V4 hroščki

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. okt 2016 22:04

Verjetno kaj delate...sem hotela na novo verzijo, da sprintam recept pa me je vprašalo za kodo, ko sem kliknila na link, ki si jo dal na prvo stran.

 

 

Vanja

kutikula  

član od: 25.5.2008

sporočila: 37

13. okt 2016 22:11

jernej je napisal/a:

Prosim če pri dostopu do v4 uporabite:
uporabniško ime: kulinarika

geslo: kulslo

 

;-)

 

Jernej, na v4 kulinariki sem opazila, da imam za email nastavljenega prastarega, ki ga ne uporabljam več. Sem veselo vpisala novega in mi je javilo, da moram račun ponovno aktivirati preko linka, ki bo prišel na mail. Na mail ni (še?) nič prispelo, pa ne vem ali ne bo, ker je to testna verzija ali je to nov hrošček ... 

kutikula

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

13. okt 2016 22:38

Jernej, morda omejitev 100 fotografij na album ne bi bila slaba, če bi to pomenilo, da lahko še vedno naknadno premeščamo slike v celotnem albumu, ne le vezano na eno stran.

Vsekakor pa si  zelo želim, da se tudi v prihodnje ohrani možnost premeščanja fotografij  znotraj enega albuma (urejanje albuma) in seveda tudi možnost premeščanja iz enega albuma v drugega.

Kako nalagam fotografije? Najprej odvisno od tega, kako dobro mi je fotografija uspela. Večino fotografij, zlasti pa lepo uspele naložim na vrh, nekatere pa nato znotraj istega albuma takoj prestavim med tematsko sorodne fotografije.  Na dno ne nalagam skoraj nikoli. 

Drugič, aktualne fotografije (sezonska kuha in peka) običajno naložim na vrh oziroma takoj pod vrh, slednje naredim takrat, ko mi je naslovna fotografija v albumu zelo ljuba in je še ne želim zamenjati.

Tudi sicer si rajši ogledujem tiste albume, kjer avtorice/avtorji nalagajo nove fotografije na vrh ali tik pod vrh. Ko odprem tak album, že na prvi strani vidim nove fotografije in mi ni treba izbrati druge opcije (najnovejše zgoraj), kajti listati do zadnje strani po albumu, ki ima več kot pet strani, da se vendarle prebijem do najnovejše fotografije, mi vzame preveč časa.

Vsekakor se pa zelo veselim višje zgornje meje skupnega števila fotografij.

Moje kulinarike še nisem stestirala, bom pogledala in sporočim, če se skriva še kakšen hrošček.

Jernej, še enkrat hvala, ker se tako trudiš za nas

Katarinči

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

13. okt 2016 22:51

Moja kulinarika: Jernej, prejšnje opažene hroščke si vse polovil, našla sem pa tegale:

  • https://v4.kulinarika.net/mojakulinarika/shramba/ - ko odprem shrambo, se slike ne prikažejo, temveč izskoči okno z napisom Error Invalid JSON. Na voljo imam opcijo klika na OK, ko kliknem, se prikaže prazna shramba, čeprav imam na stari KulSlo v njej precej posnetkov.

Lp,

Katarinči

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. okt 2016 0:42

kutikula je napisal/a:
jernej je napisal/a:
Prosim če pri dostopu do v4 uporabite:
uporabniško ime: kulinarika

geslo: kulslo

 

;-)

 

Jernej, na v4 kulinariki sem opazila, da imam za email nastavljenega prastarega, ki ga ne uporabljam več. Sem veselo vpisala novega in mi je javilo, da moram račun ponovno aktivirati preko linka, ki bo prišel na mail. Na mail ni (še?) nič prispelo, pa ne vem ali ne bo, ker je to testna verzija ali je to nov hrošček ... 

kutikula

Ja, email po mojem ne pride na testni verziji...

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. okt 2016 0:43

Katarinči je napisal/a:
Moja kulinarika: Jernej, prejšnje opažene hroščke si vse polovil, našla sem pa tegale:
  • https://v4.kulinarika.net/mojakulinarika/shramba/ - ko odprem shrambo, se slike ne prikažejo, temveč izskoči okno z napisom Error Invalid JSON. Na voljo imam opcijo klika na OK, ko kliknem, se prikaže prazna shramba, čeprav imam na stari KulSlo v njej precej posnetkov.

Lp,

Katarinči

Shramba ne dela ker sem stran zaščitil z geslom, shramba sicer dela, le zaradi gesla ne dela, tako da ni hrošč oz je pač trenutno tako, hvala za opozorilo.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. okt 2016 0:46

Katarinči je napisal/a:
Jernej, morda omejitev 100 fotografij na album ne bi bila slaba, če bi to pomenilo, da lahko še vedno naknadno premeščamo slike v celotnem albumu, ne le vezano na eno stran.

Vsekakor pa si  zelo želim, da se tudi v prihodnje ohrani možnost premeščanja fotografij  znotraj enega albuma (urejanje albuma) in seveda tudi možnost premeščanja iz enega albuma v drugega.

Kako nalagam fotografije? Najprej odvisno od tega, kako dobro mi je fotografija uspela. Večino fotografij, zlasti pa lepo uspele naložim na vrh, nekatere pa nato znotraj istega albuma takoj prestavim med tematsko sorodne fotografije.  Na dno ne nalagam skoraj nikoli. 

Drugič, aktualne fotografije (sezonska kuha in peka) običajno naložim na vrh oziroma takoj pod vrh, slednje naredim takrat, ko mi je naslovna fotografija v albumu zelo ljuba in je še ne želim zamenjati.

Tudi sicer si rajši ogledujem tiste albume, kjer avtorice/avtorji nalagajo nove fotografije na vrh ali tik pod vrh. Ko odprem tak album, že na prvi strani vidim nove fotografije in mi ni treba izbrati druge opcije (najnovejše zgoraj), kajti listati do zadnje strani po albumu, ki ima več kot pet strani, da se vendarle prebijem do najnovejše fotografije, mi vzame preveč časa.

Vsekakor se pa zelo veselim višje zgornje meje skupnega števila fotografij.

Moje kulinarike še nisem stestirala, bom pogledala in sporočim, če se skriva še kakšen hrošček.

Jernej, še enkrat hvala, ker se tako trudiš za nas

Katarinči

Aha, razumem, dobro si mi razložila. Omejitev števila slik nisem mislil dati zaradi nas, ampak zaradi vas, avtorjev. Kako dolgo se ti odpira stran, če ima album naloženih 500 slik??? Ker vse morajo biti na eni strani da jih lahko prenašaš, tako da ne morem narediti paginacije. Zdaj bodo slikice iz albuma večje kot v stari verziji, je taka stran s 500 slikami še uporabna v smislu, da lahko še prenašate slike iz višje in nižje, saj je stran dolga 10 metrov ;-) No če ste se tako navadili in vam je ok, bom pustil tako zaenkrat ;-)

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

14. okt 2016 7:48

jernej je napisal/a:
Katarinči je napisal/a:
Jernej, morda omejitev 100 fotografij na album ne bi bila slaba, če bi to pomenilo, da lahko še vedno naknadno premeščamo slike v celotnem albumu, ne le vezano na eno stran.Vsekakor pa si  zelo želim, da se tudi v prihodnje ohrani možnost premeščanja fotografij  znotraj enega albuma (urejanje albuma) in seveda tudi možnost premeščanja iz enega albuma v drugega.

Vsekakor se pa zelo veselim višje zgornje meje skupnega števila fotografij.

 

Kako dolgo se ti odpira stran, če ima album naloženih 500 slik??? 

Joj, Jernej, res ne vem, kajti moj največji album vsebuje 57 fotografij .

Meni se zdi mnogo bolj praktično imeti več tematskih manjših albumov (ustvarila sem jih 10) kakor zajetne albume-orjake.

Ti pa popolnoma verjamem, da je že odpiranje oziroma nalaganje giganta s 500 ali več fotografijami dolgotrajno, kaj šele urejanje  in premeščanje fotografij znotraj tako obsežnega albuma  - vsekakor gre za zelo zamudno opravilo. 

Lp,

 

Katarinči

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. okt 2016 8:19

Aha ti imaš majhne albume... No kakorkoli, zaenkrat ostane kot je bilo (niti ni časa za kaj drugega), kdor ima tako velike albume... jih pač ima ;-) Saj tudi na v2 ni najlažje urejati takega albuma.

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

14. okt 2016 8:33

Album z 290 slikami sem hitro odprla, je pa res zelooo dooolg....tako da, je dobra ideja več albumov z manj slikami.

Ko si v V4 ogledujem albume od drugih me moti to, ker pod sliko ni opisa slike...to kar napišemo, ko oddamo sliko v album in se niti ne vidi, če je kdo sliko komentiral..vidim šele ko kliknem na dotično sliko.Sama pa vedno nalagam na vrh, da se "novitete" na vrhu...

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti