Kaj je zdravo?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. okt 2016 18:09

Sweetness Bakery je napisal/a:

Branja je malo morje. Imam tudi strokovne medicinske knjige. ;) Na spletu je toliko o idej o zdravju, ki si nasprotujejo ... 

 Verjamem, pa še vedno vztrajam, da je nujno prebrati obe knjigi, ker sta sveži, novi, preveden praktično takoj po tem, ko sta bili napisani (druga je izšla lani v Angliji, letos v slovenskem prevodu, bravo naši založniki!). Obe sta izpod peresa (oz. tipkovnice) mladih raziskovalk, žensk, ki sta marsikatero zdravstveno tegobo prestali in v zvezi s svojimi tegobami ZNANSTVENO raziskovali in povzemali množico virov (kar nekaj strani virov je navedenih na koncu obeh knjig).

Spoznanja so noro zanimiva in povedo marsikaj. Po mojem mnenju sta nekako odškrnili vrata v nov svet spoznanj in informacij o delovanju našega telesa in naših sopotnikov v in na nas. In, ja, seveda se dotikata tvojega vprašanja. Napisani sta tako, da zmerno izobražen laik na tem področju lahko sledi, ni pa to roman ali pravljica, seveda, še manj rumeni tisk.

Res vsakomur priporočam, čeprav so čakalne vrste najbrž dolge. No, Miklavž in drugi dobri možje so blizu, knjiga je pa lepo darilo, tudi, če si jo podarimo sami sebi.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. okt 2016 19:36

Sweetness Bakery je napisal/a:

Kaj je bilo zdravo včeraj, kaj je danes in kaj bo jutri?

Zakaj ni več danes zdravo tisto, kar je bilo včeraj? Ali je spet zdravo zdaj tisto, kar je bilo predpredvčerajšnjem in je tisto včeraj že nezdravo?

No, naj mi prosim nekdo razloži kaj je s tem zdravjem že enkrat. 

 

Sweetness Bakery http://www.220stopinjposevno.com

 No, mislim, da se to ne da razložiti, ker se spreminja iz dneva v dan. Vzemimo samo moj primer - pred dvema dnevoma nisem bila popolnoma zdrava, pred enim tednom ni bilo o zdravju ne duha ne sluha, danes sem pa zdrava ko riba v vodi. No, in verjetno je tako tudi s hrano

lp

cervus

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

21. okt 2016 20:04

Trixi krožniki so veliki zato, da daš nanje malo hrane (tako kažejo različni kuharski mojstri po tv) in jo potem z vilicami iščeš .

Pri vseh stvareh je potrebno uporabljati zdravo pamet.

reza

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. okt 2016 9:34

terezija je napisal/a:

Trixi krožniki so veliki zato, da daš nanje malo hrane (tako kažejo različni kuharski mojstri po tv) in jo potem z vilicami iščeš .

Pri vseh stvareh je potrebno uporabljati zdravo pamet.

reza

Hahahah, bravo! Da jo z vilicami iščeš

Moje pojmovanje zdravega življenja je v raznolikosti in zmernosti - predvsem pri hrani, gibanja je pri meni težko preveč , najbolj pomembno se mi pa zdi uživanje lokalno pridelane hrane, ki je čim manj škropljena itd. To je to, ni nobene čarovnije, vsaj zame ne. In tudi mene zelo podraži (kolikor se še pustim), reklamiranje goji jagod, ingverja... vse je dobro, samo domače ne. Nisem strokovanjak na tem področju, ampak meni se ingver in njegovo delovanje zdi podobno kot naš hren. Samo hren očitno ni dovolj nobel.

JJ

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. okt 2016 11:29

Čisto prav imaš. Zdrava pamet je najbolj "zdrava" !

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. okt 2016 12:14

terezija je napisal/a:

Trixi krožniki so veliki zato, da daš nanje malo hrane (tako kažejo različni kuharski mojstri po tv) in jo potem z vilicami iščeš .

Pri vseh stvareh je potrebno uporabljati zdravo pamet.

reza

 to me spominja na ežojevo fotko - Binetov pasulj (ali nekaj takega): nepozabno, neprecenljivo, zelo zdravo......

Sonja

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

22. okt 2016 12:23

 

naor je napisal/a:

Čisto prav imaš. Zdrava pamet je najbolj "zdrava" !

 

naor

 

" Ko se zavedaš, da imaš veliko prijateljev, pa čeprav na daljavo, ti je toplo pri srcu."

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

22. okt 2016 20:14

limnol je napisal/a:
terezija je napisal/a:

Trixi krožniki so veliki zato, da daš nanje malo hrane (tako kažejo različni kuharski mojstri po tv) in jo potem z vilicami iščeš .

Pri vseh stvareh je potrebno uporabljati zdravo pamet.

reza

 to me spominja na ežojevo fotko - Binetov pasulj (ali nekaj takega): nepozabno, neprecenljivo, zelo zdravo......

Sonja

 

ežoj je napisal/a:
Danes pri meni pasulj pa, čeprav imam poln pisker neke ( dobre ) čorbe.

A se spomnete unga študenta iz gostilne pri šefu. Spet gre mim gostilne lačen, pa si misli: vstopil bom in bom previdan pri naročanju, vzel bom klasiko, moram se najest. Stopi v gostilno, se vsede, pogleda jedilnik in zraven krožnikov takih in drugačnih zagleda: pasulj s prekajenimi rebrci. Uf, to bo, si misli študent, tukaj ne morem zgrešit, fajn se bom najedel.

Dobil je pa tole:

     

verjetno kakšna kulinarična nagrada v prezentaciji pasulja ( novi časi, mi pa moramo bit v korak ( s časom )).

To vse sdicer nisem ziher, da je tako, vendar je logično, ne more bit veliko drugače.

 

 

ežoj

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Limnol, si imela to v mislih?

Prekopirano s  strani: https://www.kulinarika.net/forumi/tema/1096/kaj-jutri-za

 

 

Katarinči

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. okt 2016 21:10

Ja tale naš Ežoj je nasmejal vso kulinarično Slovenijo. Ni čudno, da ga tako pogrešamo.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti