Bralna skupina

Iza1976  

član od: 21.6.2013

sporočila: 38

21. okt 2016 10:14

Jaz imam svojo bralno skupino v knjižnici v Ljubljani. Imamo se super, knjiga je v naprej napovedana, zraven spijemo limonado ali čaj in se imamo res super.

Iza1976

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. okt 2016 10:16

Sama sicer v bralno skupino ne bi šla, ker imam zaenkrat dovolj ljudi okoli sebe, da če želim klepetati o tem, kar sem brala, to tudi zlahka naredim. Če pa kdo take družbe nima - zakaj pa ne? Če se prav spomnim, je vsaj pred leti neke vrste bralni klub vodila Manca Košir. Imele so jih tudi nekatere knjižnice, pa na Vodnikovi domačiji je tudi bilo nekaj takega (mogoče je še). Po mojem bodo knjižničarji kar dober vir tovrstnih informacij, pa tudi na Facebooku bi se mogoče kaj našlo. 

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

21. okt 2016 11:31

Cila je napisal/a:

Ravnam podobno kot marjja. Kaj naj bi pravzaprav bil namen in cilj bralnih skupin?

Cila

Druženje ljudi s podobnimi interesi in debata o nečem, kar so vsi sodelujoči prebrali ali to še nameravajo. Podobno kot je s komentarji pod recepti/forumih, kjer se malo podebatira o jedeh, ki si se jih odločil pripraviti sam, kajne? Ni pa enako o prebrani knjigi/pripravljeni jedi razglabljati z nekom, ki tega ni prebral/pripravil, tako da je verjetno bolj zanimivo kot pa utrujati (:P) tistim koli sebe, kaj si pa včeraj prebral, pa kok je b'lo zanimivo al' pa brez veze.

Seveda ne pomeni, da moraš biti osamljen ali da ti mora biti na smrt dolgčas, da se česa takega udeležiš (enako lahko namreč velja tudi za čisto vse ostale interesne skupine in spletne medije, od forumov in twitterja do FB-ja in twitch-a, vključno z našo kulinariko), saj zna biti takšna razprava konec koncev bolj zanimiva in uporabna, kot če o tem diskutiraš z nekom, ki tega ni (pre)izkusil. But to each their own...

In pa da ne bom čisto off-topic ... sama bralnih skupin ne obiskujem, ker berem, ko me 'prime', poleg tega pa je velika večina knjig v zadnjih časih kar v angleščini in po možnosti brez prevoda ter tudi niso ravno 'mainstream', zato bi bilo tovrstno knjigo težko dati na to-read seznam skupine.

Poleg tega me dogovorjen datum, do kdaj moraš prebrati to pa to preveč spominja na obvezno šolsko branje (ki mi ni ravno dišalo ravno zato, ker je bilo obvezno). Rada berem, kar me pritegne, in o tem tudi rada razpravljam, če se mi za to ponudi priložnost, je pa tovrstno razglabljanje navadno omejeno na prepričevanje nekoga tretjega, naj prebere to pa to knjigo (kar je sicer precej dober način za treniranje argumentacije) :D

(pa še opomba glede tisoč in enega popravka - res moram začeti uporabljati funkcijo Predogled ...)

~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 21.okt 2016 11:57

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

21. okt 2016 15:56

MiriBon je napisal/a:
 
 

Poleg tega me dogovorjen datum, do kdaj moraš prebrati to pa to preveč spominja na obvezno šolsko branje (ki mi ni ravno dišalo ravno zato, ker je bilo obvezno). Rada berem, kar me pritegne, in o tem tudi rada razpravljam, če se mi za to ponudi priložnost, je pa tovrstno razglabljanje navadno omejeno na prepričevanje nekoga tretjega, naj prebere to pa to knjigo (kar je sicer precej dober način za treniranje argumentacije) :D

(pa še opomba glede tisoč in enega popravka - res moram začeti uporabljati funkcijo Predogled ...)

~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 21.okt 2016 11:57

 Eh, ja, meni kot odličnjakinji in zapriseženi bralki vsega, kar mi je prišlo pod roke, je bila največja muka obvezno branje v šoli. Ker "kdo bo pa meni govoril, kaj in kdaj bom jaz brala!!??!!"

Sem se pa malo pozanimala in imajo pri nas upokojenci eno slavistko, upokojeno seveda, ki izbira čtivo in potem debatirajo o njem, menda kar v društvenih prostorih (se mi zdi).  Pohvalno, bi rekla, paše tudi v sosednjo temo o krizi in osamljenosti.

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti