Zakon o poštarjevih otrocih

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

tema odprta - 10. okt 2016 13:09 | ogledi: 7.520 | odgovori: 33

Danes sem si pogledala Dobro jutro, ki je bila v petek na SLO1 (če koga zanima: oddaja), v kateri so govorili o zakonu, ki naj bi se sprejemal v Nemčiji in sicer o tem, da bodo matere izvenzakonskih otrok po zakonu obvezne povedati možem, da je otrok pravzaprav ljubimčev. Ime je prav neposrečeno za moj okus (poštarjevi otroci), v začetku niti nisem vedela za kaj gre, oddajo sem šla gledat bolj zaradi psihologinje dr. Polone Fister, ki jo rada poslušam.

Ampak tema se mi zdi pa zelo občutljiva. Le kako bodo to občutljivost in ranljivost zajeli v zakon (predvsem za otroke).

Me prav zanima kaj mislite vi? No, Vasko Polič je najbolje povedal: "Ne varajte!" 

piet

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

10. okt 2016 13:33

Me prav zanima kaj mislite vi     Nič, ker nimam teh problemov.

mopsika

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

10. okt 2016 13:44

Tudi sama jih nimam, vsaj takšnih ne. Mi je pa tema dala veliko razmišljati, predvsem sem se spomnila pripovedovanja starejših ljudi, ki so vedeli veliko povedati o otrocih, ki so bili izvenzakonski in kako jih je družba izločala. Vedno kratko potegnejo otroci.

piet

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

10. okt 2016 15:15

Za otroka narediti, sta potrebna dva, vsaj po naravni poti.

Pa se vse debate sučejo okog obsojanja žensk, kaj bi morale in kaj ne bi smele. A moški bodo pa lahko otroke delali kjer jim bo ratalo katero položiti vodoravno in to brez vse odgovornosti? 

Naj se z DNKajem določi skritega krivca, pa lahko  polovico stroškov  . . . , tega ne bo noben parlament sprejel, ker so moški v večini. 

Katrca11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. okt 2016 15:39

Piet ne govori o nezakonskih otrocih, pač o tistih, ki niso od zakonskega partnerja, torej od moža, pač pa je oče drug moški (ljubimec, naklji moški, s katerim se je malce spozabila, morda je na delu bil fleten poštar, kdo ve?). Da bi torej žena morala možu povedati, da ni oče otroka. Kajti (tudi) po našem zakonu je mož avtomatsko vpisan kot oče otroka, razen če mati sproži ustrezen postopek in se to ugotavlja (so že bili primeri).

In ja, veliko je bilo v preteklosti sramote zaradi nezakonskih otrok, a nikoli se ni govorilo o kukavičjih jajcih, ki jih je bilo povsod naokoli. Pa ja ne mislite da pri nas ni (bilo) varanja vsepovprek? Tisti, ki to misli, si oči zatiska pred dejanskim stanjem.

 

Je pa piet nerodno zapisala, da bodo morale nezakonske matere možem povedati, da niso očetje. Če ima moža, ni nezakonska mati.

Poštarjevi otroci pa je znana prispodoba, ki jo veliko uporabljamo tudi pri nas, ko na primer otrok ni podoben nobenemu od staršev ali pa niti malo očetu. Pa se reče, da je "poštarjev". Nič takega.
mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 10.okt 2016 15:41

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

10. okt 2016 16:33

Zakaj pa je treba vse povedat možu, še župniku ne.     

Pozdravček!

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. okt 2016 16:43

Nisem si ogledala celotnega prispevka, ampak ne razumem čisto poante. Kot pravi Dragička, ni treba vsega povedat, če pa mož zahteva test očetovstva, potem pa v vsakem primeru izve. Mogoče je poanta tega zakona kazen za žensko, ki laže?

JJ

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. okt 2016 17:24

Kolikor informacij sem našla na internetu, je namen zakona zaščititi očete, ki  plačujejo preživnino za otroke, ki niso njihovi.  Teoretično bi bilo lahko recimo tudi takole: otrok je od ljubimca, žena se loči, se poroči z ljubimcem in veselo terja in  prejema od bivšega moža preživnino.  

 

 

Cila

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. okt 2016 20:02

Ah, tole je en konzervativiš klerikališ garbage, oziroma še ena farška verzija kontrole ljudi. Ko se vrže ena kost in potem vsi veseljo tole glodajo, pridejo na dan razni moralizmi in svetohlinjenje in predsodki. Ker samo zelo perverzen um (ergo, kakšen žleht klerikalec) si zmore izmisiti nekaj takega, kar bo ženske vrnilo v 19. stoletje in njiove otroke prav tako. Ker zakoni, ki vzpostavljajo slabši položaj za otroke, po navadi ne gredo skozi. Če ne prej, se spotaknejo na ustavnem sodišču. Vsaj v Nemčij.... Oziroma, če ne drugje, bi zadeva padla na ESČP.

Ker je tako, da  lahko že po čisto lepi civilni ureditvi vsak zahtevva test očetovstva. Drugič je tako, da so očetje, ki vedo, da niso biološki očetje, so pa očetje s srcem in imajo verjetno dobre razloge za to, da tega ne razglašajo. Ker vedo, da bi s tem prizadeli otroke.

Tista o "ne varajte" - hm, vseeno sem mislila,da ima Vasilij Polič kaj bolj inteligentnega na zalogi.



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 10.okt 2016 20:03

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. okt 2016 22:16

Vasko je verjetno mislil: ne varajte brez zanesljive kontracepcije. Vsaj meni kaj bolj inteligentnega ta hip ne pride na misel. Medsebojni družinski odnosi in seksualna razmerja so tako komplicirani, individualni in večplastni, da ga ni zakona, ki bi jih spravil v kalup, ker pač v noben kalup ne gredo. Ta zakon, kolikor ga jaz razumem, je pač en nekoliko neposrečen poskus urejanja pravic bioloških in uradnih očetov kukavičjih Mihcev in Mihaelc, da se uredijo njihove pravice, ampak da bi naredil kar koli dobrega za otroke, ki se nič krivi znajdejo v kolobociji treh ali štirih odraslih, pa tudi ni pričakovati. Kvečjemu obratno. 

 

Sonja

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

11. okt 2016 10:02

Pred par dnevi sem nemškem on-line portalu Spiegel brala prispevek o "kukavičjih otrocih". Menda je teh v Nemčiji okoli 10%, po najbolj divjih špekulacjah celo še več. En moški (pozabila ime) je sprožil iniciativo, da bi se ob rojstvu vsakega otroka z DNA testom ugotavljalo, ali je mož/partner dejansko oče otroka. Bolj v detajle niso šli, meni se zadeva zdi težko izvedljiva, amak pri takih številkah se kar zamisliš....

jkd

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti