Rumene buče

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

14. avg 2016 2:08

Niso špagetarice ker sem danes 2 zelo veliki prerezala in zgledjo notri tako kot tiste za bučnice oziroma olje delat,le da je notranjost zelo svetlo rumena.

fruza

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

14. avg 2016 2:13

bom naslednjič slikala še prerezano, ker včeraj sem eno že naredila kot tople kumare, eno sem pa naribano dala v skrinjo.

fruza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. avg 2016 8:08

Fruza, dejstvo je, da je buča užitna, uporabna za karkoli. Po mojem mnenju je pač en od križancev, buče se namreč zelo rade križajo.

rimljanka

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

14. avg 2016 8:55

Bom jutri skuhala juho , danes se že kuha goveja, pol bom pa še kak dan probala bučni pire, pa še kak dober recept bom tu gor poiskala, ker več idej kaj naediti sama nimam.

 

fruza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. avg 2016 8:59

Uporabi kot nadev za zav itek (kot jabolka, s tem, da dodaš limonin sok), narediš omako, tudi kot solata so lahko odlične, rezine popečeš, nalagaš v skleodo, dodaš sesekljan česen in peeršilj, malo olja ali nič, če ga je od popekanja dovolj, kis, sol, poper. Daš v hladilnik da se ohladi in se prepojijo okusi.

Med recepti je tudi veliko uporabnega, pač uporabi tvoje buče namesto predvidenih.

Če imaš tele tvoje buče še majhne, so odlične tudfi, če jih v rezinah popešeč na žaru ali kar v ponvi, s kakimi provanslaskimi zelišči, morda na koncu na vsako rezino dodaš košček dobro topljivega sira ali naribaš parmezan.

Take buče so super tudi za vse oblike bučnih polpetov.

rimljanka

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

14. avg 2016 13:50

Rimljanka najlepša hvala za toliko uporabnih nasvetov, z veseljem jih bom upoštevala. Sploh solata se mi zdi odlična ideja in bo zagotovo kmalu na naši mizi, prav tako zavitek. Morda za spremembo tudi buče na žaru, namesto navadnih bučk katerih tudi imamo na pretek.

fruza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. avg 2016 15:25

Še to: nekja teh buč pusti do takrat, ko se jim bodo začeli sušiti peclji, na rastlini. Potem jih odtrgaj (bolje, odreži, s pecljem vred) in daj na suho in sončno mesto, jih tu in tam obrni, sonce povzroči odebelitev lupine in če jih pred prvim mrazom spraviš na hladno (a ne v vlažno klet9, bodo dolgo držale.

Pa le objavi fotko ene prerezane buče, da vidimo, kakšna je v notranjosti.

rimljanka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

16. avg 2016 10:38

Slan zavitek: odlično se obnese kombinacij buča (zdušena na maslu) in gorgonzola

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti