Zamenjava oljčnega olja za bučno

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

tema odprta - 4. avg 2016 16:12 | ogledi: 3.308 | odgovori: 15

Pozdravljeni, 

ker imamo zelo radi bučno olje (biti mora domače, ker trgovine imamo tudi na Obali !) sem pripravljena na zamenjavo z oljčnim . Mogoče katerega to zanima. Oljčno olje je naše domače pridelano iz naših oljk, mi pa smo na Obali. V ponedeljek pridemo v Ljubljano in sicer na očesno kliniko. Če mogoče je kateri interesent se priporočam. ( liter za liter) Upam,da interesenti ne bojo izkoristili prilike in bučno kupili v trgovini, samo kot opozorilo.

Lep pozdrav iz Obale

 

rina1234

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. avg 2016 17:37

" ( liter za liter) Upam,da interesenti ne bojo izkoristili prilike in bučno kupili v trgovini, samo kot opozorilo" - ne razumem tega.

Kakšno priliko naj izkoristim in kupim v trgovini? A si mislila naj izkoristimo priliko in menjamo s tabo, namesto da kupimo?

 

Hvala za opozorilo.

mamamia

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

4. avg 2016 19:48

Danes se vse sorti dogaja !

Lp.

rina1234

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. avg 2016 19:55

Se dogaja, ampak kako bo pa oni drugi vedel, da se pri tebi nič ne dogaja, da nisi ti kupila tapoceni oljčnega olja v trgovini? Ker Prleki večinoma niso veliki poznavalci oljčnega olja, Primorci pa ne bučnega, tako da gre ta stvar povsem na zaupanje. Ki ga imaš ali pa nimaš. Ti ga kaj dosti ne kažeš, tako da ga od drugih kaj več ne moreš pričakovati. 

Sonja

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

5. avg 2016 7:45

Ta bojazen po moje izhaja iz tega, ker je pri nas olje večinoma po 12e cca pri kmetu razen tisti, ki je specialen, bučno je pa po 18e cca.

 

branka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. avg 2016 8:20

Po mojem znanju je tisto ta pravo olivno olje domače pridelave rahlo grenkega okusa, ki ga pri kupljenih ni zaslediti.

Life is war against boredom~

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. avg 2016 9:56

Ko bi le bilo tako enostavno, pa ni. Moraš imeti zelooooo izobražene brbončice ali pa stotisoče evrov vreden analitski arzena in znanje, da lahko ločiš "dobro" od "slabega". Lani so hrvaški inšpektorji dali v analizo veliko število domačih oljčnih olj, ki jih pridelovalci za drag denar prodajajo turistom, in je bilo med njimi kar nekaj takih, ki po nobenih standardih sploh ne bi smela biti na tržišču. Pa seveda tudi nekaj res izvrstnih. Običajno se v primerjavah s sosedi pokaže, da tako zelo boljši, kot si domišljamo, tudi nismo. Tako da - verjemi ali ne, kakor hočeš. Enačbe domače = dobro se vedno ne izidejo, pa saj sama veš, kako je to z domačo kuhinjo.

 

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. avg 2016 10:03

MiriBon je napisal/a:
Po mojem znanju je tisto ta pravo olivno olje domače pridelave rahlo grenkega okusa, ki ga pri kupljenih ni zaslediti.

Life is war against boredom~

Grenkoba največkrat izhaja iz oljk  sorte belica. Torej, tudi če ni grenko, je lahko prvovrstno domače. Drugače pa tako, kot je zgoraj napisala limnol. Torej, če ne opazimo razlike, se ne bomo na zobe metali, je tako?

lp

cervus

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. avg 2016 10:04

Res so moje izkušnje z domačim oljem omejene na eno pokušino iz šole v naravi, ko so nam kot učencem predstavljali domače olivno olje (šlo ja ze šolo v naravi v Burji, ki se nahaja na hribču blizu Lucije, direktno nad avtocampom in parkom forma viva), s tem da je vsak dobil dobro žlico samega olja. No, zadeva je bila preceeeeeej grenka, kar naj bi bila značilnost domačih oz. 'pravega' olivnega olja, katero ne stoji tedne do mesece na okenskih policah brez zaščite pred svetlobo in/ali neustrezno temperaturo.

Bom pa vzela na znanje, da grenčina ni glavni (po)kazatelj domačnosti oz. kakovosti. Vsak dan se kaj novega izve~



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 05. 2016 10:08

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. avg 2016 16:08

MiriBon je napisal/a:
Res so moje izkušnje z domačim oljem omejene na eno pokušino iz šole v naravi, ko so nam kot učencem predstavljali domače olivno olje (šlo ja ze šolo v naravi v Burji, ki se nahaja na hribču blizu Lucije, direktno nad avtocampom in parkom forma viva), s tem da je vsak dobil dobro žlico samega olja. No, zadeva je bila preceeeeeej grenka, kar naj bi bila značilnost domačih oz. 'pravega' olivnega olja, katero ne stoji tedne do mesece na okenskih policah brez zaščite pred svetlobo in/ali neustrezno temperaturo.

Bom pa vzela na znanje, da grenčina ni glavni (po)kazatelj domačnosti oz. kakovosti. Vsak dan se kaj novega izve~



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 05. 2016 10:08

Oooo, Miribon, ti tudi? In prijazna in zelo v redu  učiteljica in demonstratorka je bila pa  Lili? Meni se je zdela tista predstavitev super!

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti