Kečap

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 7. sep 2016 12:31 | ogledi: 3.994 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

Po receptu iz kulinarike sem se prvič lotila priprave domačega kečapa,kečap je super samo nikakor se ne zgosti čeprav ga kuham že kar drugi dan. Edino kar se dogaja je - da ga je čedalje manj, s čim bi ga lahko malo zgostila drugače mi bo ves povrel.

 

lp

 

 

mijamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. sep 2016 16:20

Po katerem receptu pa ga delaš? Jaz ga kuham na zmernem ognju , odkritega seveda, kaki dve uri in potem je ravno prav gost. Zgostiti ga nimaš s čim. 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. sep 2016 10:54

Kupljeni kerchup je gost (tudi)  zaradi veliko dodanega sladkorja,  sredstev za zgoscevanje in se cesa. Verjemi', raje imas domacega , cetudi je bolj redek.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. avg 2019 12:39

Naj ne zveni kot reklama, ampak ker nas verjetno veliko dela doma razne paradižnikove omake in kečape, ali kaj drugega, za kar je treba spasirat paradižnik, naj povem, da imajo od srede v Sparu super ponudbo električne pasirke za paradižnik (zraven pa je še nastavek za mletje mesa). Sama imam sicer stroj druge znamke, stal je okoli 80 evrov, pred tremi leti mo ga kupili, zdajšnji v Sparu pa stane, s Spar kartico, 48 evrov (brez pa 75 evrov), je pa od naše Iskre.

Kot sem rekla, ne želim delati reklame, ampak ta naprava resnično olajša delo, pasiranje paradižnika ob hkratnem izločanju semen in olupka je z električno napravo prava pesem. Sploh za nas, ker v kečap dodajamo tudi papriko in je seveda treba izločit še ta olupek. 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. avg 2019 12:47

mamamia je napisal/a:

Naj ne zveni kot reklama, ampak ker nas verjetno veliko dela doma razne paradižnikove omake in kečape, ali kaj drugega, za kar je treba spasirat paradižnik, naj povem, da imajo od srede v Sparu super ponudbo električne pasirke za paradižnik (zraven pa je še nastavek za mletje mesa). Sama imam sicer stroj druge znamke, stal je okoli 80 evrov, pred tremi leti mo ga kupili, zdajšnji v Sparu pa stane, s Spar kartico, 48 evrov (brez pa 75 evrov), je pa od naše Iskre.

Kot sem rekla, ne želim delati reklame, ampak ta naprava resnično olajša delo, pasiranje paradižnika ob hkratnem izločanju semen in olupka je z električno napravo prava pesem. Sploh za nas, ker v kečap dodajamo tudi papriko in je seveda treba izločit še ta olupek. 

mamamia

Tole je moja naprava, Iskrina je zelo podobna.

 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. avg 2019 14:22

Takile strojčki so super! 

Grem takoj danes pogledat v Špar, ker je danes zraven še popust za upokojence. Ampak, če bo kje gor napis made in China, ga ne bom vzela. Imam slabe izkušnje s trajnostjo na Kitajskem narejenih iskrinih aparatov.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti