Otroci v nakupovalnem vozičku

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

5. avg 2016 10:02

Tale tema me je spomnila na en star vic, ki je lahko smešen ali pa tudi ne...

Pride dedek z vnukom v trgovino. Otrok poskuša begati sem ter tja, se povzpeti na stalaže, splezati v nakupovalni voziček..., možakar pa ga vsakič mirno potegne k sebi z besedami: "Viktor, samo še malo potrpi, pa bo bolje".
To opazi prodajalka in pravi: "Gospod, kar občudujem vas! Kako ste potrpežljivi in prijazni do vašega vnučka Viktorja!" Dedek jo zmedeno pogleda in pravi: "Vnuček je Jakec, Viktor sem jaz!"

V.

xMURKAx  

član od: 21.8.2011

sporočila: 746

5. avg 2016 10:06

In kot bi rekla ena dama:"Tko je shvatio, shvatio je." Nekateri pač ne bodo nikoli 

xMURKAx

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. avg 2016 10:29

ko bo kaj narobe, bodo pa učiteljice v šoli krive.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. avg 2016 14:18

limnol je napisal/a:
ko bo kaj narobe, bodo pa učiteljice v šoli krive.

Sonja

Itak, še prej pa vzgojiteljice v vrtcu.

rimljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. avg 2016 14:34

rimljanka je napisal/a:
limnol je napisal/a:
ko bo kaj narobe, bodo pa učiteljice v šoli krive.

Sonja
Itak, še prej pa vzgojiteljice v vrtcu.

rimljanka

 

Si nisem drznila tega že prej napisati, ker tule gor veljam za eno slabših iz tega poklica....

 

 



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 05. 2016 14:35

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

5. avg 2016 14:53

Saj sem šla po nakupih z tremi malčki. Nisem potrebovala ne 2 , kaj šele 3 vozička. In ne, tudi otroke nisem nametala v voziček, pa je vedno nakup potekal brez težav. Sploh ne vem, v čem je težava nakupov z več otrok ?

In mene v tej temi ne skrbijo umazani čevljčki, bolj me skrbi varnost teh otrok. Kot je že ena omenila. Vozički so nestabilni za kaj takega.  In če se otrok, ki je v vozičku, nagne, lahko hitro pristane na tleh. O posledicah rajše ne premišljujem.

Meni je enkrat najmlajša stopila na tisto rešetko, ki je nad koleščki vozička. Če jaz ne bi voziček v tem trenutku držala z obe roke, bi skoraj poln voziček pristal na njej.

In, ja Marjja. Za vse kar starši ne znaju, ali ne morejo dopovedat otroku, so krivi učitelji/ce in vzgojitelji/ce. Za svoj neuspeh je najlažje iskati grešnega kozla, daleč od lastnega praga ... in si pri tem zatiskati oči.

SMARTY1

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

5. avg 2016 19:20

  In, ja Marjja. Za vse kar starši ne znaju, ali ne morejo dopovedat otroku, so krivi učitelji/ce in vzgojitelji/ce. Za svoj neuspeh je najlažje iskati grešnega kozla, daleč od lastnega praga ... in si pri tem zatiskati oči.

SMARTY1   

mopsika

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

5. avg 2016 20:27

Se strinjam, da otroci ne sodijo v glavni del nakupovalnega vozička.

Nakup z otrokom/ci je lahko naporen, lahko pa je tudi kvalitetno preživet skupen čas in so otroci aktivno vključeni v nakup in po svojih zmožnostih pomagajo in prispevajo k nakupu. Naj iščejo izdelke z nakupovalnega listka, dajejo sadje in zelenjavo v vrečko, pritisnejo gumb na tehtnici in nalepijo listek na vrečko, trgovki povejo, kakšen kruh boste kupili... Sodelujejo lahko že dveletniki, če jim damo kakšno preprosto nalogo, samo malo več časa se porabi, kar pa za večji nakup tako in tako ne moreš kar nekaj na hitro. Naj se otroci učijo komunikacije z zaposlenimi v trgovini, reči prosim in hvala, spoznavajo živila in druge izdelke, se z mamico pogovarjajo o tem, kaj potrebujejo in zakaj... Otroci se radi počutijo koristne in iz izkušenj povem, da so lahko takšni nakupi prav prijetni. 

Sandra_a

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

5. avg 2016 21:47

Vzgojitelji in učitelji se danes sami vpletajo v vzgojo in življenje otrok, zakaj ne delamo vsak svoje delo, starši bi morali poskrbeti za izlete v naravo, plavanje, smučanje vožnjo s kolesom, aktivno preživljanje prostega časa. starš naj bo mentor in prijatelj svojemu otroku, še prehitro pride čas ko ga moramo vrniti in več ne vplivamo na njegovo življenje, če smo bili uspešni si bo osnoval svojo družino in bo dolgo in srečno živel. Kaj pa učitelji, učitelji pa naj otroke učijo matematiko in ostale znanosti ne pa da to delo prelagajo na starše mami ati in mali se soboto in nedeljo učijo in vadijo za kontrolko v ponedeljek pa je mali neuspešen in v bistvu vsi trije dobijo enko. Učenje naj ostane v šoli, nič domačih nalog, mi si tudi ne nosimo delo domov iz službe. Se pravi en kratek povzetek učenje učiteljem vse proste aktivnosti staršem pa bomo vsi zadovoljni. Zdaj vidite kam lahko pripelje en nakupovalni voziček.

 

cotkan

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. avg 2016 22:12

Na stranpot si s tvojim pametovanjem zavil ti, ne nakupovalni voziček.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti