Zakon o poštarjevih otrocih

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. okt 2016 10:17

Po moje lahko odstotek iz Nemčije prenesemo še kam drugam, vključno s Slovenijo.

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. okt 2016 10:32

Čeprav sama zadeva ni niti malo smešna in se ni norčevati iz nje, pa je najbrž vsak od nas že kdaj slišal, da moraš pozdraviti vsakega moškega, ker bi bil lahko tvoj oče. Ker je to že stara zadeva, so najbrž topogledno počeli že davno. Smo samo ljudje. Ne opravičujem, a tako je. Jaz in moja otroka imamo srečo, tudi mož, ni pa tako samoumevno. Zato sem do tega vprašanja zadržana, da ne rečem, da ne vem sploh, kaj bi si mislila, kaj bi rekla.

 

naor

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

11. okt 2016 11:39

Vendelina jr. je napisal/a:
Ah, tole je en konzervativiš klerikališ garbage, oziroma še ena farška verzija kontrole ljudi. Ko se vrže ena kost in potem vsi veseljo tole glodajo, pridejo na dan razni moralizmi in svetohlinjenje in predsodki. Ker samo zelo perverzen um (ergo, kakšen žleht klerikalec) si zmore izmisiti nekaj takega, kar bo ženske vrnilo v 19. stoletje in njiove otroke prav tako. 

 

Tudi sama razmišljam v tej smeri.

 

Pa še en medklic si bom dovolila: Vendelina jr. meni se zdi, da tvoja razmišljanja na Kulinariki prav manjkajo. Včasih jih je bilo več, zdaj so bolj poredko, kar je škoda, ker so tehtna. Kulinarika se prenavlja a se mi zdi, da ji to ne bo prineslo tistega, kar je bilo zmagovalno in kar zdaj šepa in zato bo po mojem počasi zamirala: ni več tako aktivne skupnosti, so najbrž le bolj obiskovalci - z mano vred.

piet

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. okt 2016 17:17

Enkrat je nekdo rekel, da se nikoli ne ozre preveč hitro, ko ga otrok pokliče, je pravil, da pogleda okoli, če se bo kdo drug prvi oglasil. 

 

Vanja

tera  

član od: 5.7.2011

sporočila: 12

14. okt 2016 11:17

Tole razumem kot še en poskus nadzora nad zasebnim življenjem, kar kler od nekdaj najbolj mika (poleg denarja seveda).

Sicer se pa pridružujem piet, manjka Vendelina...,manjka.., hecno, kako prazno je včasih, če manjka samo ena oseba.

tera

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

14. okt 2016 16:05

Nikdar nisem imela neželene nosečnosti in otroci so se rodili v zakonu. Ampak pravice, ki so si jih ženske pridobile v zgodovini, nima pravice noben izgovor več vzeti.

Vsakič me razburi debata, ko moški odločajo o ženskih rodilih. Kaj vse si moški ne izmislijo, da držijo nas ženske v podrejenem položaju. 

 

Katrca11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. okt 2016 19:18

Lepo povedano, Katrca11. Če bi bilo več tako strpnih, kot si ti, bi bilo veliko lepše.

Glede gospdoarjenja moških nad ženskimi rodili bi pa dodala, da enim ženskam to zelo odgovarja in se temu primerno ravnajo in podrejajo. Naj se, samo naj tiste, ki tega ne dovolijo, pustijo pri miru in naj ne vsiljujejo svojih pogledov kot edine sprejemljive. 

 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. okt 2016 19:18

tera je napisal/a:
Tole razumem kot še en poskus nadzora nad zasebnim življenjem, kar kler od nekdaj najbolj mika (poleg denarja seveda).

Sicer se pa pridružujem piet, manjka Vendelina...,manjka.., hecno, kako prazno je včasih, če manjka samo ena oseba.

tera

 

Lepo toel prebrati 

mamamia

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

14. okt 2016 20:13

Mamamia, dobro, da me nisi slišala, ko sem se dosti manj strpno razkurila ob gleddanju Tarče. 

Katrca11

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

14. okt 2016 23:15

Popolnoma se strinjam s Katrco in mamamio. Kdo ima pravico, da nadzoruje življenje ženske? Spet kler dviguje glavo. Med ostalim mi na Tarči Likovičeva dvignila pritisk do amena.

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti