Porovo vino

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

tema odprta - 26. sep 2016 19:08 | ogledi: 4.543 | odgovori: 10

pozdravljeni,

pržžče ima kdo od vas recept za porovo vino naj ga prosim objavi....vino naj bi bilo učinkovito proti povišanemu holesterolu..

lp,

Erika

ejdl

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

26. sep 2016 20:47

To pa še nisem slišala in bo dobrodošlo za marsikoga.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

7. okt 2016 19:31

no ker še vedno ni nobenega odgovora sem se spomnila da gre nekako takole: 3 pore narežemo na drobno in damo v 1 liter domačega vina......na žalost ne vem kakšno naj bo to vino ali belo ali rdeče ......niti ne vem kje se potem to shranjuje ali na temnem mestu ali kje ....in koliko časa.....in kako se potem tole vino uživa....

prosim za pomoč......

lp,

Erika

ejdl

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. okt 2016 11:32

Ja, in vino je res dobrodošlo pri povišanem holesterolu. Kolikor vem, se alkohol, vključno z vinom, pri težavah s povišanim holesterolom odsvetuje. 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. okt 2016 9:49

Mamamia, dobra novica: rdeče vino ne samo da ne škodi, ampak celo znižuje holesterol (http://universityhealthnews.com/daily/heart-health/how-to-low). Ampak vse dobro ima omejitve - en kozarček na dan, kar je več, pa tako ali tako škodi. Meja je tam nekje od 1 do 2,5 deci, pač odvisno od tega, koliko spraviš na vago.

Torej si ga lahko znižujemo po starem: por v omako ali juho ali kar tako pražen, zraven pa kozarček rujnega. Ker, resnici na ljubo - kaj prida dobro pa že ne more biti, če odmakaš por v vinu.

Sonja

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

9. okt 2016 16:07

Zdravila so skoraj po pravilu , da si premisliš, preden jamraš, ker boš spet moral tisto piti.

Katrca11

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

10. okt 2016 12:57

Če koga zanima recept za znižanje holesterola:

- 10 strokov česna

- 4 žlice medu

- 10 x posip kurkume

- 10 x posip ingverja

- 10 x posip cimeta

- 10 x posip kajenskega popra

- sok 2 limon

Najbolj enostavno, da vse skupaj damo v kozarec (za vlaganje, skozi katerega gre palični mešalec). S paličnim mešalcem vse dobro zmiksamo in uživamo 2 krat na dan po 1 čajno žličko - zjutraj in zvečer. Hranimo v hladilniku. In ko tega zmanjka, naredimo novo mešanico.

Sama uživam že skoraj mesec dni, kontrolo imam čez 1 mesec in me prav zanimajo rezultati. Poročam.

Sicer pa gospa, ki mi je dala ta recept to še vedno uživa, čeprav se ji je stanje zelo zboljšalo.

 

oliva

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. okt 2016 13:31

Ta recept je pa verjetno dober še za kaj drugega, ne samo proti holesterolu, bi rekla, glede na sestavine. Moj oče si ga je znižal samo s surovim česnom, ga je pa pojedel kar precej (3 stroke na dan) in smo vsi trpeli

JJ

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

12. okt 2016 18:26

ne razumem kaj pomeni tale 10 x posip ..........10 x strosimo stekleničko kjer je noter mleti cimet, ingver itd ....?

ejdl

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

12. okt 2016 21:51

Ejdl,

to pomeni, da stekleni kozarček s pokrovčkom z luknjicami 10x obrneš navzdol in streseš. (Mislim na tiste kozarčke n.pr. od Maestra, v katerih kupujemo zeliša n.pr. suhi česen, cimet, kurkumo, suhi ingver ...) Samo poskrbite, da bo res vse ekološko. Ne vem sicer, če ima Maestro bio zelišča, uporabite njihove kozarčke in vanje vsujte zelišča n.pr. od Sonnentor, ki pa so ekološki.

Desetkratni posip pride za cca 1 čajno žličko.

Je sedaj dovolj razumljivo?

Res je, da pride kar pekoče glede na kajenski poper, tako, da sem sama bolj skoparila z njim in vsula malo več cimeta. In zadeva je prav dobra za uživanje.

 

oliva

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

13. okt 2016 8:20

Razmišljam, da bi česen raje strla v možnarju namesto s paličnim...zna biti še boljše.

~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti