Delo preko spleta

brezposelna  

član od: 5.8.2016

sporočila: 6

tema odprta - 5. avg 2016 17:55 | ogledi: 4.364 | odgovori: 25

Zdravo!

Sigurno ste že slišali ogromno zgodb o delu preko spleta, ko ste sami poskusili, ste se opekli. Mene zanima tako bolj mimogrede, če je kje možno VARNO 100 % ZASLUŽITI kakšen dodaten denar preko interneta od doma in za to ne rabiš nekega velikega predznanja. Sama sem namreč brez službe, brez statusa študenta in brez možnosti za normalno življenje in vsak Evro šteje!

brezposelna

Didica  

član od: 25.8.2013

sporočila: 92

5. avg 2016 18:06

Ni možno. Za evrčke je potrebno zavihati rokave in delati. Denar zaslužen na tak način ni nič drugega kot nateg.

Didica

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

5. avg 2016 20:14

Kako si pa to sploh predstavljaš? Če vsak evro šteje in nimaš nobenega predznanja, potem drugače kot kakšna preprosta dela za temu primerno plačo ne bo šlo. Če hočeš kaj več bo pa potrebno šolanje za neko kariero. Denar ne raste na internetu.

the tina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. avg 2016 20:27

brezposelna je napisal/a:

VARNO 100 %
brezposelna

100% na tem tretjem kamnu od Sonca  (http://www.imdb.com/title/tt0115082/) je samo to, da bo vse, kar je živo, nekoč umrlo.

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. avg 2016 22:15

Eh, elči, še to ne, samo sponni se one meduze, pa paramecijev, bakterij,.............potencialna nesmrtnost, saj veš.

Brezposelna, ne nasedaj na spletne neumnosti, raje se loti isaknja dela v živo, saj boš našla, verjemi,.........

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. avg 2016 11:48

lp

cervus

brezposelna  

član od: 5.8.2016

sporočila: 6

7. avg 2016 15:01

kolikor vem so na spletu raznorazne strani ki ti za opravljanje določenih anket, klikov, gledanje videov etc. nakazujejo denar na tvoj paypal. Zanima me ali pozna kdo kakšno tako stran da ni nateg?

brezposelna

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. avg 2016 19:36

Vem, da je prilično deplasirano brezposelnemu razagati o nemoralnosti služenja denarja - ampak vseeno, da boš vsaj vedela, za kaj gre. Pri teh "službah", ki jih imaš ti v mislih, gre že samo po sebi za nateg - namreč nategujejo plačnike storitev s tem, da s klikanjem plačancev izvlečejo iz naročikov reklam ali drugih spletnih objav več denarja (ker naročnik reklame delno plačuje tudi po klikih na reklamo - in to zelo veliko več, kot boš ti dobila za klikanje in "gledanje" reklam ali drugih filmčkov; oziroma vsak klik daje vtis, da je za stran več zanimanja). Torej tako ali tako sodeluješ pri prevari, ne glede na to, koliko te plačajo oziroma če te na koncu sploh plačajo in ni rezultat vsega skupaj samo zavedanje, da vsaka šola pač nekaj stane.

Glede na to, da očitno internet ni tvoja močna stran oziroma si tudi tu brez predznanja, se nujno zamisli nad tem, kaj pa res znaš in išči službo v tej smeri, tako resno, s pogodbo, ki ti bo plačevala tudi socialne prispevke in zdravstveno zaavarovanje, saj boš oboje potrebovala veliko prej, kot se ti mogoče zdaj zdi. Dokler je ne najdeš, si pač pomagaj, kakor veš in znaš (in pri tem upoštevaj, da je tudi dohodek od klikov na paypal pač dohodek in kot tak obdavčljiv).

 

Sonja

brezposelna  

član od: 5.8.2016

sporočila: 6

8. avg 2016 0:14

Razumem, da je veliko feik strani oziroma gre lahko za sam nateg. Zato sem si najprej vzela čas in si prebrala kaj večina piše o zaslužku na spletu. Nekateri so omenili, da so določene strani prevara nekateri pa, da so jim tudi redno plačevali kot je treba.

Dokler nimam redne službe si bom pomagala na razne načine saj mi vsak Evro pomaga v življenju. Kot vsi ostali bi pa rada uredila svoje življenje. Da bi si tudi lahko jaz sama kaj privoščila.

brezposelna

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

8. avg 2016 0:42

Dokler nimam redne službe si bom pomagala na razne načine saj mi vsak Evro pomaga v življenju. Kot vsi ostali bi pa rada uredila svoje življenje. Da bi si tudi lahko jaz sama kaj privoščila.

brezposelna

 

Tudi jaz ti res iz vsega srca zelim, da jo najdeš, glede na to, da si mlada oseba, bi bilo res dobro in to ti govorim dobronamerno, da ne boš razočarana in izgubila, namesto pridobila kakšen evro, da poslušaš kar so ti povedale verjetno starejše osebe z mano vred , pred mano, res poslušaj, sicer pa je odločitev resnično tvoja in verjetno si tudi prav zaradi tega zastavila vprašanje, ker si si najbrz zelela izvedeti odgovor iz druge roke in to predvsem od ljudi, ki imamo pri svoji delovni dobi ze kar nekaj kilometrine,tudi moj odgovor je -proč od takšnega dela ,čim dlje stran, ker je res samo nateg. Verjetno dobro poznaš pregovor.   BREZ MUJE SE ŠE ČEVELJ NE OBUJE.

mopsika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. avg 2016 9:06

brezposelna je napisal/a:
Razumem, da je veliko feik strani oziroma gre lahko za sam nateg. Zato sem si najprej vzela čas in si prebrala kaj večina piše o zaslužku na spletu. Nekateri so omenili, da so določene strani prevara nekateri pa, da so jim tudi redno plačevali kot je treba.

Dokler nimam redne službe si bom pomagala na razne načine saj mi vsak Evro pomaga v življenju. Kot vsi ostali bi pa rada uredila svoje življenje. Da bi si tudi lahko jaz sama kaj privoščila.

brezposelna

 

Predvsem pa se vprašaj, kaj bi rada počela, kaj ti gre dobro od rok, za kaj si se šolala. Si pomislila na samozaposlitev in na sredtsva, ki jih občine dajejo tiszim, ki se podajo na to pot? 

Si razmišljala o usposabljanju za skrb za starejše recimo? To je zelo iskano, lotiš se tega lahko samostojno. Pozanimaj se za možnost prekvalifikacije (tudi tu, za začetek, kaj izveš - http://www.ess.gov.si/ncips/cips/opisi_poklicev/opi). S pomočjo države (v naši občini samozaposlitev financirajo s 4500 evri, vsaj dve leti pa moraš potem delati) bi morda zmogla?

Če nimaš afinitete do tajšnega dela, malo poglej naokoli, po čem je povpraševanje.

Stopi izza računalnika, pozabi na tovrstno delo na domu, računalnik naj ti bo samo sredtsvo za zbiranje informacij. Stopi na zavod za zaposlovanje in se pozanimaj za možnosti prekvalfikacije, v vsakem okolju so nekateri poklici iskani. Če imaš končan študij, išči v tej smeri, če ne najdeš takoj, se loti česarkoli in čakaj na pravo priložnost v stroki. Samo med ljudi pojdi, delaj, tako boš spiznala nove ljudi in ni vrag, da ne boš naletela na nekaj, kar ti bo ustrezalo. 

 

Ker meni se nekako zdi, da si vdana v usodo, da nimaš prave ideje in ne ve, kaj bi sama s sabo. Zato pa pravim - akcija. PA ne za klikanje doma.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti