Holesterol

kuharica1  

član od: 18.1.2009

sporočila: 70

tema odprta - 4. okt 2016 9:20 | ogledi: 9.982 | odgovori: 15

Prosim za nasvet kako znižati holesterol z domačimi pripravki!

kuharica1

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

4. okt 2016 10:08

Vsak dan eno uro v hrib  

 

Baje pa pomaga tudi čemaževa tinktura. Lahko ga kupiš že pripravljenega (npr. https://www.malinca.si/naravna-tinktura-cemaza-50ml. ) ali pa spomladi pripraviš sama. Na netu sem našla naslednji recept:

Nabran čemaž operite in osušite. Na drobno sesekljajte čemaževe liste. Pripravite steklen kozarec v katerem boste namakali čemaž v alkoholu. Uporabite 45 – 55% alkohol. Lahko je domače žganje, vodka ali jedilni alkohol. Če je alkohol premočan, ga razredčite z destilirano vodo.

Steklene kozarce napolnite 3/4 s čemaževimi listi. Prelijte z alkoholom, tako, da so vsi listi prekriti z alkoholom. Tesno zaprite in postavite v temo, na stalno temperaturo za 3- 6 tednov. Priporočljivo je postaviti kozarec v klet ali zakopati v zemljo, da obdržite stalno temperaturo. Če ga imate v kleti, ga na nekaj dni pretresite. Če opazite, da alkohol hlapi, ga dolijte še malo, tako da bodo čemaževi listi vedno pokriti.

Ko se je tinktura dovolj dolgo namakala, vsebino precedite čez gazo. Pustite da se usedlina vsede na dno in prelijte tinkturo v temne stekleničke, s kapalko za lažje doziranje.

sonci

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

4. okt 2016 10:17

Vsak dan ena ura v hrib bo pomagala bolj kot vsi pripravki, pri hrani malo popazi, pa se bo takoj poznalo.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. okt 2016 12:50

Mediteranska dieta - vseživljenjsko.

Vendelina jr.

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

4. okt 2016 13:28

Če se lahko pošalim: Ključavnico na hladilnik in jesti samo tisto, kar ne maraš jesti. 

Že parkrat sem uspešno znižala holesterol, vedno z manjšimi obroki in več zelenjave. A kaj, ko se spet pregrešim, kadar je kaj prepovedanega na mizi in dišiiiii!

Katrca11

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

4. okt 2016 14:15

limnol, ni res kar pišeš glede hoje v hrib. Že res, da gibanje in pravilna prihrana veliko pripomoreta, vendar lahko iz svojih izkušenj povem, da je meni odličen rezultat pri zmanjšanju holesterola prineslo uživanje Tibetanske česnove tinktrue.

milja44

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

4. okt 2016 15:43

grozdje-čisti in obnavlja kri in zmanjšuje količino holesterola v krvi

grenivke-znižujejo holesterol v krvi

česen-količina holesterola v krvi se ne povečuje če vsak dan uživamo česen

upam,da sem kaj pomagala

čebulka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. okt 2016 16:40

Kot "izvedenka" za holesterol (in še posebej trigliceride) bi dodala, da je odisno od tega, koliko je povišan in iz katerih razlogov. Ni samo od dobre hrane in premalo gibanja, tudi stres in še kaj dodajo svoje.

S hrano se ga seveda da nekoliko nadzirati in kontrolirati, v kombinaciji z ginajem seveda, v kolikor gre za kakšno lažjo oblika Če pa je s holesterolom zgodba malce bolj zapletena, pa brez zdravil ne gre.

Pri meni pač ne gre in že 15 let jih jemljem, za holesterol in trigliceride. Čim preneham z jemanjem in četudi grem na dokaj strogo prehransko dieto, vrednosti poskočijo.  Tako da se že več let ne mučim z nevem kakšnimi priravki (česen itak redno jem, tudi druga moja hrana bi morala držati holesterol v mejah, a ga ne) in jemljem zdravila, ob tem pa jem, kar mi tekne. In to je pretežno to, kar holesterola ne zvišuje. Ob občasnih pregrehah seveda, a ne prav pogostih. 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. okt 2016 16:57

Moj dragi se je 4 leta trudil, da bi ga zmajšal. Bil je samo malo čez gornjo mejo, pa mu je zdravnica vseeno dala zdravila. Sicer je suh, se nekoliko giba, pod stresom je redko, jeva enako s tem, da jaz slabega nimam skorja nič, dobrega pa dovolj za prodajat. :) 

No, njaina prijatelja sta se odločila za vegansko prehrano in sta ga tudi sprvila v mejo normale. 

Vanja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

4. okt 2016 17:31

Ko sem bila pred slabimi 20 leti na zdravniškemu pregledu sem bila čisto zgrožena, da imam pri 49 kg malce povišan holesterol- s tem, da nisem jedla nobenih klobas, salam, nič mastnega, nič sladkega....Torej v roke sem dobila spisek in seveda namesto 3,5 mleka kupila polmastno in še vse kar se mi je zdelo, da bi lahko bi lahko bilo škodljivo črtala.

Rezultat, še gor mi je šel, odkar  sem vedela, da je povišan. Torej stres. Po nasvetu očeta sem začela veliko hoditi, telovaditi.Svetoval mi je tudi uživanje par orehov na dan. Najbolj pa je vplivalo na moj holesterol, da leto dni nisem uživala nobenega mesa, samo morsko hrano, zelo veliko zelenjave, sadja, pa nič sladkega. Pila pa sem zgolj vodo.Izvidi so bili odlični. 

Je pa lahko tudi gensko, si lahko še tako suh in paziš na prehrano, pa pristaneš na tabletah.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

11. okt 2016 12:55

Ta recept sem objavila pod Porovo vino. Pa naj bo še tukaj;

 

Če koga zanima recept za znižanje holesterola:

- 10 strokov česna

- 4 žlice medu

- 10 x posip kurkume

- 10 x posip ingverja

- 10 x posip cimeta

- 10 x posip kajenskega popra

- sok 2 limon

Najbolj enostavno, da vse skupaj damo v kozarec (za vlaganje, skozi katerega gre palični mešalec). S paličnim mešalcem vse dobro zmiksamo in uživamo 2 krat na dan po 1 čajno žličko - zjutraj in zvečer. Hranimo v hladilniku. In ko tega zmanjka, naredimo novo mešanico.

Sama uživam že skoraj mesec dni, kontrolo imam čez 1 mesec in me prav zanimajo rezultati. Poročam.

Sicer pa gospa, ki mi je dala ta recept to še vedno uživa, čeprav se ji je stanje zelo oz. čisto zboljšalo.

 

In moj namig: Sama sem skoparila z kajenskim poprom - ki zna biti kar hud, čeprav se ostrost kar razblini in bila zelo radodarna s cimetom - enostaavno ker mi je zelo všeč.

 

Je pa res, da ne pride holesterol samo od hrane, kajti sama pojem velikooooo zelenjave in zeloooo malo mesa, pa sem ga "pridelala" kar nekaj.



oliva

Sporočilo je spremenil(a) oliva dne 11.okt 2016 12:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti