Biskvit

Jacaxxy  

član od: 18.10.2016

sporočila: 12

tema odprta - 18. okt 2016 11:57 | ogledi: 4.502 | odgovori: 23

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč.

Ko okrasim torto, se mi vedno nekoliko sesede, ob strani ni ravna/ pokončna ( upam da razumete kaj mislim) :)

Po moje biskvita ne navlažim preveč, vsaj ko se je ni videt, da bi bil preveč sočen. V kalupu jo pustim vedno vsaj 12 ur oz čez noč.

Kaj delam narobe ? :)

Jacaxxy

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

18. okt 2016 13:00

Pozdravljena v naši družbi . Torej, če te prav razumem, ima tvoja tortica ponavadi klobuček na sredini, okoli pa je malo povešena? Mogoče pa ni enakomerno porazdeljena krema v notranjosti torte. Meni je najlažje sestavljati torto v modelu in vsako plast biskvita (ponavadi imam vsega skupaj 3 plasti), dobro potlačim, da je biskvit raven in je torta enakomerno napolnjena. Višek kreme ob robu ponavadi zleze malo ven, ampak torto pustim čez noč v modelu in naslednji dan, preden jo okrasim do konca samo vzamem jedilni nož in 'odvečno' kremo razmažem okoli ali pa jo postrgam stran. Biskvit vedno precej izdatno navlažim pa se mi še ni zgodilo, da bi se mi vse skupaj ponesrečilo. 

Imamo pa tule kar nekaj mojstric peke tort, gotovo ima še katera kakšen nasvet, jaz torte pečem samo za rojstne dneve 

Sandra_a

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. okt 2016 13:05

Če pogledaš po slaščičarnah, so vse biskvitne torte ob robu na debelo premazane s kremo - prav iz razloga, kot ga  opisješ. Če je biskvit rahel, se sesede že pod lastno težo, če pa torto navlažiš, napolniš s kremo in po možnosti še s sadjem, pa teža seveda doda svoje. Ob robu jo na debelo premaži s smetano ali kremo poravnaj z nožem ali lopatico v eni sami potezi (nož ali lopatico drži pri miru, z drugo roko pa zavrti torto) in bo lepo ravna.Lahko jo potreseš še z sesekljanimi orehi ali naribano čokolado ali čim podobnim, da se morebitne neravnosti še lepše skrijejo. Drugače je pa z mehkim biskvitom v več plasteh raven rob praktično misija nemogoče. Vsaj za moje sposobnosti in za veliko večino tistih, h katerim običajno hodim jest domače torte.

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

18. okt 2016 14:41

Mogoče pa ravno robove preveč navlažiš.Ali pa sredino preveč namažeš, pa premalo do roba. Jaz neenakomernost rešujem kot opisuje limnol, da tudi ob strani dam kremo in se nič ne vidi.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Jacaxxy  

član od: 18.10.2016

sporočila: 12

18. okt 2016 23:34

Ne, ni tezava v neenakomerni kremi. Ne nardi se klobucek. Torta zgoraj je ravna, samo ob straneh ni ravna. Mogoce bi morala res bolj na debelo namazat okrog. Sam ker delam iz ticino mase, se bojim, da bi se maslena kreme prevec cutila.

Kaksne kreme delate pod ticino? Je katera poskusila pudingovo? 

Jacaxxy

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. okt 2016 0:33

Pudingova ni dovolj čvrsta za ticina maso, razen seveda če ji dodaš želatino.

Jaz imam razmerje: 

900g jagodičevja

5dl grškega jogurta

6dl sladke smetane 

2 vrečki želatine v prahu (14 gramov)

Sladkam po okusu. 

KAr se tiče neenakomernih stranic: Obleci obod s folijo preden sestavlš torto.  Ko kremna masa zategne, odstraniš obod in nato folijo in stranica je lepo enakomerna. Ker nimam potrpljenja s folijo, torti stranice lepo oblikujem kar s širokim nožem, dokler ni  lepo enakomerno. Plast maslene kreme je na mojih tortah zelo tanka, čeprav jo premažem 3x, da je ticina masa kar se da brezhibna. 

P.S: kako se doda slika po novem? Sem se hotela pohvaliti z najnovejšo, dvonadstroopno. 

 

 

Vanja

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

19. okt 2016 7:51

Pudingova krema, ki je zmešana z maslom je čisto v redu za pod tičino maso,  se lepo strdi brez želatine. Sadje ne mešaj v kremo, ampak ga razdeli enakomerno nad kremo. Recimo, če delam torto iz svežih jagod, vse jagode zrežem na rezine in jih polagam enakomerno po kremi, malo več časa vzame, rezultat je pa krasen.  Ker imam recept za biskvit, ki ni suh ali pa delam biskvit  z mletimi mandlji, beljaki in sladkorjem, sploh ni treba namakati, ker postane biskvit zaradi sadja in kreme enakomerno vlažen in ne moker, tako, da ohrani obliko. Če pa že želiš namakati biskvit, ga poškrobi s šprico in ne zlivaj po njem z žlico, ker nikoli ne moreš enakomerno tega narediti.

malaga

Jacaxxy  

član od: 18.10.2016

sporočila: 12

21. okt 2016 18:35

S sadjem nimam težav,ker otroci jejo samo nutelino.:)

Drugič probam s folijo

Jacaxxy

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

21. okt 2016 18:41

  Čudovita torta, bravo 

mopsika

Jacaxxy  

član od: 18.10.2016

sporočila: 12

26. okt 2016 17:36

Hvala :)

Jacaxxy

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

27. okt 2016 11:27

malaga je napisal/a:

Pudingova krema, ki je zmešana z maslom je čisto v redu za pod tičino maso,  se lepo strdi brez želatine. Sadje ne mešaj v kremo, ampak ga razdeli enakomerno nad kremo. Recimo, če delam torto iz svežih jagod, vse jagode zrežem na rezine in jih polagam enakomerno po kremi, malo več časa vzame, rezultat je pa krasen.  Ker imam recept za biskvit, ki ni suh ali pa delam biskvit  z mletimi mandlji, beljaki in sladkorjem, sploh ni treba namakati, ker postane biskvit zaradi sadja in kreme enakomerno vlažen in ne moker, tako, da ohrani obliko. Če pa že želiš namakati biskvit, ga poškrobi s šprico in ne zlivaj po njem z žlico, ker nikoli ne moreš enakomerno tega narediti.

malaga

 Malaga, te lahko prosim za ta dva recepta za biskvit?

LP, Oaza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti