://www.nuclearblast.de/en/shop/artikel/gruppen/80015

http://www.emp-online.com/clothing/shoes/boo{g1}&layout=list_small&items=60

http://www.army-shop.si/army/296/bulerji

Pa v Ljubljani na Taboru blizu cerkve, nekje med Metelkovo in Maistrovo, je (bil?) metal shop, ampak tam nisem nikoli kupoval, ker je bilo po internetu iz Nemčije vedno ceneje.

Jaz osebno uporabljam znamko Bondage iz Londona, kupljeno preko Nuclearblast, pa tudi Undercover iz Londono so mi odgovarjali.

Dr. Martens je zgolj napihnjena in ful predraga znamka.

 

Drejček

Sporočilo je spremenil(a) drejcek dne 23.okt 2016 15:25

bulerji  

član od: 21.10.2016

sporočila: 3

23. okt 2016 18:20

Drejček, čeprav so mi všeč teli bulerji iz nuclearblast, nočem naročati obutve preko spleta, ker imam neko vmesno številko noge in vedno raje sprobam čevelj preden ga kupim. Kolikor vem, je v Ljubljani samo še 1 metal trgovina (TRUGA shop), pa še v tej lahko samo naročiš stvari in jih oni potem dobijo iz nuclearblast in še nekaterih drugih trgovin.

Pohodnih čevljev ne rabim, v ta namen imam vojaške čevlje. Iščem nekaj za prehodno obdobje in za hodit po mestu.

Martense imam ogledane, ker njihovi lastniki pravijo, da imajo zelo dober podplat, da v njih ne zebe in da se lepo hodi v njih. Nekoč sem si lastila te: http://www.army-shop.si/i/a/6495/10/bulerji-3 V spominu na njih imam prezeble in utrujene noge.

bulerji

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. okt 2016 19:02

Stvari, naročene po spletu, lahko vrneš, če ti ne ustrezajo, in dobiš denar nazaj. Seveda pa traja, naročanje čevljev po speltu deluje, če res poznaš znamko in njihova kopita (pa še lahko doživiš presenečenje). 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti