S cim obloziti obokan prehod iz kuhinje v jedilnico

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

30. sep 2016 8:39

MALČICA je napisal/a:
Midva sva tudi letos ena vrata iz kuhinje v jedilnico dala ven in sva samo ometala in belo prebarvala. Lahko obložiš z okrasno opeko ali kamnom, ampak tukaj je packarija, lepilo rezanje plošč in še lepo je samo nekaj let. 

 

lp

Malčica

Jaz bi tudi obložila na ta način. Res je strošek in delo, ampak je pa za dolgo in zelooo lepo je. Ali pa pač les.

Neobložen prehod pa se lahko pred krušenjem zaščiti s kovinskimi kotniki. Manj lepa izvedba, a cenejša.

 

NutellomAnka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

30. sep 2016 8:50

Se dobijo tudi plastični ali leseni kotniki.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1565

30. sep 2016 10:34

Za ravni del stene (tam najbolj trpijo robovi) obstajajo ščitniki, ki se jih "vzida" in pobarva, tako da niso vidni.

rdkapica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. sep 2016 10:35

Pri nas imamo obe odprtini brez kotnikov, po dobrih dveh letih so vsi vogali še vedno celi. 

Loni Makaroni

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

30. sep 2016 14:43

Pri nas je mož odbil vogalček že pred otvoritvijo stanovanja in v vinil plošče naredu luknjice. To bo ostalo kot njegov podpis na to delo. 

Malčica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

30. sep 2016 16:30

Oh, Malčica, niste edini - jaz imam nosilni steber tako nekje sredi stanovanja in je tudi že z vseh strani malo oglodan v višini sesalca, ko z njim na vrvici drvim okoli vogalov. Ko se bo spet obnavljalo, bo dobil oblogo okoli in okoli ali pa vsaj letvice, ampak bo moral počakati še par let.

Sicer se pa meni tudi zdi najlepši obok ali prehod brez vsega, samo gladko ometan.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. okt 2016 0:14

Meni so najljubši oboki brez vsega, le grobo omeatni, je pa seveda odvisno od velikosti oziroma mer oboda (ker kakšmega izkega z lesom še zmanjšaš, kak širok in visok ter ne preširok pa obložen z lesom na primer lahko lepo dopolni prostor) ter seveda od celotne opreme prostora. V moderen prostor enostavnih linij in svetlih barv kak masiven les ne bi pasal. In tako dalje. Odvisno torej.

mamamia

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

2. okt 2016 16:19

O, punce hvala za predloge. No sedaj imam nekaj taksnega kot podboji za vrata na sliki, sedaj bi pa imela rajsi kotnike samo ne kovinske, a se dobiji tudi beli? Imam namrec bele stene in so kovinski prevec vidni.

buča

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

2. okt 2016 16:41

Dobijo se leseni in plastični, tudi beli. Vsaj v prejšnjemu stanvanju sem imela bele.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

3. okt 2016 9:58

Mi smo imeli prehod najprej samo obmetan in pobarvan...pa so bili robovi oglodani...se je mož razjezil in rekel, da je potrebno obok oblečti. Meni je bilo všeč samo kamenje- porfido, robovi niso izrazitih linij. Smo se odločili in imamo že dve leti tako, je pa bilo kar drago.

lucys

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti