Katera rastlina je to_

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. sep 2016 14:22

Semenarna Ljubljana ima seme v ponudbi, med eksotičnimi vrečkami, že kar nekaj let. Vzgoja ne more biti težavna, priporočila bi predvzgojo, kot za paradižnik, recimo.

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. sep 2016 14:23

Pepino vzgajajo posamezniki v Sloveniji najmanj že 10 let: http://www.rastline.com/forum/sadje-f49/pepino-birnen

Mislim, da sem tudi seme že videla v ponudbi pri nas, a nisem  povsem sigurna. Sadike pa prav gotovo. V iskalnik vtipkaj Pepino sadike in ti bo vrglo ven več ponudnikov.  Spomladi se splača za njimi pogledati tudi v Merkurji in  ostalih "hausih". 

 


Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 14. 2016 14:23

kozamurnik

sporočila: 2311

14. sep 2016 17:08

Imam pepino, se zelo lepo obnese v osrednji Sloveniji in  zlahka ukorenini s potaknjenci. Tudi 20 cm dolgi se primejo brez problema.

Jaz sem sadiko pred leti kupila čisto slučajno  v Avstriji in jo posadila v lonec. Potem sem si naredila potaknjence in vsako leto dam po eno rastlino v zemljo direkt  na vrt,kjer seveda lepše raste, eno imam pa v loncu, ki ga jeseni dam v klet, da prezimi.

Preden sem kupila sadiko, i sem na netu kupila seme, ni nič zraslo oziroma ena sama rastlinica, ampak odsvetujem vzgojo na ta način, predolgo traja. Razen če nimaš druge možnosti, potem pač.  

 

murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. sep 2016 18:37

kozamurnik je napisal/a:

Preden sem kupila sadiko, i sem na netu kupila seme, ni nič zraslo oziroma ena sama rastlinica, ampak odsvetujem vzgojo na ta način, predolgo traja. Razen če nimaš druge možnosti, potem pač.  

Ima, lahko se s tabo zmeni za potaknjence.

rimljanka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

15. sep 2016 14:08

kozamurnik, spomladi se priporočam za potaknjenec ali sadiko.

Vnaprej hvala.

rdkapica

kozamurnik

sporočila: 2311

15. sep 2016 23:36

Ok, ce se le ne bom prevec potepala po svetu, zagotovo dobis !



murnik

Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 15. 2016 23:37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti