Gremo na morje !

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

31. maj 2004 8:53

vcibej, uh, v hribih tko paše pašta, rižota mlečni riž ali juha z vrečke! ene so čist solidne, bi jih človek še doma pojedel, ko nima časa za kuho (pa recimo v službi sem jih v preteklih dveh letih kakih 10 takih pašt). ene so pa malo manj solidne, ampak v bivaku, ko si lačen, enako dobro dol zleze. Načeloma so tiste, ki se kuhajo 5 minut boljše od tistih, ki se sploh nič ne kuhajo. (logično, ne?) aha, še posebno so mi pa zanimivi cup noodles (preliješ z vročo vodo). stil kitajske župe z nudelni. hvala za tale opomin, jih grem čimprej nabavit, bojo prišle prav na jadranju čez dan, ko zaradi guncanja kuhanje ne pride v poštev.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

31. maj 2004 10:51

Moje mnenje o pripravljenih paštah. Vsake toliko jih jem v sluzbi in se mi zdijo čisto vredu. Seveda če jih ješ vsake kvatre enkrat. če bi jih vsak dan, bi se ti hitro zagnusili. Se mi pa zdi dosti boljše, testenine in barilla ali eta omakce. Res da se malo dlje kuha, vendar so tiste omake mnogo boljše od teh pripravljenih stvari. Boste rekli: pa rabiš 2 lonca. Sploh ne. Če si to pripravim popoldne v službi, si najprej skuham testenine, jih odcedim, dam na kroznik, potem v istem piskru pogrejem omako, dodam testenine in zmešam. Povrhu naribam parmezan in okusen obrok je pripravljen. Noodle cup so mi všeč spet pod istimi pogoji kot prej. Vsake toliko.

marjanap  

član od: 12.8.2003

sporočila: 40

31. maj 2004 11:22

Hmm, pa še vseeno niste podali kakih pametnih hitrih receptov za kuhanje na morju. Tudi meni bi prišli še kakoo prav: Razen špagetov, ki so itak zlo hitro, še ima kdo kaj na zalogi? Hvala za pomoč! Marjana Puhman

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

31. maj 2004 11:38

Klvadija, ce bos na dopustu imela na razpolago kuhinjo lahko pripravis take jedi, ki jih lahko zjutraj skuhas in potem hladne uzivas pri morju. Na morju se dobro obnesejo: - rizeva solata (riz kuhas in vanj zamesas koscke tunine, sira, hrenovke, sladke paprike, kislih kumaric ..... - variant je neskoncno, pa se otroci ti lahko pomagajo pri rezanju sira in zelenjave na koscke) - solata iz testenin - grska solata (paradizniki, oljke, koscki feta sita) - bel jogut s svezim sadjem - izdatna sadna solata - kak oblozen kruhek - morda celo koscek pice, ce ti peka ne bi vzela prevec casa ..... Juhic in raznih zelenjavnih juh ti za na morje ne bi priporocala. Ravno tako ti ne bi priporocala kakega pohanega piscanca, pa ceprav ga je nasa mami vedno pripravljala in nam ga nosila na plazo. Morda mi v naslednjih dneh vpade se kaka ideja. ribica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

31. maj 2004 12:31

Solate, polpete, hrenovke, popečene klobasice... Rižote... Krompirjeva solata... Dušena zelenjava v omaki, riž... spet solate, sadje... Mislim, možnosti je kar nekaj, je pa res, da je vsaj ene pol urce treba za štedilnikom stati in kaj pripraviti. Tudi, če se gre v trgovino kake zamrznjene njoke kupiti. Pa juhe iz vrečke in pripravljene omakce so čisto v redu. Pri nas na dopustu nobeden prav nič ne komplicira, ker vsi vemo, da nismo doma in je situacija malce drugačna... lp, lidka

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

31. maj 2004 21:02

Mi smo hrano vedno prilagajali našim otrokom. Majhni otroci - več juhic in omakic iz svežega paradižnika in druge zelenjave. Sedaj, ko so starejši - no ja, jih tudi ni vedno na kosilo. Vsekakor nam čez dan odgovarjajo lažje jedi. Če imate možnost roštiljanja, si privoščite ribice. Če ne pa bogate solate iz sveže zelenjave, kakšna solata iz stročjega fižola je tudi zelo dobra. Za obogatitev ponavadi takšno hrano prelijem s kislo smetano ali jogurtom. Tudi kakšen nemasten burek je dober, ga lahko spečeš že zjutraj in prijetno mlačen ali hladen prelit z jogurtom se prileže v opoldanski vročini. Jaz sem eno leto večkrat delala sataraš - hitro, lahko in okusno kosilo iz domačega dalmatinskega paradižnika - a sem malo pretiravala. Moji še sedaj pravijo - ja, to je pa tisto leto, ko se nam je zameril sataraš na morju. Če pa bi rada naredila nekaj posebnega, predlagam hobotnico v solati. Prijeten dopust, Župca

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

1. jun 2004 19:24

Še enkrat sem prebrala vprašanje - pa saj imate polpenzijon. Kosila dobesedno ne rabite. Ne poznam nikogar, ki bi na dopustu zgodaj vstajal, torej je pozni zajtrk ravno prav do popoldneva - takrat pa zaradi vročine res paše kakšna solatka ali pa jogurt, kruh in sadje. Večerja pa čaka. Samo enkrat smo šli na dopust kot polni penzijon in redno " špricali " kosilo, ker ga enostavno ob zajtrku, ki je bil nekje ob 9.30 nikakor ob 14.00 nismo potrebovali kosila). Raje smo kar na plaži kupili kako lubenico, jogurt ali pa ocvrte sardelice. Počakali dobro večerjo. Zdaj pa ti Malan, saj ni treba dobesedno povedat ampak malo " namigni " katere ta suhe zadevice se po tvojih izkušnjah " najbolj " lahko spravijo pogrlu. Da ne probavam vsega - samo to. Lumpica

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

2. jun 2004 7:28

joj, vcibej, si pa me... glih spomnim se zdaj! Vem da neki makaroni od Knorra niso bili dobri, mislim da gobovi. Hitre rižote smo probali tri, vse so bile OK. Potem so od Knorra še neke take nizke plastične posodice, ki samo preliješ z vročo vodo - eno sorto makaronov sem in nekak pire krompir, je bilo komaj za prežvečit. Predlagam da se najprej spraviš na italijanske zadeve. Aha, pa še mlečni riž obstaja - eden je samo za prelit (mislim da Oetker) in je zanič, drugi, ki se malo kuhlja (iz iste serije, kot je masa za šmorn), mi je bil soliden. PS zdaj poznaš nekoga, ki na morju vstaja zgodaj, ob 8h se mi zdi npr. že pozno! Ko začne sonček svetit na šotor in škržati regljat...takrat z ljubeznijo najprej skočiva v morje, ki je še vse mirno, šele potem pa počasi prištimava zajtrk.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

2. jun 2004 10:15

Vcibej, tudi mi smo enkrat provali neko pripravljeno pašto od Knorra (samo za prelit z vrelo vodo), enkrat pa nek pasticcio, a je bilo oboje tako zanič, da ni na koncu niti pes hotel jesti. Drugače pa se pri nas kar precej uporabljajo razne instant juhe. Tako tiste, ki jih malo pokuhaš, kot tiste, ki jih samo streseš v vročo vodo. Najbolj smo navbdušeni nad tistimi za eno osebo. Moje hčere se namreč ob najbolj nemogočih urah zmislijo, da bi pojedle pa eno juhico. Self service. Sicer pa moram povedati, da nisem ravno privrženec kupljene vnaprej pripravljene hrane, je pa spet ne apriori zavračam. Suzana

patrick123  

član od: 4.9.2003

sporočila: 9

2. jun 2004 12:55

Če je hrana hermetično zaprta in pasterizirana, ne bi smelo biti nobenega problema. Mislim pa, daq bo svetloba negativno vplivala na hrano (stekleni kozarci). Med služenjem vojaškega roka, smo jedli gotovo pripravljeno hrano iz konzerve staro tudi 15 let. Zato ti svetujem, da imaš kozarce z hrano v TEMI. LP patrick123

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti