Otroci v nakupovalnem vozičku

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

4. avg 2016 12:34

Kaj pa tisti vozički v majhnih trgovinah,ki nimajo sedežev za otroke?

dvorana

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

4. avg 2016 17:03

 




Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 04. 2016 17:15

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

4. avg 2016 18:44

Dvorana, a to resno sprašuješ ali je provokacija?

Nakupovalni del vozička ni za prevažanje otrok in pika, odgovorna odrasla oseba, kar naj bi vsaka mama (oče/stara mama/dedek itd., da ne naštevam vseh sorodnikov do sedmega kolena) v končni fazi tudi bila, se bo že znašla, možnosti je nešteto:

  • šla bo v trgovino z otroškim vozičkom in naložila nakup v mreže (pod košaro ali viseče), ki jih ima danes vsak otroški voziček vsaj dve ali tri,
  • na ročaje otroškega vozička bo obesila svoje nakupovalne vreče in vanje nalagala artikle,
  • otročka bo nosila v nahrbtniku za otroke (spredaj ali zadaj), 
  • otročka bo nosila na eni roki in na boku, z drugo peljala trgovinski voziček,
  • prosila bo sosedo, mamo, taščo, varuško, prijateljico ali pa rekla možu, naj gre z njo v trgovino, še bolje, naj gre mož po nakupih
  • opravila nakup brez otroka ali šla v sosednjo/večjo trgovino, kjer imajo ustrezne vozičke,
  • prosila kakšno  prodajalko, da ji pomaga pri nakupu (ne mi govoriti, da se v manjših, lokalnih trgovinah, kjer še imajo take vozičke, tega ne da storiti, ker se da!),
  • otroček (če že samostojno hodi) naj vozi enega tistih mini vozičkov poleg nje,
  • možne scenarije lahko nizam še vsaj deset minut ...

in na koncu še enkrat  ponavljam, o čemer sem pisala že prej:

  • že dve leti star zdrav in ustrezno vzgojen otrok je motorično in umsko dovolj razvit, da lahko ubogljivo in mirno hodi ob mami med krajšim nakupom, mlajšega pa se da nositi na boku ali v nahrbtniku za nošnjo otrok.

Prosim, prosim, prosiiiim, pa ne me zdaj spraševati, kaj pa, če dežuje, pa ima mama v rokah še dežnik, ali pa je zima in ima otrok debelo bundo, in - ojojoj, kaj, če mora mama med nakupom telefonirati in rabi prosto roko za mobitel ...   Krona vsega bi pa bilo vprašanje (k sreči ga (še) ni bilo), kaj naj mamica stori v primeru, če je otrok bolan in ne more hoditi ob njej? Kot da bolan otrok sploh sodi v trgovino ...

 

Katarinči

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

4. avg 2016 21:28

Katarinči, pozabila si na dragocenega psa ??!?

 

Joj, sem se spomnila-moj nečak ima pitona. Kako naj gre z njim v trgovino?



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 04. 2016 21:28

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

4. avg 2016 21:31

Katarinčii natrosila si en kup neumnosti, dokler je najbolj enostavno dati otroka v nakupovalni voziček in to ni prepovedano bodo mamice in vsi sorodniki to večinoma koristili. Ti pa boš grdo gledala in se jezila.



cotkan

Sporočilo je spremenil(a) cotkan dne 04. 2016 21:32

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

4. avg 2016 23:11

Kje pa je ati, da bi pazil na otroka? U bufetu???

Katrca11

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

4. avg 2016 23:53

  Katarinči,  ++10  

mopsika

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

5. avg 2016 8:37

Na misel mi pride, ko mi je mami pravila, kako sem kot majhna hodila z njo v trgovino in cepetala, da mi kaj kupi, no naposled sem jih dobila čez rit in je bil mir, hahaha. In danes, ko hodim med policami, se spomnim tega in se nasmehnem. Včasih tudi nismo imeli avtosedežev, a smo vedeli, da moramo pri miru sedet, da ni druge.

 

Videla sem gospoda, ki mu je sin v voziček metal ni da ni. Uh, sem si mislila, vse mu je dovoljeno. A to je bil vzgojni nakup. Na blagajni je oče ločeno naložil svoje izbrane artikle in sinove. Plačal svoje, za sinove pa rekel, da bodo šli čez blagajno, če jih bo sam plačal. Sin debelo pogleda in reče "ja s čim, jaz nimam denarja", oče pa nazaj, da ko ga bo sam služil, se bo pa lahko preseraval, da z njegovim se pa ne bo. Opravičil se je blagajničarki, ker so dekleta mogla vse artikle vrniti na police in pokomentiral, da je tako naučil hči in bo sedaj še sina in ima tako mir med nakupom. Če je otrok priden, bo naslednjič dobil ob nakupu priboljšek, ki pa je kdaj samo žemlja.

 

Jaz sem žal ostala brez vseh otrok in ne vem, kako bi jih vzgajala, ne morem vedeti.

Vem pa, da otroški čevelj ni nič drugačen od čevlja odrasle osebe ali oblačil, pa so zgražanja, če se kdaj najtniki vsedejo v nakupovalni voziček, drugi pa dirja z njim po parkirišču.

Vem, da je nakup z otrokom lahko naporen, ampak ne podpiram, da otrok sedi v nakupovalnem vozičku, kaj šele žival, nikakor, ma nima kaj počet v živilski trgovini.

 

NutellomAnka

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

5. avg 2016 9:32

marjja je napisal/a:
Katarinči, pozabila si na dragocenega psa ??!?

 

Joj, sem se spomnila-moj nečak ima pitona. Kako naj gre z njim v trgovino?



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 04. 2016 21:28

Marjja, saj je cotkan namignil, kam sodijo mali in večji taki in drugačni ljubljenčki (človeški ali živalski)   - v nakupovalni voziček vendar, saj ni prepovedano ...   

Aja, cotkan, zakaj neki naj bi se jezila ali grdo gledala, ko vidim micene princeske in kraljeviče, s sadjem in sladkarijami obložene in čaščene, kako jih njihovi poslušni in utrujeni spremljevalci po liniji najmanjšega odpora vozijo v nakupovalnem delu vozička, mali človečki pa jim ukazujejo, kaj vse hočejo, da se jim kupi?! Nasprotno, prizanesljivo se nasmehnem ob misli, kako jim bo naraščaj tudi v prihodnosti skakal po glavi in pil kri ... ja, priznam, popolnoma jim privoščim. Sem žleht, a ne? 



Katarinči



Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 05. 2016 09:32

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 05. 2016 09:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti