"solata" z bučkami in gorčico

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

tema odprta - 14. avg 2016 16:00 | ogledi: 4.063 | odgovori: 2

Sprašujem v imenu prijateljice. Pred časom je jedla solato z bučkami, v kateri je bila tudi gorčica. Naredila jo je gospa iz Zagorja ob Savi, če bo morda komu ta podatek pomagal.

Toliko se prijateljica spomni: Mlade bučke so bile narezane/naribane na tanke kolute. Kuharica jih je dala v kozarec za vlaganje (dodatna opomba, le  zato, da se dobro zmeša, solata se je sveža, ni shranek) in prelila z vročo polivko. V tej polivki je zagotovo bila gorčica, drugega se ne spomni, kaj bi še bilo notri. Potem je bučke in polivko dobro premešala in vse skupaj ohladila. Spomni se še, da so bile proti pričakovanjem te bučke prav čvrste, ko jih je jedla in izjemno okusne.

Veseli bova kakšnega namiga. Hvala za morebitno pomoč.



rimljanka

Temo je spremenil(a) rimljanka dne 14. avg 2016 18:23

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

14. avg 2016 17:35

Morda so bile podobne tem? Od prijateljice sem dobila kozarček, narejen po tem receptu - bučke skorajda hrustajo pod zobmi! Odlične so bile, kis, ki je ostal, pa je tako dobrega okusa, da sem ga porabila do zadnje kapljice - za okisanje zelenjavnih enolončnic, fižolove juhe, za začinjanje solat ... Priporočam!

Link žal ne prime, preusmeri me na kulinariko.net - recept lahko najdete na spletni strani: okusno je in sicer recept: vložene bučke

http://okusno je/recept/vlozene-bucke - v linku namesto presledka med okusno je vstavite piko (ločilo), morda bo zdaj  šlo.







Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 14. 2016 17:44

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. avg 2016 18:20

Hvala, Katarinči, našla in posredovala naprej, bomo videli, kako in kaj. No, že vem, da to ni pravi recept. Je pa zanimiv.

Morda sem zavedla s tistim kozarcem za vlaganje, je bil mišljen le kot posoda za mešanje, solata se pa poje sveža, ni shranek.

Vsem se priporočam še za kakšen namig.

 
rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 14. 2016 18:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti