Kulinarika v4 javni test

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

7. okt 2016 23:30

Meni tudi ni všeč...spominja me na tiste bloge, kjer je 3/4 zaslona ena velika reklama, tista 1/4 je pa recepta... reklame preveč bijejo v oči, dizajn je generičen, nima svojega stila, kot ga ima trenutna verzija.

~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

7. okt 2016 23:40

MiriBon je napisal/a:
Meni tudi ni všeč...spominja me na tiste bloge, kjer je 3/4 zaslona ena velika reklama, tista 1/4 je pa recepta... reklame preveč bijejo v oči, dizajn je generičen, nima svojega stila, kot ga ima trenutna verzija.

~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~

Se moram strinjati. Meni bo žal za staro kulinariko, zastarela gor ali dol.

RadaJem

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

8. okt 2016 1:12

Da slišimo glas ljudstva.. http://www.strawpoll.me/11384086



~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~







Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 08.okt 2016 01:15

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. okt 2016 5:27

Pisane reklame ob manj barviti novi Kulinariki res hudo in neprijetno bodejo v oči.

Jernej, je za naročnike Plus paketa  še vedno možnost, da se izognejo reklamam?  

 

Cila

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

8. okt 2016 6:57

Ah, meni je pa nova stran prav luštna. Sploh ikone so zelo lepo oblikovane in vse je precej bolj čisto in pregledno. Sploh se mi zdi super, da je malo manj menijskih postavk in so razdelitve vsebine veliko bolj logične.

 

Par pripomb na hitro:

Barve v logotipu mi niso všeč... 3 barve so preveč, pa še ne grejo lepo skupaj. 

Stran je za večje monitorje preveč ozka. Sploh pri receptih, kjer 1/4 desnega roba zasedejo dodatne zadeve, je stran nepotrebno dolga.

Da bi strani dodali malo "duše" predlagam, da mogoče v ozadje namesto bele podlage vstavite kakšno lepo kulinarično sliko, ali pa vsaj kakšno teksturo/vzorec. Sploh ker je vsebina tako ozka, stran deluje prazno.

Par elementov še ne deluje, ampak predvidevam da je stran še v delu.

 

 

the tina

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. okt 2016 9:45

Živjo,

naj najprej povem, da sem ena tistih, ki se težko navadi na novosti. Novo stran sem kar dobro prebrskala, zdi se mi funkcionalna (zaenkrat nič bolj kot ta, moram sprobat s telefonom), ni pa mi všeč logo, ker se mi zdi preveč suhoparen, pa tudi ta belina res seka v oči. Zaradi barv se mi "stara" kulinarika zdi topla, kot ena babičina shramba, kjer vedno diši po pecivu, nova pa kot sterilna na pol laboratorijska kuhinja, ki je nihče ne uporablja.

JJ

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

8. okt 2016 10:31

jernej je napisal/a:

Oglasov je sicer enako kot na trenutni strani ;-)

 

Vem, ampak iz te beline dosti bolj bodejo v oči, kar je sicer oglaševalcem sigurno všeč.

Sedanja podoba kulinarike ima dosti duše in potem tudi oglasi niso tako moteči. Ko pa dušo (v obliki grafične podobe) odstraniš in ostane samo belina, oglasi prav kričijo iz nje. 

perpetua

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

8. okt 2016 10:56

Jernej, priznam, da je mi je stara stran bolj všeč, vabi me k prebiranju, iskanju receptov, strinjam se z vsemi, ki menijo, da nekako "zadiši" po pecivu, mineštrah, pečenki.

Nova se mi zdi preveč bela, sterilna, barva besedila presvetlo siva. V primerjavi z obstoječo stranjo moram večkrat klikniti oziroma se dlje časa premikati navzdol po ekranu, da pridem do iste iskane vsebine.

Opazila sem najmanj dve spremembi pri fotoalbumih, ki mi nista všeč.

Prvič, na obstoječi strani so fotoalbumi razvrščeni glede na to, v katerega je bila nazadnje dodana nova fotografija: http://www.kulinarika.net/fotoalbumi.asp  , v novi različici pa glede na datum zadnjega kreiranja novega albuma http://v4.kulinarika.net/fotoalbumi/seznam/?sort=album - glede na to, da je bil zadnji nov album ustvarjen 18. avgusta letos, pa tudi sicer se je v tem koledarskem letu ustvarilo le 31 novih albumov, bo ta seznam lahko nespremenjen tudi več tednov, medtem ko se dnevno odpirajo (v smislu nalaganja novih fotografij) običajno vsaj trije obstoječi albumi, včasih tudi več. 

Predlagam, da se obdrži zdajšnja razvrstitev albumov, torej se jih razvrsti glede na zadnje dodajanje novih fotografij, takšna ureditev je namreč mnogo bolj smiselna in aktualna.

Drugič, zelo mi je bila všeč praktična možnost, da se pri mnenjih pri fotografijah/fotoalbumih z miško samo postavim na rdeči oblaček (pravokotniček) pri zadnji komentirani fotografiji, pa se prikaže zadnji komentar, ne da bi morala odpreti fotografijo, se (znova) prebiti skozi vsa prejšnja mnenja in prebrati zadnji komentar.

Tudi tukaj predlagam, da se obdrži takšna možnost hitrega vpogleda, kakšen je zadnji komentar.

Zaenkrat toliko, morda le še to, da precej povezav na novi strani res še ne dela. Želela pa bi si tudi, da se v največji možni meri ohranijo  vsaj meni zelo všečne  Bojanove ilustracije, animacije (kuharček je zakon) in imenitni smeški - nabor slednjih bi bil lahko še mnogo večji.  

Uspešno ustvarjanje in urejanje nove strani še naprej, 

 



Katarinči



Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 08.okt 2016 10:59

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 08.okt 2016 11:08

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. okt 2016 11:09

Cila je napisal/a:
Pisane reklame ob manj barviti novi Kulinariki res hudo in neprijetno bodejo v oči.

Jernej, je za naročnike Plus paketa  še vedno možnost, da se izognejo reklamam?  

 

Cila

Obiskovalci ste imeli možnost dolga leta (ne govorim zate, ker vem, da si bila naročnica) možnost, da se za 25 EURO LETNO odločite za BREZ REKLAM. To je 2 EURO na mesec. Naročnikov tega modela je bilo tako malo, da se ni dalo preživeti. Za Plus paket se je odločil približno EN od DVATISOČIH obiskovalcev. Ostali ste nehote dali svoj glas za oglaševalski plačilni model portala. In oglasov je celo manj kot prej (ni nebotičnika, ni treh malih oglasov levo, ni oglasa med receptom)... Nenazadnje mora portal od nečesa živeti oz. ne sam portal, pač pa ljudje, ki delajo za njim, da stoji in se razvija.

Cilj prenove je bil strani predvsem narediti uporabne tudi na mobilnih napravah, ker je ogromen odstotek vas, ki uporablja telefone za dostop do kulinarike. Poleg tega so zdaj izpostavljene vsebine, ne več grafika, ki je bila nekaj posebnega in enkratnega, ampak spletne strani se z njo ni dalo narediti "responsive", torej da se prilagaja širini sodobnih naprav.

Imela je svoj trenutek v naši res dolgi zgodovini in je bila pred svojim časom. Žal je v tem trenutku za svojim časom. Izpostavljate "srčkanost" strani, kar nedvomno je. Je pa še vidik funkcionalnosti. Slike vsebin so zdaj vse na novo obrezane in praktično 2x večje kot prej (oziroma trenutno še sedaj). ko je denimo portal foto albumov z enimi mini sličicami, da niti ne pritegne, da bi nanje kliknili.

Da ne govorim o tem, da zdaj iskanje in brskanje nazaj po datumih prikaže neskončno zadetkov, prej ste bili omejeni na 100 iz forumov/receptov itd. Vse na novi strani je bolj posvečeno FUNKCIONALNOSTI, ne več prezentaciji.

Je kdo od vas na telefonu odprl novo stran? Pa potem staro? Poskusite ;-) Še smeškoti se vam prilagodilo, da jih lahko vnašate tudi na telefonu, na telefonu imate praktično 99% funkcionalnosti kot na namiznem računalniku.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. okt 2016 11:15

Katarinči je napisal/a:

Prvič, na obstoječi strani so fotoalbumi razvrščeni glede na to, v katerega je bila nazadnje dodana nova fotografija: http://www.kulinarika.net/fotoalbumi.asp  , v novi različici pa glede na datum zadnjega kreiranja novega albuma http://v4.kulinarika.net/fotoalbumi/seznam/?sort=album - glede na to, da je bil zadnji nov album ustvarjen 18. avgusta letos, pa tudi sicer se je v tem koledarskem letu ustvarilo le 31 novih albumov, bo ta seznam lahko nespremenjen tudi več tednov, medtem ko se dnevno odpirajo (v smislu nalaganja novih fotografij) običajno vsaj trije obstoječi albumi, včasih tudi več. 

Predlagam, da se obdrži zdajšnja razvrstitev albumov, torej se jih razvrsti glede na zadnje dodajanje novih fotografij, takšna ureditev je namreč mnogo bolj smiselna in aktualna.

Saj to imaš še vedno, na portalu foto albumov klikni na zadnje fotografije in se ti bodo prikazali albumi glede na fotografije:

http://v4.kulinarika.net/fotoalbumi/seznam/?sort=fotog

Sortiraš lahko tudi po mnenjih v albumih in mnenjih pri slikah. Verjetno še nisi opazila možnosti razvrščanja glede na želeno. Oblačke smo pa ukinili, ker so na mobilnih napravah nedelujoči in želimo, da kliknete na sliko in si ogledate tudi druga mnenja, sosednje slike itd. Saj se bo pojavil skakač za skok na zadnje mnenje.

Praktično nismo ničesar ukinjali ali spreminjali na strani v smislu tega, kar smo imeli (razen voščilnic). Tako da je vse še tam, samo navada pač terja čas, da se navadimo drugače, določene stvari so drugje kot so bile. Srečno.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti