Kulinarika v4 javni test

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. okt 2016 11:18

the tina je napisal/a:

Par elementov še ne deluje, ampak predvidevam da je stran še v delu.

Stran je še v delu, a vseeno, kateri linki pa ne delajo? Moja kulinarika še ne dela popolnoma, tam še "manjkajo linki", še kje drugje kaj ne dela? Vas prosim za link, ki ne dela.

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 801

8. okt 2016 11:23

Se mi zdi, da je bila stran stare kulinarike malo zastarela ( ravno is tega razloga sem raje gledala hrvaško kulinariko) , zato z veseljem pozdravljam novo podobo.  Treba je iti naprej...

malaga

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. okt 2016 11:24

Predlagam, da  kdor lahko, odpre v4 še na mobilnem telefonu ali tablici...

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

8. okt 2016 11:31

Sem probala skopirat en recept, super zgleda.

Mi je tole kar všeč, čeprav se bo treba novitet privadit.

irena

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

8. okt 2016 12:19

JanisJoplin je napisal/a:

ni pa mi všeč logo, ker se mi zdi preveč suhoparen, pa tudi ta belina res seka v oči. Zaradi barv se mi "stara" kulinarika zdi topla, kot ena babičina shramba, kjer vedno diši po pecivu, nova pa kot sterilna na pol laboratorijska kuhinja, ki je nihče ne uporablja.

JJ

Se podpišem. Imam občutek kot pri prehodu z windows7 na windows10...ta prehod na 'smart-app' izgled meni pač ne potegne...

Očitna pa je kar dosti uporabnikom nova stran všeč, sodeč po rezultatih... (http://www.strawpoll.me/11384086)

Pametnega telefona/tablice sicer nimam in niti ne nameravam imeti, ker je za enkrat ne potrebujem.



~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 08.okt 2016 12:26

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. okt 2016 12:46

irena66 je napisal/a:
Sem probala skopirat en recept, super zgleda.

Mi je tole kar všeč, čeprav se bo treba novitet privadit.

irena

Misliš natisniti? Tiskanje receptov smo pa ravno včeraj končali ;-)

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

8. okt 2016 13:33

jernej je napisal/a:
the tina je napisal/a:
Par elementov še ne deluje, ampak predvidevam da je stran še v delu.

Stran je še v delu, a vseeno, kateri linki pa ne delajo? Moja kulinarika še ne dela popolnoma, tam še "manjkajo linki", še kje drugje kaj ne dela? Vas prosim za link, ki ne dela.

 

V spustnem meniju pri profilu prikaze ob kliku na "moja kulinarika", da je prislo do napake: (link http://v4.kulinarika.net/mojakulinarika/)

 

Težave so tudi pri prikazovanju oranžnega menija, ki se občasno prikaže, občasno pa ne. (tudi na telefonu)

 

Še mimogrede... zakaj je pa vazno katerega spola je tisti, ki je objavil recept? Saj ne da bi bila nek feminist, samo meni se zdi ta podatek nepomemben.

 

Ah pa opazila sem da logotip spreminja barve... luštno! Ampak pri dveh dodatnih barvah se barve res pogosto tepejo.

 

Na telefonu stran sicer odlicno deluje. Najbrz zdaj ne bo vec potrebe po aplikaciji zid? Na prvi strani je kategorija forumi (vroče teme)... mogoče bi bilo bolj smiselno imeti namesto tega teme, kjer so bili nazadnje objavljeni komentarji. Par malenkosti so še ikone, ki so nekoliko zamegljene (boljše bi bile vektorske) in pa pri receptih je par estetskih težav s poravnavo.

the tina

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. okt 2016 13:46

the tina: Hvala za konstruktivne nasvete. Da odgovorim:

1. Moja kulinarika še ne deluje, ne. Vsaj ne popolnoma.

2. Oranžni menu se prikaže SAMO, ko stran skroliraš navzgor, kot je v navadi, ko jo drsaš navzdol ga ni (da se prihrani prostor na mobilnem telefonu).

3. Spol niti ni pomemben, ikonica za spol je ostala bolj zato, da se hitro loči, kaj je uporabniško ime in kaj ni (nekatera so takšna, da ne bi uganil, da je to avtor in bi morali napisati avtor: xyz, kar pa jemlje dragoceni prostor na telefonu. Skratka, gre za to, da ima avtor neko ikonico ob sebi, da se vidi, kaj je avtor. Spol smo zaenkrat ohranili, ni pa to mišljeno kot pomembno. Lahko da bomo spremenili tudi v enotno oznako za uporabnika.

4. Ja, ena od kombinacij ni ustrezna in bo šla ven.

5. Ja, aplikacija za telefoe je okrnjena, dizajn je še star in ne omogoča praktično nič, kar ne omogoča kulinarika na spletni strani na telefonu. Za vpis v zid je pri sodobnih telefonih kjer polje "file" omogoča tudi hkratno slikanje, praktično predstavlja le en klik več kot na aplikaciji s tem da imate tu progresivno prikazovanje kako se slika nalaga na strežnik, kar je še bolje. Tako da aplikacija verjetno ne bo več potrebna, ker je spletna stran zdaj 100% "responsive".

6. Vse ostalo, kar si omenila, je stvar podrobnosti, katere bomo gotovo še nekaj mesecev dodelovali in spreminjali. Ker se bo marsikaj pokazalo šele ko bomo "online" z novo stranjo. Sledile bodo tudi nove zmožnosti, samo najprej smo želeli portal posodobiti in ga zastaviti na novo (kar je precej težko, ker so ljudje navajeni tega, kar je bilo 18 let in tudi bogata baza podatkov recetov, forumov itd. drži določene stvari nazaj, da jih je težko spremeniti ker bi bilo treba vsakemu receptu za nazaj tudi spremeniti potem stvari). Tudi vpis bo posodobljen kmalu po izidu v4 in poenostavljen, omogočena prijava preko FB itd itd.

Hvala za konstruktivne pripombe.



the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

8. okt 2016 14:15

Ni za kaj. Delam na tem področju pa rada kaj prispevam.

 

Hvala za odgovore! Sliši se odlično. Pa srečno!

the tina

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

8. okt 2016 20:27

Jernej, najprej hvala za odgovor na moj prejšnji komentar.

Zanima me, ali bo po novem za fotoalbume veljala enotna omejitev skupnega števila fotografij (500) za vse uporabnike ne glede na število albumov ali pa bo omejitev 500 fotografij veljala za vsak album posebej?

Opazila sem, da imajo posamezni uporabniki skupno (upoštevajoč seštevek fotografij v vseh albumih istega uporabnika) precej več kot 500 fotografij, nekateri pa celo  precej več kot 500 fotografij v enem samem albumu. Gre tu za ostanek nekdanjega plus paketa? 

Kako bo z omejitvijo fotografij v fotoalbumih na novi kulinariki? 

Lep večer želim, 

Katarinči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti